Šermířský bál abeb historie tančí

22. března 2011 v 21:26 | papája |  Články
19.3.2011 se steakhouse a saloon proměnil v krčmu s veselící se společnstí časů dávno minulých. Slezlo se tam nespočet rytířů, panošů, krásných dam (vznešených i prostých), všichni užívali dobré hudby a pití co hrdlo ráčilo (nebo spíš, co peněženka dovolila...). Hrála dobrá hudba (například krásně hrála skupina Turnus), tančilo se, všude se míhaly krásné šaty různých tvarů i barev, dokonce z různých období. No řekněte, kde jinde byste potkali gotického křižáka a barokního piráta? Románského mnicha nebo krásnou renesnačí dámu? Jen škoda, že jsem nemohla taky tancovat, ale byla jsem úplně vyřízená, holt se na mě mononukleóza podepisuje pořád...
Řeknu vám, že je hezké vidět tolik lidí, kteří jsou stejní blázni jako vy, pod jednou střechou. Většina šermířů jsou skvělý lidi se smyslem pro humor. Proto: kde jsou šermíři, tam je veselo. Samozřejmě jako na každém plese i tady byla tombola. Vyhrávalo se všechno možné, ale nejvíc se oplakaly čtyři lahve medoviny ;o) Nebo se hrála známá hra, kdy tancujete kolem židlí (tady se tančilo v párech) a když ztichne hudba, musíte si zabrat jednu židli. Židlí je ale míň a když nestihnete zasednout židli, máte smůlu. Tady se ale stalo, že si všichni sedli, přestože žídlí bylo sedm a párů osm. Ze židlí se shazovalo, píni seděli na dámách....no blázinec :)
K dispozici nám byl o malý fotoateliér, kde jsme se mohli nechat vyfotit v kostýmech. Ihned toho něše skupina využila a tak máme krásnou fotku z plesu (je nás na ní teda jenom pět, ostatní se na ples nedostavili). Celý večer bych uzavřela jako úspěšný, zábavný a krásný.
-------------------------
Foto: (z prava: pán mého srdce skororytíř Michal, Já v nových černo-modro-bílých heraldických šatech, rytíř Mára, princezna Ciri/ dole: vévodkyně Jindřiška trůnicí v křesle )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama