Upíří deníky

26. září 2010 v 12:55 | papája
Název: Upíří deníky
Žánr: Drama, horor, romantický
Režie: Marcos Siega
Or. název:  The Vampire Diaries

Obsah:
Po tragické autonehodě zemřou oba Eleniny rodiče a ona se svým bratrem žije sama s tetou v městečku Mistic Falls. Byla vždy hvězdou třídy, ale po nehodě se uzavřela do sebe. V tu dobu přijde do Mistic falls nový student Stefan Salvator. Elenu tento tajemný mladík neuvěřitelně přitahuje. Netuší ale, že Stefan není v Mistic falls poprvé. Žil tu již před 150 lety a v té době miloval dívku Katherine ( neuvěřitelně podobnou samotné Eleně ), která jeho a jeho bratra Damona přeměnila v upíry. Elena věří, že Stefan je její osudová láska a Damon naproti tomu ztělesnění zla. Ale je tonu opravdu tak? Jaká je opravdová historie bratrů Salvatorových, existují i jiní upíři a jaké jsou jejich intriky?

Recenze:
Seriál je natočen podle stejnojmených knížek. Knížky jsem nečetla, takže nemohu porovnat, ale seriál je povedený. Má napínavý děj, nečekané zvraty, zajímavé postavy, nádech hororu a oproti Stmívání není celý děj postavený na jedné pubeťačce ajejím upírkovi, ale na temné historii městečka, kde žije. Když vidíte jeden díl, musíte vidět další a čím víc jich vidíte, tím je to napínavější. Ovšem, že vampire diaries mají své mouchy ( mapříklad nepříliš povedení vlkodlaci, zato zajímavější a nebezpečnější ), ale je tu spoustu věcí, co diváci ocení. Například upíři se chovají jako upíři, mají své slabosti ( schoří na světle, probodnete je kůlem,...) a jsou prostě celkově nebezpečnější. Vlkodlaci nejsou jen plyšový mazlíčci, kteří chrání lidi. Lidé nejsou nečinní pozorovatelé. Někteří o upírech ví a ví i, jak se je zabít. Prostě Vampire diaries jsou stokrát lepší než Stmívání ( fanoušci stmívání nešilte, když jste Upíří deníky jseště neviděli, pak teprve porovnávejte ) a asi nejsou pro davnácti nebo třináctileté holčičky.

Rada na závěr: pusťte si serál na interneru v originále s českými titulky ( titulky jsou skvěle stíhat a i angličtině je dobře rozumět, mluví celkem spisovně a pomalu ).
Druhá rada na závěr: Damon Salvator v podání Iana Sommerhaldera vás zaručeně chytne. Nikdo by ho líp nezahrál. Posuďte sami.

Hodnocení:
Děj: 5/5
Postavy: 4/5
Dialogy: 4/5
Kostýmy: 3/5
Kamera a vizuální efekty: 4/5

 Celkem 20/25
Zdroj: Zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 26. září 2010 v 22:59 | Reagovat

Mam Stmívání ráda...film mu dost uškodil, ale Stephanie je Stephanie...Vampire Diaries mají ale strašnou výhodu v obsazení a dialozích, který jsou skvělý....a tak celkově s tebou souhlásim

P.S.: Ian je nejlepšííííííííííí!!!!!!!!! :D

2 papája papája | 27. září 2010 v 11:19 | Reagovat

jesně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama