Budem, či nebudem? To je ta otázka.

4. ledna 2011 v 19:21 | papája |  Články
Posmrtný život? Hm....toď otázka. Nad tímto hluboce filosofickým tématem jsem už strávila hodiny a hodiny debatování. Z vědeckého hlediska se to zdá jako nesmysl. Aje já ( i přes svou vědátorskou povahu ) si myslím, že všechno se vědecky vysvětlit nedá, nebo alespoň ne teď s našimi dosavadními poznatky. Rozhodně ale nemám iluzi, že po smrti se budu vznášet na obláčku v noční košili s harfičkou v ruce ( nehledě na to, že neumim hrát na harfu ).


Možná vás to překvapí, ale témata mezi kamarádkama se netkají jenom kluků ( nechci mluvit za ostatní, ale u nás to tak je ). Jedna moje kamarádka, která je taky vědátor jako já má svérázně realistickou představu. Po smrti nic neni. Naštěstí. Prej by se nechtěla potýkat se složitýma nástrahama emocí a řešit pořád svoje depky ze svojí povahy ( pořád jí můžu vykládat, že je to skvělá holka, ale je to taky palice dubová...nepřekecam jí ). Je to její názor a celkem logickej. Taky jsme záviděly kamarádovi, co je křesťan. Že on věří, že po smrti půjde do nebe. Má to dobrý, nemusí se bát. A co my, co nevíme co bude. Já bych chtěla, aby něco bylo. Děsí mě, že najednou prostě šmik a černo, nic, přestanu existovat.
Neříkám, že křesťané mají pravdu. Neříkám že má vůbec někdo pravdu, ať zastává jedno nebo druhé stanovisko. Po smrti může být úplněcokoliv. Ale jestli něco bude, doufám, že to bude jen lepší.
Líbí se mi zpracování posmrtného života od Cimrmana ( tedy kolektivu cimrmanovců ). Podívejte se na jejich České nebe.

Obrázek: Zdroj
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Blackness Blackness | Web | 4. ledna 2011 v 23:14 | Reagovat

Tak v to doufá asi každý... že to bude jen lepší.. :))

2 Hippie Hippie | 6. ledna 2011 v 18:03 | Reagovat

Jako vždy krásně napsané :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama