Seznamte se - Myš

13. prosince 2010 v 21:33 | papája |  Články
Jméno: Míša
Říkají mi: Myš, Myšta, Kostěj, Zombie
Narodila jsem se: 30.10.2000
Fotka:

Datum narození opravdu není překlep. Opravdu letos oslavila své desáté narozeniny. A na svůj věk je to čiperné, žravé, zdravé morče. Ale narodíl od jiných morčat, naše Myš je jiná a to už od narození. Má ráda úplně všechno, ale nejvíc miluje samozřejmě mlíčí z pampelišek.
Ona je vlastně moje úplně první morče. Když jsme si ji pořizovali, nevěděli jsme o morčatech nic víc, než že to jsou to malý, chlupatý a ukvičený zvířátka. To je fakt. Míša je chlupatý, ukvičený, malý zvíře ... ikdyž "malý" je dost relativní pojem. Ona Míša měla ve svých nejlepších letech kolem 1,2 kilo. O morčatech jsem četla , že jsou to roztomilí, milí, hodní a přátelští kamarádi. Že nekoušou, že jsou družná a s ostatními morčaty vycházejí dobře. Tak Míša je pravý opak. Je nervní, když se člověk vloupe na její píšeček, kouše, když jí sahám do domečku nebo když jí na chvíli zapomenu drbat. Nená ráda ostatní zvířata. Přežila dva svoje "manžely" a přestože měli spojené klece a nesčetněkrát se jí snažili znásilnit, nikdy se nedala a mláďátka nedovolila. Zato jeden z myšáků skončil s prokousnutym uchem ( začali jsme pochybovat o její orientaci... ). Přesto nemůžu říct, že by to bylo zlé morče.
Naopak. Je to to nejúžasnější, nejmazlivější a nejvychytralejší morče, co znám. Upnula se na jídlo a bojí se, že když umře, nějaké jiné zvíře by mohlo dostat její porce. Z tohoto důvodu zřejmě přežila několik nachlazení, průjmů, přerostlé zadní zuby (nechtěla si je brousit potvora), jedno téměř úplné vypadání chlupů a zhubnutí na čtvrtinu své původní váhy, nádor na na vaječnících a jejich následné vyoperování. A pořád žije, ikdyž podle doktorů měla už 3x zaročeně umřít.

Zajímavá je i historka z jejích nejmladších let, když jsme si ji pořizovali. Koupili jsme ji v prvním zverimexu, který jsme měli poblíž našeho bytu. Teď vím, že je chyba kupovat si zvířata z pochybných zverimexů, ale tenkrát jsme o tom neměli ani tušení. A tak jsme si domů přinesli malé morčátko, pojmenované Michálek ( zkráceně "ten" Míša ). Byl celý černý, jen na zádech měl sytě rezavý pruh. Všechno jsme se snažili dodržovat podle příručky ( než jsme zjistili, že příručky jsou na dvě věci ...). Starali jsme se o Myšáčka s nejlepším vědomím a svědomím a on rost a rostl. Když byly Míšovi dva roky, pořídili jsme si druhé morčátko - Verunku ( pojmenované podle našeho už dávno zesnulého křečka ). Verunka byla malá, ale rostla pěkně. A s Míšou si skvěle rozuměli, tak jsme jim spojily klece. Ale stalo se, že jednoho dne přišla Verunka do puberty. A začala jaksi skákat na Mišáčka. Tak jsme se divili, co to tam ty morčata vyvádí za divný hry, než nám docvaklo, že Verunka se snaží Míšu.... jak to říct slušně..... snaží se "udělat mláďátka". Zjistili jsme, že Verunka má pinďíka a takový boulička na zadečku, který tam předtim neměla a který by tam žádná slušná morčecí holčička mít něměla. Takže z Verunky se vyloupnul kluk jako buk ( přejmenovanej na Bobíka ) a z Michálka "ta" Míša". A jak jsem řekla...ani Bobík, ani druhý manžel úspěch neměli... ale o tom zase někdy jindy

Bohužel, Myšička nás začátkem února opustila. Usnula a už se neprobudila. Nj, s grácií do poslední chvíle. Jednou bych chtěla umřít stejně jako ona. Ve spánku na hodně vysokej věk a bejt aktivní a čiperná do posledních dní.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shariony Shariony | Web | 13. prosince 2010 v 21:46 | Reagovat

Míša je krásná a chytrá zároveň. To se cení :-)

2 14laura 14laura | Web | 13. prosince 2010 v 21:48 | Reagovat

Jééé ta je pěkná:)

3 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 26. prosince 2010 v 15:26 | Reagovat

Na té fotce je roztomilá=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama