Mikuláš, ztratil plášť...a čertice hlavu

7. prosince 2010 v 21:09 | papája |  Články
Původně jsem myslela, že se mi to šílenství kolem Mikuláše vyhne. Tak jsem se spletla, ale nestěžuju si. Nakonec to byla docela sranda. Dcera mámy bratrance ( já vim, naše rodina je velká a mnohočlenná, nesnažte se v tom vyznat ) chtěla pro svoje dvě děti Mikuláše s čertem a andílkem. Tak jsem se ujala iniciativy a dala jsem dohromady skupinku složenou ze mně ( překvapivě ), mojí ségry, sestřenice a hlavní hvězdy večera - Mikuláše v úžasném provedení mého milovaného miláčka Míši. Jo, nejsme žádná profesionální banda, ale těm malejm dětem to stejně bylo jedno, vřískaly tak jako tak.
Já a ségra jsme dělaly čertice, měla jsem pytel ( nacpanej igelitkama, děti došly ), ségra měla knihu hříchů vyrobenou ze strarý kuchařky ( takže naši hříšníci byly tak maximálně hrachová polívka a bramborová kaše ). Sestřenice to měla nejjednodušší, přes svoje i tak blonďatý vlasy dala ještě blonďatější paruku a bylo to ( nevim, kde se přišlo na to, že anděl musí bejt blonďatej ). Ovšem Mikuláš měl naprosto luxusní kostým. Flísová čepice, hábit a plášť vyrobenej z červenýho prostěradla, který nám před rokem rozkousal náš králík. Hůl si náš kutil Mikuláš šikovně vyrobil z hokejky, papíru, alobalu a pár tužek (Je opravdu zručnej ). Chudák to měl ztížený tím, že musel s dětmi mluvit nejvíc ( to už tak u Mikuláše bývá ), přestože mohl skoro vyplivnout plíce a díky nějakejm úžasnejm bacilům mluvil chvílema jako ortodoxní kuřák :) Ale byl úžasnej, mohl by dělat Mikuláše profesionálně.
Nicméně všechno dobře dopadlo, děti s vylekaly, pak se uklidnily, zazpívaly, slíbily, že budou hodný ( o to především jejich rodičům šlo ), doslaly dárečky, my dostali každej padesátikorunu a šli jsme. Takže můžu svátek sv. Mikuláše prohlásit za úspěšnej.

Tak takhle jsme vypadali:
( Zleva: Míša, Já - papája, sestřenice, Dole: sestřička )
čert
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hippie alias Papáji ségra Hippie alias Papáji ségra | 7. prosince 2010 v 21:26 | Reagovat

Jenom abyste si nemysleli, že ty rudý vlasy nejsou moje... Jsou :-)

2 Zuzka alias dcera mámy bratrance :-) Zuzka alias dcera mámy bratrance :-) | 9. prosince 2010 v 12:13 | Reagovat

Jako dcera mámy bratrance a máma dvou kluků, ke kterým jsme si Mikuláše pozvali, písi velké DÍKY! :-)
Byli jste úžasní, moc vám to slušelo a Mikulášovi velký dík za to, že i přes svůj zdravotní stav vše tak dobře zvládnul.
Marek byl uchvácený z toho, jak Mikuláš svůj velký a těžký koš nemohl ani unést, a jak to všechno ti čerti věděli :-) Kubík se zas nemohl vynadívat na anděla a na jeho blonďaté vlasy :-)
Ještě jednou díky všem!
Zuzka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama