Touha po nekonečné dáli

5. února 2011 v 11:05 | papája |  Články
Dlouho jsem přemýšlela, jestli na toto téma něco napíšu nebo ne, protože nejsem zrovna fandou článků typu: "Miluju, když se v létě dívám na hvězdy". Ale nakonec jsem se to pokusila pojmout trochu jinak.
Už jako malá jsem byla obeznámena s tím, že Země nemá kolem sebe nějkou modrou slupku, která se v noci změní na černou. Věděla jsem, že Země je jen miniaturní planetka v širokém nekonečném Vesmíru (aspoň zatím nekonečném ). Vždycky mě vesmír fascinoval. Při představě, že stojím na něčem kulatém, co visí na ničem a běhá si to kolem obří plynové koule ve Vesmíru, kde je takových planetek a takových plynových koulí strašně strašně moc a hodně, tak mi běhal mráz po zádech ( ta představa je nanejvýš vžrušující,a le zároveň děsivá ) Jo a ještě ani nevím, jestli jsem hlavou dolů nebo nahoru ( protože jak poznáme ve vesmíru, kde je dole a kde je nahoře...nijak ). Vzpomínám si, že když jsme jeli někam autem a už byla tma, pokradmu jsem se dívala na oblohu a hledala létající talíře a vlastně jsem doufala, že žádný neuvidím. Proč? Možná za to mohla moje fóbie z I.T. mimozemšťana...nesmějte se :o)


Ten film ( údajně určenej pro děti ) jsem viděla jako malá jednou ( a pak asi dvakrát jako straší, ale to už na mě nezanehávalo psychycké následky ;o). Já nevim, ale všichni mi říkají, že jim ten slizkej mimozemšťan s divnou hlavou a nechutnym svíticim prstem přijde roztomilej. Mě teda nepřijde ( a to pozor....mě přijde roztomilá i godzilla...) Na mě kdyby v noci vykouknula takováhle potvora, tak se podělam strachy a rozhodně si jí nevezmu domů... Rozhodně si nemyslim, že miimozemšťané neexistují. Naopak. V tom širokém Vesmíru prostě někde musel vzniknout život, ať už v jakékoliv formě. Ale rozhodně si nemyslim, že přiletí (jestli přiletí) v létajícím talíři a budou zelený s velkou hlavou a velkýma černýma očima.... ( uvažte...můžou se vyvinout úplně jinak a třeba vůbec nebudou mít hlavu ;o) A třeba si budeme hrát na UFO my a poletíme strašit obyvatele nějaké jiné planety ;o)
Teď, když se podívám na noční oblohu, cítím, že bych chtěla vědět, co je za Sluneční soustavou, co je za naší galaxií, prostě prozkoumat celý Vesmír, protože zatím nevíme ani 1% pitomí procento z toho, co můžeme vědět. Než ale vynalezneme vyspělejší technologie pro výzkum, budu si muset stačit s dokumenty od BBC.

Obrázek: Zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ssssimpsonovi ssssimpsonovi | Web | 5. února 2011 v 11:19 | Reagovat

Zdravím, chceš ohodnotit svůj blog?
Pokud ano, tak zajdi na tuhle adresu:
http://ssssimpsonovi.blog.cz/1102/chces-ohodnotit-blog
A já ti rád ohodnotím blog. Měj se.

2 Wicky Envy Leviathan Wicky Envy Leviathan | Web | 5. února 2011 v 12:05 | Reagovat

XDDD nj,šupovo napisane XD

3 Eliška Eliška | Web | 6. února 2011 v 12:49 | Reagovat

Mně E.T. taky nikdy nepřišel roztomilej, vždycky jsme se ho s bráchou jako děti báli, měli jsme rádi Číslo 5 žije:-D

Já nepochybuju o tom, že někde ve vesmíru existuje i jiný život, než je ten náš pozemský, ale proč se k nim vtírat? Oni se zatím nijak prokazatelně nevtírají k nám, tak by bylo snad fér nechat je taky na pokoji, ne? :-D

4 králík králík | E-mail | 18. března 2011 v 10:14 | Reagovat

Moc jsem se nasmála - E.T. volat domů....
Moc pěkný článek a obdivuju tu mladou touhu poznat co je dál... Ale někdy je těžší vyznat se ve vesmíru v sobě. Ať se Ti daří psát hodně takových přemýšlivých článků ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama