Seznamte se - Flappy

25. ledna 2011 v 22:12 | papája |  Články
Jméno: Flappy
Říkají mi: Flappyna, Zvíře, Příšera, Čumák
Narodila jsem se: 19.3.2008
Fotka:
Pořízení Flappyny byla vlastně úplná náhoda. Jednoho březnového odpoledne chtěl táta mě a ségru vytáhnout někam na procházku. Samozřejmě, že se nám vůbec nechtělo. Venku byla zima, hnusně, ale nakonec jsme přeci jen šli. Pod podmínkou, že se cestou stavíme ve zverimexu podívat se na zvířátka. A shodou okolností měli v tom zverimexu čerstvě narozený malý králíčky. Ještě slepý, malý a nemotorný. Zaujalo nás jedno z miminek. Bíločerné. Snažilo s pořád někam cestovat, šlapalo po svých pochrupujících sourozencích a doráželo ( ač slepé ) na svojí maminu. Táta nechtěl králíka. Říkal, že stačí morče, ale malej králíček se mu líbil, tak jsme řekly prodavačce, aby nám ho vyndala. Bylo malý, místo srsti mělo jenom chmíří a mělo strašně velký nohy. A bylo naše. Nechaly jsme si ho tam zamluvený, dokud nepopovyroste, a začítkem května jsme si malou Flappynku přinesli domů.
To malý zvíře se vůbec nechovalo podle příručky. Vůbec nesedělo v domečku dlouhých pár týdnů. Ne. V domku dřepělo pár minut, pak prolezlo oknem ven, vlezlo do seníku, shodilo napáječku a bylo strašně zvědavé. Když jsme k němu přišli ráno, sedělo napěchované v misce na zrní ( dokud se do ní vešla, spala tam ). Pak rostla a rostla...do misky už se nevešla, do domku už se nevešla, přestože byl určen pro zakrslé králíky. No, ona asi není úplně zakrslá...
V létě jsme ji vzaly do na chalupu. A zvíře objevilo kouzlo hrabání. Chudákovi dědečkovi udělala teréní úpravy v záhonu se zeleninou, na skalce mu sežrala čínskej karafiát, okousala růže a v truklíku ukusovala květy muškátům. Pak si vyhrabala dvoumetrovou noru a hlínu rozhrabala po trávníku....no užili jsme si s ní. Ale děda se s Flappynkou skamarádili a Flappyna ho úplně miluje. Aby taky ne, když jí dědeček tak podstojoval. A tak v létě na odtučňovací kůře přibrala pů kila.
Flappynka je velni čistotný králík. Nerada spí na špinavé podestýlce. Co by si taky kadila do klece, když může chodit na záchod. A protože skoro pořád má volnej výběh do kuchyně, chodby a na záchod, tak chodí kadit tam. Máma z toho sice moc radost nemá, ale já musím smeknout, před Flappyny inteligencí :o)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama