Chci sníh a hned teď !!!!

17. listopadu 2010 v 20:58 | papája
První vločka....no to je téma. Nák mě nenapadá nic, co bych mohla s lehkou ironií a vtipem mě vlastním, napsat... dobře, začnu takhle:
Jak se začne ochlazovat, podzim začíná být na ho*no. Pořád je zataženo, poprchává a je zima, šedivo a hnusně mokro. A navíc fouká vítr. Když napadne sníh, všechno je veselejší. Auta musí jezdit pomaleji, aby jim to neklouzalo, všechno se prosvětlí ( jak se světlo odráží od krystalků sněhu ) a všechno se tak nějak stiší, všechno je veselejší. Zima, když je bílá a plná sněhu, tak se dá celkem dobře přežít. Nehledě na to, že sníh má svá praktická využití. Například se po něm dá lyžovat, nebo se v něm můžete (s)koulovat.
Ale abych nezakecala to téma první vločky. Když jsem byla malá, tak jednou za rok mě máma vzbudila slovy: "Ájo, vstávej, pojď se podívat ven." Pak  roztáhla závěsy a já okamžitě věděla, že začal padat sníh. Ale první sníh je většinou jen taková ledová krupice, která roztaje hned jak spadne na zem. Krásné jsou pak vločy vločkovitého tvaru, jestli víte, co tim myslim. Jestli ne, tak to jsou ty hezký vločky co si představíte pod pojmem vločka ( pro ty,co to pořád nechápou, tak to jsou ty vločky ve tvaru hvězdiček ). Někdo tvrdí, že neexistují dvě stejné vločky. To si já nemyslim. Podle mě v tom množství vloček musí míd alespoň dvě stejnej tvar. Je to sice náhoda, ale náhody se dějou, o tom už jsem byla strašněkrát přesvědčená na vlastní kůži. A pak, kdo kdy prozkoumal všechny vločky, že? Po celém světě....no jo, to už jsem puntíčkář.


Nejlepší sněhopad je, když padají trakaře ( sněhový ). Když je pořádná hstá chumelenice a vy se na ní můžete dívat z okna. Bydlín ve středu města a když se dívám z okna a je už tma, tak vidím lampu pouličního osvětlení a činžák naproti přes ulici. A když chumelí, tak chumelí právě ve světle tý lampy a je to úžasnej pohled. Takovej uklidňující a inspirativní. To pak člověk zapomene na všechny problémy, podzimní deprese ( Já teda depreseme ještě neměla...ale tomu, že člověk má na podzim blbou náladu se deprese řikat nedá. Tomuse dá řikat prostě "blbá nálada". ).

Obrázek: Zdroj
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 .. MixMelouneQ ... ♥ .. MixMelouneQ ... ♥ | Web | 17. listopadu 2010 v 21:13 | Reagovat

já tiež =P

2 ...MixKedlubnaQ ...MixKedlubnaQ | 25. ledna 2015 v 20:49 | Reagovat

...já tiež...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama