Avatar

22. září 2010 v 17:16 | papája
Název: Avatar
Žánr: sci-fi, akční, dobrodružný, triller, romantický
Režie: James Cameron
Or. název: Avatar

Obsah:
Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na'vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully, bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.

Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na'vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa.
Recenze:
Film slavného Jamese Camerona ( Titanic ), který se připravoval celých 10 let. Slyšela jsem hodně názorů na Avatara, vesměs pozitivních jen s nějakými výhradami. Nedávno jsem zaslechla rozhovor dvou kluků, kteří se právě o tomto filmu bavili a říkali něco v tom smylsu, že film není vůbec překvapivý, že každej ví, jak to dopadne, že tam akorát běhaj divný modrý lidičky, celý nahý a milujou každou kytku. Vjistém smyslu je to pravda, ikdyž bych to asi takhle neřekla. Děj se více méně dá odhadnout, ale stejně vás pohltí, držíte palce hlavním postavám, aby je nikdo nezabil ( Protože nikdo neví, v titanicu taky Jack umřel. A navíc tam stejně pomře většina postav. ). Modrý lidičky tam běhaj, to je taky pravda, animace je naprosto skvělá, i když některé pohyby ještě nejsou úplně dokonalé. A že milujou každou kytku? No právě, ot to vlastně v celém filmu jde. Film chce ukázat lidem, jak se chovají k přírodě a k životnímu prostředí a je vlastně celý ekologicky zaměřen. V originále je film hezkej, ale myslim, že ani český dabing není špatný. Jakea dabuje Martin Písařík a ten hlas mu úžesně sedne. Shrnuto a podtrženo, Avatar je film, který musíte vidět, a i když tam možná najdete drobné výhrady, je to úžasná podívaná.

Hodnocení:
Děj: 4/5
Postavy: 4/5
Dialogy: 4/5
Kostýmy: 5/5
Kamera a vizuální efekty: 5/5

 Celkem 22/25Obrázky: Zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama