Dospělost je relativní pojem

8. listopadu 2010 v 16:54 | papája |  Články
Téma dospělost je pořád aktuální téma. Pořád rostem, pořád dospíváme. Někdo se snaží dospět co nejrychleji, někdo nedospěje nikdy. Proto ten nadpis: dospělost je relativní pojem. Ono totiž neni úplně pravda, že v osmnácti letech jste dospělí. To, že na to dostanete papír od našich úžasných úřadů ještě vůbec nic neznamená.
Zaprvé, znam děti okolo dvanácti let, které mají víc zodpovědnosti a rozumu, než řada "postbubescentů", kteří se chlubí datumem v občance ( postpubescenti je v uvozovkách, protože u některých jedinců puberta přetrvává déle, než by z hlediska biologie měla ). Tím ale nemyslím holčičky, které místo hraní si s panenkami listují brávíčkem, čtou drby, píšou do sexuální poradny a snaží se být děsně cool a IN. To není znánka dospělosti, ale dnešní pomatené doby.
Jinak definice dospělosti je, že můžeš dělat to, co jsi dělal doteď, jenom legálně. To narážím na všechny naše zákazy o alkoholu a cigaretách ( a jim podobným věcem ), které se nesmí prodávat osobám mladším osmnácti let. To je sice hezký, ale stejně se u nás všude alkohol mladistvým nalejvá, a když ne, tak se to zařídí přes staršího kamaráda, ne? Zkrátka, tyhle zákony jsou k ničemu a o to je to lákavější, když je to zakázané. Po osmnáctce už to neni ono.
Samozřejmě dospělost není jen o alkoholu a o cigaretách. Když člověku je osmnáct, nastává chvíle, kdy by měl být rozumější, zodpovědnější. A teď se všichni novopečení dospělci rozdělí na dva tábory. Jedni si řeknou: "Hurá! Vypadnem z baráku, rodiče mi nemůžou do ničeho kecat!" a druzí: "A do háje. Já ci bejt u maminky!!!!!!" a pak tu jsou ti, kterým je to naprosto volný, možná si ani nevšimli, že už jim osmnáct bylo.
Já osobně se trošku dospělosti děsím. A teď nemyslím jenom tu hranici osmnáct let, ale dobu, kdy se odpoutám a začnu žít na vlastní pěst. Ikdyž nevidim důvod, proč bych to nemohla zvládnout, stejně jako to zvládla spousta mnohem větších magorů, než jsem já. No....myslím, že mých pochybných úvah bylo pro dnešek dost.

Obrázek: Zdroj
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nami Essence Nami Essence | Web | 10. listopadu 2010 v 19:52 | Reagovat

Já chci být navěky šestnácka!!!!!!!! :-D

2 papája papája | 10. listopadu 2010 v 22:43 | Reagovat

já osmnáct a dost

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama