Druhý nejpočetnějí živočišný kmen

28. listopadu 2010 v 22:25 | papája
V biologii jsme se konečně od šutrů, buněk, prvoků a podobnejch věcí, posunuli k živočichům, kteří mají víc jak jednu buňku a dokonce mají oči. A nemají nejom oči, mají schránky z uhličitanu vápenatého a dalších anorganických látek. Ano, mluvím o úžasné, zajímavé, barevné skupině živočichů, kteřím se říká ( alespoň v česky mluvících zemích )MĚKÝŠI.
Tento kmen živočichů je strašně zajímavej. Možná si řikáte, co může bejt na nakovim šnekovi, co se plazí někde v trávě, zajímavýho. Na t vám můžu říct dvě věci: 1) to co myslíte neni šnek, ale hlemýžď zahradní a i ten může bejt zajímavej a 2) takovej hlemýž%d neni v celym kmeni měkýšů sám. Asi bych to měla uvést na konkrétních příkladech.

Tak třeba touhle mušličkou, která se jménuje Zavinutec ( teda tak se jmenuje obyvatel tý mušličky ), tak tou se dřív platilo. Používala se jako měna.


Křídlatec měří až půl metru ( teda ta ulita ). A to už je pořádná potvora. A teď si představte, že tenhle obr se pohybuje skokem. To se takhle koupáte v moři a najednou vám kolem nohou proskáče taková potovra...


Valovce se přezdývá mořský motýl. Žije v ledových severních oceánech. Tak si řikam,...jak to může vydržet, dyť je to jenom taková šlupka, nemá ani domeček a je vćelej život v ledovej vodě...fuj, to je představa. Jak jste si možná ráčili všimnout, má hodně (opravdu hodně) zredukovanou ulitu, takže by se mohlo zdát, že jí nemá vůbec.


Takhle bych mohla pokračovat až do alelůjááááá. Ale nevim, jestli jste stejný nadšencí do takovejch potvůrej jako já. Protože já jsem strašnej šílenec. Náš pan profesor ze mě musí mít radost :D

Obrázky: Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama