Někdo chytrej zase povídal...

4. října 2010 v 20:54 | papája |  Články
Krátké rozčilení a krouení hlavou nad dvěna nesmysly. No posuďte sami.


Zaprvé:

Tak si sedim ve škole v lavici a najednou slyšim, jak náš učitel ( kterej mimochodem v jednom kuse odbíhá od tématu ) povídá něco, co mě celkem nadzvedlo ze židle. Nákej chytrej pan politik ( nevim jméno, hledala jsem na netu, ale nic jsem nenašla ) řekl, že: ,,Volební právo mají mít jen ti lidé, kteří 1) nejsou zaměstaní ve státní spávě a 2) mají dvě a více dětí."
No řekněte, neni to naprostá kravina? Takže všichni lidi, co jsou zaměstaní ve státní správě prostě nemůžou volit. Má bejt rád, že vůbec jsou zaměstnaní. A lidi, co mají jen jedno dítě, protože třeba druhé nechtějí, nezvládly by ho, nevešlo by se jim do bytu, nebo se jim prostě nepovedlo mítdruhé dítě, by prostě nemohli volit.
Takže tento velmi chytrý pán touto myšlenkou podpruje nejen přelidňování, ale i kvalitní výchovu, protže takový dva rodiče můžou mít dítě, které tím, že je jedno, má větší péči, větší prostředky,vychovají z něj vykonavatele nějakého prospěšného a užiteného zaměstnání, ale nebudou moct volit, protože nemají ještě druhé. A taky tím, že nesmí volit státní zaměstnanci ( i blbý sekretářky můžou bejt státní zaměstanci ) podporuje nezaměstnané voliče, nebo ty voliče, kteří třeba nemají přehled v politické sféře.
Prostě je to úplná kravina.

Zadruhé:

Psali jsme diktát o Vesmíru a nevim o čem ještě. Ale je pro mě novinka, že Sluneční soustava se píše s malým "S". Chápete to někdo? Prej v pravidlech českýho pravopisu stojí, že Slunečních soustav je víc, tím pádem se tam píše malý.
Tohle nesnášim. Když se někdo, kdo o astronomii ví úplný houby, se vrtá v tom, čemu nerozumí. Jak může bejt Slunečních soustav víc, když Slunce ( ta hvězda uprostřed naší soustavy, která se jediná takhe jmenuje a žádná jiná se tak nejmenuje), je jenom jedno. Ano, existuje miliardy hvězd, kolem kterých obíhají planety, ale žádná se nejmenuje Slunce. Jmenují se jinak, nebo vůbec nejsou pojmenované. Z toho vyplývá, že se žádná jiná soustava nemůže jmenovat Sluneční. Slunce totiž NENI nějaké samostatné vesmírné těleso, ale hvězda jako každá jiná. Tím pádem se tam těžko může psát velké "S"!!!!!

No, tak jsem se zase jednou rozčílila....nádech....výdech....hlavně v klidu :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké "S" byste napsali ve spojení SLUNEČNÍ soustava?

Velké "S" na začátku
Malé "s" na začátku

Komentáře

1 Nami Essence Nami Essence | Web | 5. října 2010 v 15:53 | Reagovat

To první fakt vymyslel nějakej debil...to jako banda lidí na podpoře s kupou dětí, který o politice ví hovno, může volit, ale vysokoškolsky vzdělanej pár s jednim dítětem, který půjde na medicínu volit nemůžou?...totální debilita!!!!!!!!!!....ale jinak...klídek Áji....nádech výdech  :-D

2 papája papája | 5. října 2010 v 19:58 | Reagovat

jasný....už jsem v klidu

3 Annie-chan Annie-chan | Web | 7. října 2010 v 7:30 | Reagovat

Ok, díky za tip :) Podívám se po tom v knihovně a když to tam nebude, podívám se na internetu po e-book.
Jinak, Označená se mi líbila, jak byla naspaná, jelikož autorka docela zajímavě pracovala s několika zápletkami najednou. Jinak na mě byla ale Zoey taková... moc dokonalá, přesně jako Mary Sue :D

4 papája papája | 7. října 2010 v 21:00 | Reagovat

[3]:: jo, přesně to mi taky vadilo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama