Prosinec 2012

Povánoční útlum

27. prosince 2012 v 13:20 | papája |  Články
Vánoce jsou vážně skvělá část roku. Nejde ale ani tak o Štědrý den jako takový, spíš jde o to, jaká je najednou všude pohoda, z televize zmizí debilní seriály a začnou běžet oblíbené pohádky, které všichni dobře známe, ale stejně je zkoukneme po stopadesáté s chutí znova. Když opomenene už tradiční štědrovečerní pohádkový propadák, i nkteré nové pohádky jsou celkem fajn, docela mě pobavila letošní Strachova novinka Šťastný smolař, což sice nebyla klasická pohádkla, která by zaujala nejmladší diváky, ale já jsem se celkem bavila.
Kromě koukání na pohádky se snažím naučit zacházet s novým dotykovým mobilem. Doteď jsem měla klasický sedm let starý Sony ericsson, který jsem bohužel ztratila, a tahle dotyková vymoženost je sice skvělá, ale poměrně záhadná věcička. Připadá mi, že už jsem objevila všechno, ale pak se pokouším několik hodin změnit zvuk na příchozí zprávy... :D
I návštěvy babiček patří k naší vánoční tradici. Obnáší to dva dny ležení na gauči a neustálým ujišťováním babiček, že máte určitě ještě hlad a že mají všechno, na co si váš mlsný žaludek vzpomene. Ne, že byhc si stěžovala, jídlo já prostě ráda, jenom je tenhle třídenní sváteční program "salát-kachna-svíčková" docela náročnej :D (To mi připomíná, že v lednici máme ještě od babičky trochu svíčkový, asi si jí půjdu ohřát ;) )
V dalším týdnu mě čeká spousta návštěv, doufám, že i odpočinku, zkoumání mého nového mobilního zařízení a 1.1.2013 už potřetí za sebou Hobit v kině, kam jsem v rámci Vánoc pozvala naše a ségru ;) Mě to samozřejmě vůbec nevadí, že to uvidim už po třetí, neni to film, kterej by nudil :)
Už jsem se vykecala dost a přeju všem krásný zbytek prázdnin a dovolené
papája

I naše zvěř si Vánoce užila. Zlaté prasátko sice neviděli, ale k večeři dostali každej svou
vlastní misku vánočního zeleninového salátu ;)
↓↓↓

Dark elf

22. prosince 2012 v 15:27 | papája |  Ilustrátorka
Jsem si včera trochu hrála, neni to úplně ono, ale snažila jsem se vystihnout výraz temnýho elfa, nesmlouvavý a nekompromisní.


Den poté

22. prosince 2012 v 15:24 | papája |  Články
Tak to zase nevyšlo... všichni jsme to přežili, až na ty, co se preventivně zasebevraždili. Někteří šílenci zřejmě mají teď trochu nadbytek chleba, konzerv a balených vod (slyšela jsem, že i vác beden piva, než by bylo zdrávo, což ale zase tak moc nevadí, že :D ). Kalendáře na ork 2013 tudíž nebyly zbytečná investice a my chudáci se dožijeme maturity.
Dopadlo to zřejmě tak, že jsme si na konci světa vytleskali přídavek, nebo (jak někdo tvrdí) nejsme na konci světa, ale teprve v poločase.
Já a moje kamarádky jsme se hhodli, že si hol staří Máyové řekli, že je kravina dělat kalendáře na víc než dva ticíce let dopředu. Zřejmě měli v plánu přestat dělat kulaté kamenné a začít vyrábět kapesní hranaté kalendáře.... třeba.... U nás ve škole stejně mělo pár lidí projistotu včera s sebou ručník, kdyby si potřebovali stopnout nějakého vogona (my zasvěcení víme ;) )
V jednom moc chytrém časopise jsem se dozvěděla, že pravděpodobnost teroristického útoku na Evropu jsou 2 procenta. Docela mě ale pobavilo, že pravděpodobnost příletu mimozenšťanů je jedno procento... Ano, byl to velmi věděcký časopis a autor článku měl zřejmě slabost pro sci-fi.
Takže gratuluji všem, co ve zdraví přežili ;)

Obrázek: Zdroj


PF 2013

21. prosince 2012 v 21:03 | papája |  Články
Přeju všem ty nejkrásnější a nejkouzelnější Vánoce a hodně nápadů a inspirace do nového roku.Reportáž z hobitína

13. prosince 2012 v 16:25 | papája |  Články
Kdo se trochu zajímá, tak ví, že dnes (v noci ze středy na čtvrtek, přesně v 00:01) proběhla v kinech po České republice premiéra dlouhoočekávaného filmu Hobit - neočekávaná cesta. Se složení lidí, kteří na půlnoční premiéru dozazili, bylo vidět, jak vypadají opravdoví nadšenci příběhů Středozemě. Dorazili o půlnoci do kina uprostřed týdne, aby viděli film v originálním znění, a ráno opět jako ostatní pádili do školy a do práce.
Hobita jsem se nemohla dočkat. Už jen obsazení prozrazovalo, že se bude na co těšit, a mé předtuchy se potvrdili. Martin Freeman v roli Bilba byl hobitovsky rozkošný, Ian McKellen opět předvedl opět naprosto přesvědčivý výkon (tomu čarodějovi věříte každé slovo) a vrhal se i přes svůj už velmi pokročilý věk na skřety, jako by se nechumelilo. Ani trpaslíci ně nezklamali. Bylo jich hodně, to je pravda, takže člověk se musel snažit, aby stíhal, který je který. Byli sympatičtí, potrhlí, tvrdohlaví a trpasličtí, jak mají být. Jak se říká: čím víc trpaslíků, tím víc srandy...tím pádem v hobitovi máte srandu třináctinásobnou. Jen doufám, že trpaslíčci dostanou v příštích dílech víc prostoru na projevení svých osobností.
Nejdřív jsem nadávala, že bude hobit roztrhán rovnou do třech dílů, ale naqkonec jsem ráda. Je tam víceméně všechno, co tam má být a ještě něco navíc, přičemž film neztrácí na tempu. Ano, možná někomu může přijít začátek trochu natáhlý, ale já jako LoTRfil jsem si ho užila ;) Ano, objeví se zde i některé postavy z Pána prstenů, přestože v knižní předloze hobita vůbec nevystupovali, ale to bych neviděla jako chybu, je to spíš nostalgie...jenom Sarumana bych klidně oželela. Co bych ale vytkla, byli animovaní skřeti. LoTRovští hraní skřeti byli mnohem hrůzostrašnější a vůbec vypadali věrohodněji...a nebyli tak ukecaní.
I přes některé pasáže, které byli pozměněny (zřejmě, aby film nenudil ani americké obecenstvo), se mi film líbil, jaký je. Je nepochybně jiný, než Pán prstenů, není tak vážný, nejde o tisícová vojska a osud Středozemě (zatím), je milý, přesto napínavý a dobře koukatelný. Kdo má rád hobity a trpaslíky, ten si určutě přijde na své. Prostě Gandalf je správně tajemný a usměvavý, Thorin Pavéza správněj drsňák (kterýmu fandíte pomalu víc, než Aragornovi) a Glum je ... Glum :D Pokud se vám bude zdát, že byste raději větší přísun plavovlasých dlouhánů se špičatýma ušima, počkejte si na další díl. Budete se moci těšit třeba na krále Thranduila, kterého jsme mohli zahlédnout už na začátku tohoto filmu. Elfská král na jelenovi v podáné Leeho Pace vám přežene mráz po zádech ;)
Hobita musíte vidět ;)

Obrázek: Zdroj


Chumelenice

9. prosince 2012 v 17:10 | papája |  Fotografka
Zítřejší zprávy zřejmě budou hlásit bouračky kvůli sněhové kalamitě. Začal totiž konečně pořádně padat sníh a na silnicích leží určitě alespoň dva centimetry. Táta oznámil, že v tomhle se nedá jezdit, já jásala, že budou Vánoce, protože chumelenice za oknem dokáže v člověku unaveném psaním seminárky vyvolat téměř dětskou radost z blížících se svátků (a hlavně prázdnin ;o) ). Vzala jsem foťák a vyfotila ulici z okna mého pokoje. Fotky jsou staré pár minut, talže takhle to právě vypadá u mě za oknem. Doufám, že i vy máte tak pěknou podívanou :)Nástěnka no.13

9. prosince 2012 v 14:09 | papája |  Nástěnka
Mám tu takový krátký článek o tom, co se tu za posledních pár týdný stalo a co se tu běhěm nastávajících pár týdnů objeví. Dlouho jsem nenapsala nějaký smysluplný článek a hodlám to napravit, abych se tu neprojevovala jen fotkami a obrázky. Jo, nemám moc času nazbyt, s tim tu strašim pořád, ale některým tématům, která mě v poslední době zaujala se chci věnovat víc.

  • V nejbližší době plánuju, jak už jsem napsala v úvodu, články na témata, která jsou aktuální nebo mě dovedla k zamyšlení. Možná opět povolí stavidla a články okořením pár ostřejšími výrazy... už jsem taková a když píšu o něčem, co mě nadzvedlo ze židle, tak si neumím udržet nějaký klidnější postoj alespoň v článku.
  • Povídka Vzpoura ještěrů je stále nedokončená a ještě chvíli tak zůstane, protože momentálně pracuju na zbrusu nové povídce s názvem Nová Republika. Je to sci fi, tenhle žánr jsem vždy jen sledovala ve filmech, tak doufám, že z toho nevyleze kravina :) Budete to moct posoudit sami, protože plánuju první část v nejbližší době zveřejnit. Nebude to ale jako u jiných povídek, že sem budu dávat jednotlivé krátké kapitoly, ale povídka bude zveřejněná maximálně ve třech částech a to až jí dopíšu, aby jste si ji mohli přečíst hned a nemuseli čekat na další část měsíc ;) Krátký obsah si můžete přečíst v literární rubrice v oddělení pro novely. Tak také najdete některé moje starší příběhy. Samozřejě, pořád se snažím příběhy vylepšovat, a tak by teoreticky ty novější měly být kvalitnější...snad :)
  • Samozřejmostí už jsou pravidelné přísuny fotek, mam v plánu další fotky s modelkami pojaté trochu netradičněji, tak snad se vše vydaří.
To je ode mě zatím všechno a já se vrhám na psaní seminárky ;) Držte mi palce, témata jsou totiž doslova na ho*no :p
papája

Superheros na supermaturáku

6. prosince 2012 v 16:49 | papája |  Články
Tady jsou slibované fotky z našeho půlnočního překvapení a fotka z předtančení. Fotek je opravdu hodně, takže jsem přemýšlela, kolik jich sem dám. Nakonec jsem si řekla, že pár nejlepších fotek z půlnočka stačí. Video celého předtančení, titulní stránku půlnočních novin a mojí fotku v dokonalejch šatech, který jsem nechtěla půjčovně vrátit najdete zde spolu s článkem z celého večera.

Neo, Trinity, Captain Amerika, Wonderwoman, Superman, Catwoman - nástup superhrdinů

Zazněly poslední výstřely, ale padouši iž to mají spočítaný :)

↓↓Více pod perexem ↓↓


Podzimní hlášení z maturitního plesu

6. prosince 2012 v 14:36 | papája |  Články
Důvod, proč jsem sem poslední dva měsíce přidávala hlavně fotky? Protoře podzim je obvykle roční dobou velmi hektickou, zvlášť, když jste maturitní ročník. To jsou maturitní semináře, učitelé se můžou zbláznot, že nic neumíte, že maturita se blíží a je to nejdůležitější zkouška v životě (což teda dost silně pochybuju...). Státní maturita je, abych tak řekla, k ničemu a člověk, kterého celou dobu připravovat gympl na školní biflovačku, to prostě musí zvládnout levou zadní. Přijímačky na medicínu už teda budou horší :D
No nicméně nejvíc času nám zabrala příprava maturitního plesu. Pro ty, co neví, o co jde (protože jsem zjistila, že maturitní plesy v takovém stylu nejsou zvykem všude): Třída si najme choreografa, který jim připraví předtančení celého večera. Žáci trénují tancování jak blbí, aby při zahájení plesu předvedly svým příbuzným a kamarádů, jak se z nich ta těch pár týdnůstali tanečníci. Pak následuje stužkování maturantů od třídních profesorů, zametání drobných mincí, které nám masochističní příbuzní hází pro stužkování na hlavu, přípitek, taneční sólo s profesory a rodiči, volná zábava proložená různými vystoupeními a o půlnoci půlnoční překvapení. Při příchodu hostů maturanti prodávají maturitní noviny, kde jsou krátké dotazníky nebo články o nich, program a hlášky profesorů.
My měli na natrénování dva měsíce. Choreografka Petra Parvoničová nás drtila parádně. Vzniklo tak půlhodinové předtančení na téma "historie hudby", které jsme si parádně užili. Zvlášť proto, že jsme tančili dvě třídy dohronady, měli několik převleků a kostýmů a vzhledem k profláklým písničkám, které znali prostě všichni, to byla pořádná párty :) Ostatně dávám sem video od našich kameramanů, kde uvidíte celé předtančení (dívejte se až do konce :D ) Je to sice prapodivně sestříhaný, takže pár zvedaček tam neni vidět, ale pro představu stačí ;)


Jinak půlnoční noviny jsem měla na starosti já a kamarádka Terka. Vzhledem k hudebnímu tématu jsme to pojaly jako hudební časopis. Na titulní straně byli dva naši třídní učitelé fotomontáží napasovaní n P!NK a Jamese Hetfielda. Lidi z obou tříd našich ročníků o sobě napsali jako o hudebních hvězdách. Měli jsme rozhovory, recenze, profily hvězd, exkluzivní rozhovoz s třídními profesory i s jejich plakátem a 7 stránek ve písmem 10 ve 3 sloupcích kultovních učitelských hlášek. Tady je titulní stránka, která byla pod mojí režií ;)