Twilight sága - S. Meyer

14. září 2010 v 13:51 | papája
Název: Twilight saga
Autor: Stephanie Meyer
Žánr: romantický, fatasy
Obsah:
Sedmnáctiletá Isabella "Bella" Swanová  se stěhuje do deštěm zmáčeného městečka Forks,ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější místo - až do doby, kdy potká tajemného a velmi pohledného studenta místní školy Edwarda Cullena, který obrátí její život vzhůru nohama. Do Bellina příjezdu totiž Edward a celá jeho rodina úspěšně tajili před obyvateli městečka Forks svou dlouhou upírskou historii.Recenze:
Twilight saga je dnes hodně populární, jak z knížek, tak z filmů. Samozřejmě, že jsem si jí přečetla. Neříkám, že se mi to nelíbilo, ale něco tomu prostě chybělo. Zaprvé chci ocenit, že Meyerová promyslela všechny detaily o upírech ( jejich vlastnosti, politiku, ... ), přesto, že se nedržela zaběhlých hororových upírů, takže její ipíři neshoří, když vyjdou na slunce atd. Příběh je dobrý na oddych nebo pro nenáročné čtenáře, ale myslím, že spoustu lidí takový příběh neuspokojí. Některé dialogy jsou řekněme trochu ubohé, scény, které by měly bít napínavé, tak postrádají tu hrůzostrašnou atmosféru, kterou by čtenář čekal. Když jsem tyto knížky četla ( a bylo to ještě před tím, než filmy přišly do kin ), tak mě se mi stvívání víceméně líbilo, ale přesto, něedokázalo mě tak vtáhnout do děje, nestrachovala jsem se o hlavní hrdiny jako u jiných knížek, neříkala jsem si: ,,Jas to asi dopadne?", protože jem věděla, že dobře. Je to přeci pohádka. Za celou dobu jsem se nevcítila do Belly a nesdílela jsem její pocity, spíš mi někdy připadalo, že Bella ( a i jiné postavy ) nedokázala ,,obživnout", že to jsou prostě jen slova na papíře a ne osobnost, skrz kterou se máme vžít do děje. Nehledě na to, že postavy se téměř vůbec nevyvýjely, přestože v příběhu ubělky skoto tři roky. Pořád se chovaly stejně, předvídatelně a jako malé děti.

Hodnocení:
Děj: 3/5
Postavy: 2/5
Překlad:3/5
Design: 4/5

Celkem: 12/20

Obrázek: Zdroj
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Beldaran Beldaran | Web | 8. února 2011 v 23:24 | Reagovat

Myslím, že jsi krásně vystihla podstatu knihy a jejích chyb.

2 Elea Elea | 24. února 2011 v 18:26 | Reagovat

Tu knihu jsem ještě nečetla ale myslím že si nepochopila že kniha je daného žánru a ty v ní hledáš to co tam ani nenajdeš..proto to považuješ za chybné, teda jen něco z knihy. POdstatou ale asi nebude hororová atmosféra, myslím že podmínkou nemá být aby se čtenář strachoval... Je to něco jako by někdo četl romantickou komedii a hledal v ní prvky hororu nebo obráceně, což je hloupost... :-?

3 Ivča:) Ivča:) | Web | 10. března 2011 v 21:51 | Reagovat

Knihu jsem četla, dokonce i druhý díl. Přečetla jsem ji jedním dechem v průběhu 3 dnů, což je u mě zázrak. Bylo to dobré na odreagování, hezky jsem se zasnila, platonicky zamilovala, nýbrž kniha roku to asi není.

Zajímavá recenze.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama