Hostitel - S. Meyer

14. září 2010 v 14:16 | papája
Název: Hostitel
Autor: Stephanie
Žánr: sci-fi
Obsah:
Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.
Recenze:
Hostitel je jedna z mojich nejoblíbenějších knížek. Stephanie se od napsání Twilight ságy hodně zlepšila a napslala  dospělý a dramatický příběh. Přesto, že žánrově se řadí mezi sci-fi, nenajdete v něm žádné vesmírné lodě, laserové zbraně, červí díry a jiné podobné věci. Přesto, že je to sci-fi, příběh je snadno uvěřitelný, veskrze lidský a vtáhne vás do děje. Snadno se dokážete vžít do mimozemšťanky Poutnice, ikdyž má úplně jiné myšlení a priority než člověk. Chápete její rozhodnutí a její myšlenkové pochody. Držíte jí palce a chvílemi skoro nedýcháte. Jak říkám, oproti Stmívání velká změna. Všechny postavy se duševně vyvýjí, všechny mají pro své chování dobré důvody a vy je chápete, ikdyž to nejsou potavy kladné. Navíc obdivuji autorku, jak dokonale dokázala selý mimozemský systém vymyslet, aby vše měso smysl a vše do sebe zapadalo. Jediné, co bych snad vytknula je, že příběh se chvílemi trochu vleče. Mám na mysli scénu, kdy se Poutnice a Melanie snaží najít v poušti úkryt svého strýčka. Ale i přesto, že se to vleče, vy víte, že se máte na co těšit, a že každou chvíli se celý  děj převrátí ve sled napínavých situací.

Hodnocení:
Děj: 4,5/5
Postavy: 5/5
Překlad:5/5
Design: 5/5

Celkem: 19,5/20

Obrázek: Zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mon. Mon. | Web | 7. února 2011 v 16:19 | Reagovat

Naprosto úžasná knížka! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama