Penélope

15. září 2010 v 16:37 | papája
Název: Penélope
Žánr: romantický, fantasy, komedie
Režie: Mark Palansky
Or. název: Penelope
Obsah:
Penelope je kouzelná moderní pohádka o lásce a sebepoznání. Penelope Wilhernová ( Christina Ricci ) dcera bohatých a vlivných rodičů, trpí pečlivě utajovanou rodinnou kletbou, která jí přičarovala prasečí rypáček. Stále má ale ještě nějakou naději. Kletba bude zlomena, až si ji vezme někdo, kdo bude mít stejně jako ona modrou krev. Ukryta v rodinném sídle čeká až jí rodiče najdou vhodného ženicha. Každý vhodný nápadník je Penelope a jejím velkým věnem nadšen, ale jen do okamžiku, než spatří její obličej.
Bulvární novinář Lemon (Peter Dinklage), který o kletbě ví a léta se snaží získat fotografii tajemné dívky, najme hazardního hráče Maxe (James McAvoy), aby se v přestrojení ucházel o její ruku a při tom ji vyfotil. Maxe Penelope přitahuje, nechce ji ranit, a proto ji opouští. Zklamána touto poslední zradou a odhodlána žít samostatný život, Penelope uteče od rodiny a jde do světa hledat štěstí. Poprvé v životě pozná Penelope jaké to je být někým odlišným a co znamená skutečná láska.

Recenze:
Roztomilý kouzelný příběh na oddych, když potřebujete vidět něco nenáročného, ale ne úplně stupidního.
Tento film má úžasné kulisy a krásné kostýmy. Penelope je s jejím rypáčkem vážně okouzlující a James McAvoy? Skvělej, jako vždycky. Děj je sice klasika ( holka, kluk, nedorozumění, big love, ... ), ale je to podáno zajímavou formou, takže to neni nuda.

Hodnocení:
Děj: 3/5
Postavy: 4/5
Dialogy: 3/5
Kostýmy: 5/5
Kamera a vizuální efekty: 4/5

 Celkem 19/25

Christina Ricci, Penelope

Peter Dinklage, Penelope

Christina Ricci, Richard E. Grant, Catherine O'Hara, Penelope


Obrázky: Zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama