Červenec 2013

Eva a had pokušitel

30. července 2013 v 19:03 | papája |  Fotografka
Je tu další ze slibovaných focení s novou modelkou. Jmenuje se Bára nebo Barčí, pokud chcete. Znám ji už nějakou dobu, ale poprosila mě přes mou galerii na facebooku ( zřejmě uchvácena fotkami z mé galrie :D ), jestli bych jí nemohla vyfotit nějak, aby n fotke nevypadala jako idiot. Kdo zná moje fotky, tak ví, že nemůžu úplně zaručit, jak kdo bude vypadat, protože mé modelky jsou často vystaveny různým podmínkám a převlekům, ale snažím se každého vyfotit tak, jak si myslím že mu to sedne. Věděla jsem, že má Bára doma hady a když řekla, že je klidně vezme s sebou do parku, tak jsem byla spokojená :) Samozřejmě když se jde fotit s hadem, abych tomu nasadila korunu, šla jsem ještě pro větší symboliku koupit jablíčko, víme proč, prostě fotky s hadem jen tak mi přišli takový nedotažený, i když při některých fotkách jsme jabko zahodily. Nevěřili byste, jak je těžký v tuhle letní dobu sehnat velký červený jabko. Prolezla jsem snad všechny zelinářství a nakonec jsem musela do supermarketu. Naštěstí tam takový nějaký ucházející měli a my mohli jet s hadem do parku (tramvají...musim říct, že ně všichni lidi se na toho hada tvářili nadšeně, přitom byl tak hodnej a miloučkej, pěkně v klidu a nechal se drbat "pod krčkem" ).
Takže foto a maskérka: já / asistence, osvětlovač a příležitostný držák hada: sestřenice Terka / modelka: Bára / had: had Hannibal ;)Projekt Nová Republika

28. července 2013 v 17:14 | papája
Asi před půl rokem jdem zveřejnila mou první sci-fi povídku s názvem Nová republika. Nevím, jestli to je tím, že blogeři nemají čas číst, nebo jsou prostě líní číst delší texty, ale tady na blogujsem moc ohlasů nedostala. Zato na různých literárních serverech a hlavně mezi známými sklidila povídka úspěch a já se rozhodla napsat pokračování. Celkem bude mít povídla tři části, tři kapitoly zhruba o třiceti stránkách, které na sebe navazují, ale každá řeší jiný problém. Začala jsem psát druhou část a hodlám rozvinout charaktery, které se během událostí v první části začaly rozvíjet, ovšem nebyl čas na to je propracovat.
Jelikož nejsem jenom příležitostná pisatelka, ale také ilustrátorka, udělala jsem i pár obrázků atd. Všechny materiály od příběhů počínaje po ilustrace konče budou shrnuty v tomto článku mého Projektu Nová republika ;) Těště se na druhou část ;)

PříběhAnotace: Země prošla mnoha válkami. Ti, co přežili boje, byli zasaženi vlnami smrtících epidemií. Ze starého světa nezbylo nic a na těchto troskách vyrostla Nová Republika - společenství sedmi vělkých měst na sedmi kontinentech. Vládne jim Rada sedmi a chrání vybrané obyvetele před nemocemi, hladomorem a zdivočelými lidmi zvenčí. Allan a Estella jsou dvojčata, která byla spolu s mnoha dalšími dětmi nalezeni za hranicemi Nové Republiky. Byli vychováni jako speciální armádní jednotka, která měla bojovat proti "narušitelům zvenčí", naprosto oddaní agenti bez vazeb a omezení. Brzké události ale odhalí pravou tvář světa a Estella bude muset podstoupit rozhodnutí, které téměř jistě končí smrtí, aby zachránola bratra.

Ilustrace


Čerstvě maminkou

20. července 2013 v 18:51 | papája |  Fotografka
Budeme se stěhovat z města na vesnici do takové nové části s novými rodinnými domky. Konečně vlastní pokoj, velká zahrada atd, báječní sousedé, zvláště jeden mladý pár, se kterým jsme se okamžitě spřátelili. A než jsme stihli dostvět dům, sousedce Zuzance se narodila malá Kačenka. Fotit malé děti je výzva a určitě bych ji chtěla víc potrénovat, tentokrát mám pár fotek z jednoho grilovacího večera, hlavní hvězda - Kačenka ;)


Setkání s Hurvínkem

18. července 2013 v 15:22 | papája |  Články
Nevím, jestli jsem se o tom už zmiňovala, ale letos mám brigádu v Plzeňském městském archivu. Dělám tam všechno možné, třeba scanuju bichle z devatenáctýho století nebo opravuju hrubky v excelové přehledu historických názvů ulic :D Taky děláme inventuru depozitářů atd. Ale musím říct, že je to nejlepší brigáda, jakou jsem kdy měla, a to především kvůli tomu, že nedelám celý měsíc jednu věc, ale mám to takové pestřejší. Navíc jsou tam vesměs fajn lidi, sympatická je především mužská část osazenstva, nj, já za to nemůžu, že si s ženskejma tak nerozumim...to je asi šermířskej defekt :) Na starost mě má především pan údržbář, moc hodný člověk, takže nepracuju jenom sama, což je také příjemná změna. Dokonce jsem si směla pochovat originální loutky z pozůstalosti J. Skupy (který pochází z Plzně, pokud to někdo nevíte). Opravdového Hurvínka, Spejbla a Kašpárka (Spejbl je tedy prý druhý výrobek, což mu na ceně neubírá). Tady je pát fotek z mého "blízkého setkání" ;)

(Pokud vám ta červená sukně je povědomá, tak jste ji mohli vidět v sérii mých autorských fotografií s názvem "Hříšné myšlenky", kterou najdete zde.)
Hříšné myšlenky

18. července 2013 v 15:03 | papája |  Fotografka
A je tady druhá část našeho focení s mími dvěma skalními modelkami na staré kamenné půdě. Tentokrát jsme vyměnily sametové hábity za trochu dekadentní oblečení (pro info, vše pochází z mého bězného šatníku, jen to ve všední dny nenosím takto zkombinované, to jen pro slavnostní příležitostni ;) Pokud chcete vidět první část focení, nakoukněte do fotografické rubriky, popřípadě celou mou galerii najdete na facebooku (odkaz v menu).Sametový sen

16. července 2013 v 15:00 | papája |  Fotografka
Bylo nám umožněno fotit na naprosto luxusní staré půdě, nebudu říkat kterého konkrétného domu, protože by seto nemuselo všem líbit :) Každopádně vzniklo pár skvělých fotek se dvěma mými skalními modelkami, o které se teď s vámi chci podělit. Tento článek je první téma, které jsme fotily, obě z děvčat měla na sobě nějaký sametový hard. Vím, že některé fotky jsou trošku psycho :D Druhé téma uvidíte zítra na tomto blogu, nebo oboje už dnes na mé galerii na facebooku ( odkaz v menu ).
Karlštejn a Limonádový Joe

8. července 2013 v 18:54 | papája |  Fotografka
Dlouho jsem nepřidala žádnou svou výtvarnou činnost. Sice pořád tvořím, ale ilustrace do knížky si nechávám až na říjen, kdy pohádky vyjdou. Kvůli brigádě se snažím vyšetřit každý volný čas, abych to stihla do termínu. Takže na focení neni moc čas. Ale zítra budu fotit sestru a sestřenici na takové staré půdě, tak jsem zvědavá, co z toho vznikne. Jinak jedno focení s hadem se muselo přesunout, protože had se v den naplánovaného focení začal svlíkat... potvora jedna hubená, vůbec nespolupracuje :D Takže dnes tu mám pár fotek z mého pochuďáku na Karlštejn a lomy Velká a Malá amerika, kde se natáčel Limonádový Joe ;)
Některé jsou v HDR, trochu jsem se krotila, aby to nebylo jak pěst na oko ;)

Velká amerika ze zadní vyhlídky

Velká amerika z předu