Červen 2014

Knihovna: Sága o Wannovi, Synu Orlygově (A.Anders/V.Válková)

30. června 2014 v 15:22 | papája |  Knihovna

Chronologicky čtvrtá kniha série Wetemaa, jejíž hlavním hrdinou je asi nejznámější hrdnina z célého Élladu.

Název: Sága o Wannovi, Synu Orlygově (Wetemaa)
Autor: Veronika Válková ( Adam Anders )
Autor obálky: Jan Patrik Krásný
Rok vydání: 2006


Oficiální anotace: Děj Ságy o Wannovi zavádí čtenáře opět do již známého světa země Éllad. Volně navazuje na poslední dvě knihy, protože pěstounem Wanna je jejich hlavní postava, Halldor z Mortaluny. Wanne je synem nejvyššího élladského boha Orlyga. Když jeho pěstoun Halldor umírá, poradí Wannovi, aby se pokusil získat nejlepší meč, zbroj a koně v zemi Éllad, což ovšem předpokládá (jak jinak) podstoupit nevšední dobrodružství. Wanne v závěru knihy vstoupí i do služeb krále Ana a jeho synů, a začíná se podílet na finálních bojích o sjednocení země Éllad.

Knihovna: Rytíři kněžny Rhonwen (A.Anders/V.Válková)

30. června 2014 v 15:01 | papája |  Knihovna

Co jsem se začla prokousávat sérií Wetemaa, jedna knížka je lepší než druhá. Skvělé odpočinkové čtení na léto :)

Název: Rytíři kněžny Rhonwen
Autor: Veronika Válková (Adam Anders)
Rok vydání: 2004
Autor obálky: Martin Zhouf

Anotace: Další fantasy román z oblíbené série knih, jejichž děj se odehrává ve světě zvaném Wetemaa, se zabývá hrdinnými skutky Haldora z Mortaluny a jeho rytířských přátel z Aurixského knížectví, na které doléhají těžké časy. Během války se sousedními Cynibrinci přijde země o panovníka a jeho dcera Rhonwen se stane poslední nadějí pro rytíře Aurixského dvora. Po dlouhé odmlce se konečně autor vrací se svojí oblíbenou Wetemaou, což by mělo přinést radost všem jeho věrným čtenářům.

Knihovna: Sága o Halldorovi z Mortaluny (A.Anders/V.Válková)

5. června 2014 v 23:13 | papája |  Knihovna

Chronologicky druhá kniha ze série Wetemaa.

Název: Sága o Halldorovi z Mortaluny (Wetemaa)
Autor: Veronika Válková ( Adam Anders )
Ilustrace: Lukáš Junek
Autor obálky: Jana Šloufová
Rok vydání: 2004

Anotace z Fantasyplanet: Na barvitých, oproti Wetemae podrobněji rozpracovaných kulisách světa Ellád, v knížectví kmene Aurixů, začíná příběh Halldora. Je to mladý muž sloužící jako panoš svému knížeti, který musí odcestovat, aby se staral o panství svého otce. Jeho cesta vede skrze tajemnou vesnici, ve které najde podivnou přilbu, a tím celý příběh začíná. Uchopením této přilby se Halldor zavazuje k úkolu, který ho zavede na děsivé místo do Skal, kde musí odhalit tajemství Těl. Ale s poznáním tohoto tajemství se zaplétá do úkolu mnohem náročnějšího a osudovějšího; se svým bratrem Halldrinem musí cestovat do daleké země a najít něco, z čeho se může stát zhouba celého světa.

Knihovna: Hrútvang (A.Anders/V.Válková)

5. června 2014 v 22:39 | papája |  Knihovna

Chronologicky první příběh ze série Wetemaa.

Název: Hrútvang (Wetemaa)
Autor: Veronika Válková ( Adam Anders )
Autor obálky: Jiří Husák
Rok vydání: 2008 (1.vydání: 1996)

Oficiální anotace: V magickém dračím dechu vykoval kdysi dávno bůh Varandur legendární meč Hrútvang a věnoval ho prvnímu Pánu draků, Ela-Sidrahovi. Od těch pohnutých časů se Hrútvang v rodu dračích vládců dědí z pokolení na pokolení. Jediné škrábnutí tímto mečem je pro Pány draků i pro samotné draky smrtelné, proto jej střeží jako oko v hlavě - a proto se Hrútvang snaží získat všichni ti, kdož nad nimi chtějí zvítězit.

Smrtka trochu alternativně

5. června 2014 v 20:22 | papája |  Ilustrátorka
Proč by Smrt měla být zobrazována jako černej hadr s kosou? Při učení na zkoušku z chemie mě nějak přepadla múza a jelikož mi to učení už vážně leze krkem, namalovala jsem něco rychlého ;)
Ve větším rozlišení již tradičně na deviantart ;)


Wanne, syn Orlygův

1. června 2014 v 18:41 | papája |  Ilustrátorka
Už je to dlouho, co jsem tu zveřejnila něco kreativnějšího, tak dnes dostojím názvu svého blogu a zveřejním obrázek, který jsem (kvůli náročným zkouškám a všemu okolo) malovala snad měsíc, až jsem ho konečně včera dokončila. Jinak co se týče ostatních aktivit, tak povídka do Žoldnéřů fantazie odeslána (to jsem na to teda zvědavá :D ), výstava obrázků se připravuje a jen co za dva týdny dodělám poslední zkoušku, tak tra dá na focení všechn, kterým jsem to před zkouškama naslibovala ;) Ale tuhle středu jsem zvládla zkoušku z biochemie a když jsem ji dala na jedničku, tak už zvládnu všechno ;)
Co se obrázku týče... můžete na něm vidět Wanna z Mortaluny, syna nejvyššího boha Orlyga. Je to postava z knih Adama Anderse (V.Válková), které popisují příběhy smyšlené země Éllad. K Vánocům jsem dostala jeden díl a k narozeninám následně všechny zbývající a už mi zbývá přečíst jen dvě a pak doufat, že paní Válková si najde čas napsat další, protože jsem se do jejího světa úplně zamilovala. Recenzi na jeden díl najdete už v rubrice knihovna, recenze na ostatní přečtené začnu postupně sepisovat ;) Ale už teď můžu říct, že mohu vřele doporučit všem milovníkům dobré fantasy ;)