Čaroděj půlnoci - Dmitrij Jemec

27. září 2010 v 16:57 | papája
Název: Čaroděj půlnoci
Autor: Dmitrij Jemec
Žánr: fantasy

Obsah:
Mefodij Buslaev nemá žádné zvláštní nadání, neučí se dobře a přesto má schopnosti, které jej předurčují, aby se stal mocným mágem tmy. Neví, že už tisíc let právě na jeho narození čekali strážci tmy.
Dafna je jen obyčejnou strážkyní světla - a kromě toho nijak zvlášť nadanou a odvážnou. Až na to, že jí působí potěšení vyvádět v Edenské zahradě všemožné zlomyslnosti a hlouposti.
A tihle dva naprosto odlišní hrdinové netuší, jak nelehký úkol je čeká v Chrámu Věčných dostihů, kam nedokáže proniknout Světlo ani Tma. Autor Dmitrij Jemec proslul drzou, avšak vydařenou a posléze i svébytnou nápodobou Harryho Pottera ve své vlastní sérii Tanja Grotter. Touto první knihou trilogie o Mefodiji Buslajevovi potvrdil své výlučné místo v rámci současné ruské i světové fantasy, a to nejen svým nápaditým jazykem, ale i vtipností a gejzírem originálních nápadů.


Recenze:
Nečekejte žádné složité dějové pochody. Jde o trediční boj mezi Světlem a Tmou, přičemž strážci světla jsou ti upjatí a strážci tmy ti pohodářští. Tahle knížka je celé spíš parodie, dobře napsaná, čtivá, vtipná, zasmějete se, ale jak říkám, žádné napínavé psycho scénky nečekejte. Určitě si ji ale přečtěte. Byla by škoda, kdybyste přišli o vérázné strážce Tmy :o)

Hodnocení:
Děj: 3/5
Postavy: 4/5
Překlad:3/5
Design: 3/5

Celkem: 13/20

Zdroj: Zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama