Život ve vesmíru?

1. října 2010 v 19:49 | papája |  Články

Vědci se už dlouhé roky snaží vypátrat nějakou planetu, kde by byl život, jako u nás. Prý na Marsu kdysi byl, ale když vyschli řeky, všechno vyhynulo. No kdo ví...třeba to je pravda, a třeby ti obyvatelé Marsu se přestěhovali na jinou planetu, řeba na ZEMI a my jsme jejich potomci. Jsou to jen takové dohady... Aco Venuše, proč by tam nemohl být život?

Problém je, že na Venuši je atmosféra několikanásobně hustší něž na Zemi. Navíc je složená z jedovatých látek. Plus tam je strašný vedro. Za předpokladu, že mimozemský život je na stejném, nebo podobném základu, jako náš, jsou pro něj vhodnější podmínky na Marsu, ikdyž pořád ne vyhovující. Aby mohl být život na Venuši, musel by být na úplně jiné bázi, fungovat úplně jinak, být složen z jiných látek, vyživovat se jinak, mít jiné fyzikální vlastnosti. Což se nevylučuje, ale podle mě by takový život mohl existovat, jen ne v naší slun. soustavě ( a nejspíš za předpokladu, že existují ještě další prvky ). Planety slun. sous. totiž vznikaly společně a na takový život nejsou vybavené chemicky. Navíc naši vědci nejsou se svou technikou vybaveností schopni zjistit jinou formu života, než je ta na bázi uhlíku. A navíc, kdyby byl na Marsu život ( nebo na Venuši ), musel by být dobře skrytý, a buď hodně, nebo naopak hodně málo vyvinutý. ( Ultra moderní podzemní města nebo řasy a bakterie v půdě ). Nebo už vymřel, což je, jak jsem říkala, také jedna z teorií.


Ten pokus o vyslání vzkazu, kde byla zpráva ze samých nul a jedniček je jen chabý pokus. Nejbližší galaxie je vzdálená několik set tisíc světelných let a vzak by tam měl doletět cca za 300 000 let, možná ještě dýl. Jestli ho někdo zachití, byla by opravdu náhoda, kdyby ho

1) dokázali přečíst
2) porozuměli tomu
3) byly by na takové vědecké úrovni alespoň jako my
4) odeslali vzkaz změt
5) my byli ještě nevyhinuli a žili na stejné planetě
6) dokázali jsme to po nich přečíst
7) pamatovali si, že jsme něco takového vůbec posílaly

Takže můžeme jen doufat, ž někdo vymyslí takové pěkné vesmírné lodě jako ve Star wars, abychom se mohli mezi planetami pohybovat libovolně a hlavně rychleji.

Obrázek: Zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama