Bramborové řízky

28. září 2010 v 21:17 | papája
Tenhle recept jsem našla v jednom časopise (Apetit - moc dobrej časopis, najíte se už jenom ž těch obrázků). Ještě jsem ho nezkoušela, ale není na tom nic špatného, takže si myslím, že to bude dobrůtka. Recept jsem trošku přepsala, aby byl srozumitelnější. Bramborové řízky můžete použít jako přílohu i jako hlavní chod.

→ neotestováno ←
→ recept z časopisu Apetiti ←

Potřebujete:
větší brambory ( cca 1,25 kg pro 4 osoby ), sůl, hladkou mouku, 3-4 vejce, mléko, strouhanku, olej nebo tuk na smažení

Postup:
1) Omyjte a oloupejte brambory. Nakrájejte je na plátky silné cca 0,5-1cm, na chvíli je ponořte do studené vody, poté je usušte a osolte ( pozor, nepřesolit )
2) ( pro ty, co neví, jak obalovat řízky ) Připravte si tři hluboké talíře. Do brvního nasypte hladkou mouku, do druhého rozklepněte vajíčka a rozmíchejte je s trochou mléka, do třetího nasypte strouhanku.  A pak obalte jednotlivé plátky brambor ( nejdřív v mouce, pak ve vejcích a nakonec ve strouhance ... ). Obalte je důkladně.
3) Rozpalte si na pánvi větší vrstvu oleje ( nebo tuku ) a až bude rozpálený, usmažte na něm řízky do zlatova. Připravte si talíř, na který rozprostřet ubrousek, tam dávejte usmažené řízky, aby ubrousek absorboval přebytečnou mastnotu.
4 ) Podávejte jako přílohu, nebo samotné například s bylinkovou omáčkou.

Bylinková omáčka:

Potřebujete:
250 g kysané smetany, 1-2 stroužky česneku ( jak máte rádi ), sůl, pepř, 2 lžíce nasekaného libečku nebo jiné bylinky ( bazalka, oredano, petrželka, možno i kombinovat )

Postup:
1) Smetanu ochuťte prolisovaným česnekem, libečkem ( nebo jinými bylinkami ), solí a pepřem ( s pepřem opatrně, když ho dáte víc, přebije všechnu chuť, takže jen ždibíček )
2) Bram. řízky můžete do omáčky namáčet :o)

Dobrou chuť!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama