Pod drnem

12. října 2010 v 20:07 | papája |  Články
Nadpis je trošku nadsázka, trošku ironie ( dobře, možná trochu víc ), ale já jsem strašně ironická, zvykejte si. Téma hřbitov se mi líbí, ikdyž jsem nejdřív nevěděla, co vlastně napsat. Ale už jsem na to přišla :o)
Když se řekne hřbitov, představím si vysoké stromy, svíčky, náhrobky namačkané jeden vedle druhého ( nj, úmírá se pořád a země je málo ). Kdo chodí na dnešní hřbitovy, tak mi potvrdí, že většina ztratila svoje kouzlo. Jsou to spíš plantáže náhrobků, které ještě ke všemu nevypadají nijak světoborně ( šedá žula s nápisem "zde leží rodina XY" ), kytky jsou umělý a strom je tam jeden jedinej chudáček někde u zdi. Teď jsem popsala hřibov u nás. To víte, velké město = velkej hřbitov.
Zrovna včera jsme navštívily s kamarádkami na našich fotících toulkách jeden z našich městských hřbitovů Cca dva měsíce před tím jsme totiž fotily na hřbitově v Nepomuku, což je menší město a hřbitov je tam moc inspirativní, tak jsme si řekli, že nás tam zase něco napadne . Bohužel se tak nesalo. Nevím, jestli za to můžou naše školou propláchlé mozky, nebo jednoduše to, že tento hřbitov očividně pamatuje celou éru komunismu, ale nic před tím. Tak jsme vzpomínaly na kouzelně tajemný židovský hřbitov v Praze, minuly skupinku důchodců a rychle vyběhly zase ven.
A jak jsme tak měly takovou úžasnou náladičku, přemejšlely jsme, jak chceme být pohřbeny my ( Ano, ve skutečnosti jsme víceméně normální, ale občas na to nvypadáme. Ty naše debaty bych vám přála slyšet. ) Nadpoloviční většina naší skupinky se shodla, že je lepší se nechat spálit, než bejt sváča pro červy a jiné bezobratlé více ( i méně ) buněčné živočichy.Má to několik výhod. Nezaberete tolik místa, vaše potomsto nemusí utrácet za rakev a neplazíte se po celé zemi v žaludku tisíců červů ( Obrazně řečeno. Já samozřejmě vim, že červi žaludky nemají, tak blbá zase nejsem. ) Prostě samá pozitiva...
Tak jo. Jelikož po přečtení tohoto článku nejspíš s křikem opustíte můj blog, nemá cenu se nijak víc rozepisovat, kdo ví, kam bych se ve svých pošahaných myšlenkách ještě dostala. Přeju krásné sny :o)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hanča Hanča | Web | 13. října 2010 v 16:25 | Reagovat

Ti více (i méně) buněční živočichové mě fakt rozesmáli. Ale plazit se po celé zemi v žaludcích tisíců červů může být náhodou dobrý. Aspoň můžeš být na více místech současně, což fakt není k zahození. To přece musíš uznat. :-D :-D

2 papája papája | 14. října 2010 v 21:06 | Reagovat

To je teda pravda, ale mě už to bude asi jedno :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama