Srpen 2012

Margold Krvavý jezdec

27. srpna 2012 v 8:30 | papaja |  Ilustrátorka
Ilustrace k již zniňovené hře Mordheim. Je to opět tabletová kresba upíra podle malého plastového modýlku. Dělala jsem se snim asi dny, neni to dokonalý, ale zatim je to nejsložitější věc, kterou jsem na tabletu nakreslila :)


Zklínačka

20. srpna 2012 v 13:36 | papája |  Ilustrátorka
Během polední přestávky v mojí brigádnické dočasné práci přidávám můj včerejší výtvor, se kterym jsem se matlala a vztekala včera. Mohlo by to bejt mnohem víc promakanější, ale už mě to štvalo, takže takhle. Zato tam neni vypůjčený pozadí, místo toho jsem přidělala takovýdle čmoudíky :)


Černá není strašidlo

19. srpna 2012 v 19:11 | papája |  Články
Tak se stalo, že o prázdninách o víkendu, kdy nemusím do práce a venku je krásně, jsem onemocněla. Mam jenom rýmu, ale zato pořádnou a sluníčko neni úplně to, co bych hledala. Mam ale spoustu času na malování a dokonce jsem se rozhodla napsat po dlouhé době článek na téma týdne, protože mě opravdu zaujalo.
Černá. Barva mnoha významů a mnoha pocitů. Máme zažitou představu, že černá symbolizuje jen něco špatného jako smutek, deprese a zlost, ale v mnoha kulturách je to naopak barva života, vědění a rovnováhy. Vím, že spousta lidí má vůči této barvě předsudky, ale já jí zbožňuju.

Černá barva (i když to z fyzikálního hlediska barva není, jen pohlcuje veškeré světlo) vytváří ostrý kontrast svému okolí. Je provokativní, ale zároveň harmonická ať už je použitá s jakoukoliv jinou barvou. Píše se, že lidé, co mají rádi černou barvu, se za ní schovávají, jsou uzavření a tajnůstkářští. Možná. Na druhou stranu ale pro mě je například černá jakou si hlubokou kotvou ve světě. Je pořád stejně klidná, žádné odstíny a variace, prostě je pořád stejně tajemná a záhadná, což mě neuvěřitelně fascinuje.
Chce-li někdo vypadat seriózně, vzdělaně, elegantně, sáhne po černé. Od nejvyšších hodnostářů, přes dámy ve večerních róbách až po učence napříč historií, ti všichni si oblékli černou. Když jdu po ulici a jsem oblečená v černé, lidé na mě koukají jako na vyvrhela. Jednou mi jeden kluk řekl: "Ty jsi ňáká satanistka, že jo." Občas mi zůstává rozum stát, že chlap v černém obleku nikoho nepřekvapí, jako holka v černých kalhotách. Já neoblékám černou ráda, dodává mi sílu, sebejistotu a klid. Nepotřebuju se schovávat a věřím, že na černou potřebuje člověk dávku sebeúcty. V kombinaci s trávovou zelenou, ohnivou červenou nebo mystickou fialovou je černá prostě pastva pro oči, neotřelá a osvěžující, která se nikdy neokouká a pořád bude na vrcholu všech barev.
Takže se nebojte černé. Vypadá dobře jak na oblečení, tak v interiérech a kdekoliv jinde. Samozřejmě nesmíme zapomínat i na jiné barvy, ale přiznejme si to, chlap v černé košili bude vypadat mnohem líp, než třeba v růžové ;)

Obrázek: Zdroj

Magrath the Grey Hood

19. srpna 2012 v 14:57 | papája |  Ilustrátorka
Nějak jsem chytila kreslící apsťák a tenhle víkend pořád jenom kreslim. Tablet je skvělá věc, díky němu můžu přemalovat to, co se mi nepovedlo a můžu pouřít spoustu technik, které nabízí photoshop. Obrázek je inspirovaný hrou. Její jméno je Mordheim a jelikož předpokládám, že většina z vás neví, o čem je řeč, tak vám to trochu osvětlím.
Mordheim je kampaňová "společenská" hra se světa Warhammeru, který vytvořila britská firma vyrábějící figurky. Za dob, kdy ještě nebyli PC hry, si lidi hráli s figurkami, které sami slepili a namalovali. Warhammer přetrval dodnes a má stálenové modýlky jak se světa fantasy, tak sci-fi. Mordheim je odvozená hra, kde nebojujete s velkými armádami, ale s malou skupinkou dobrodruhů v ruinách stejnojmenného města.
Ale abych nezabíhala do detailů, na obrázku můžete vidět velitelku mých stínových elfů, všemi obávanou válečnici s lukem a kopím, která dokázala přežít a zvítězit v letoční Mordheimové kampani. Její jméno je Magrath Šedá kápě a její příběh je dlouhý. To snad někdy jindy :)


Ufounka

18. srpna 2012 v 13:01 | papája |  Ilustrátorka
Konečně jsem zase vytáhla tablet. Zjistila jsem, že kreslící pauza si vybrala svou daň a zezačátku byly taky poněkud nejisté, ale nakonec jsem pomocí momentálního nápadu a fantasie nakreslila tady slečnu ufounku. Pozadí se mi nechtělo dělat, tak jsem použila upravenou fotku. Ale bylo příjemný zase něco vytvořit, když teď jsem většinu času v práci a papíruju :)


Fotky zvířecího maniaka (Zoo Plzeň)

16. srpna 2012 v 17:42 | papája |  Fotografka
Můžete to brát jako reklamu, můžete to brát jako momentky z každoroční návštěvy Plzeňské zoo jednoho zvířecího nadšence. Proč je právě Plzeňská zoo pro fotografy ideální? Není velká, není ani malá, je tu spousta nezvyklých zvířat ve snadno přístupných a otevřených výbězích, takže vždycky máte možnost nafotit zvíře v téměř přirozeném prostředí ;)
Kráska s melírem

7. srpna 2012 v 21:51 | papája |  Fotografka
Doufám, že jste po přečtení nadpisu nečekali něco jiného, ale tahle kobylka byla vážně fešanda a měla krásnou hnědo-bílou hřívu. Berte to jako malej a rychlej dodatek k fotkám z Jeseníků, protože tyhle fotky jsem pořídila přímo za chalupou, kde jsme v Jeseníkách bydleli :)

Musela jsem jí uplatit trávou, aby držela vklidu...

I koně mají smysle pro humor :D

Jeseníky v objektivu

5. srpna 2012 v 21:05 | paája |  Fotografka
Prázdniny jsou roční období, kdy člověk nemá vůbec na nic čas. Přes rok se plánuje, co šechno se musí přes prázdniny stihnout, až pak nneni čas na to, co se dělá přes zbytek roku. Vim, že blog přes prázdniny dost zanedbávam, ale nedá se nic dělat, musim počkat na začátek září, teď mam moc akcí, moc brigády a tak. Jediný, co jakž takž zvádam je focení, takže tento týden zveřejním fotky z Jeseníků a ze Zoo.
Tady je pár záběrů z našich horských cest: