Červenec 2014

Slečna Paprička

27. července 2014 v 17:33 | papája |  Fotografka
Nebo také Linda, totiž slečna, kterou jste na mých fotkách už měli možnost vidět, a se kterou už domlouváme (snad finálně) focení na "robota" ;) Tyhle fotky vznikly spíš náhodou a neplánovaně, ale je to takový malý předkrm ;)


Tardisově modrá princezna

21. července 2014 v 20:11 | papája |  Články
S naší šermířskou partou v létě objíždíme především dětské letní tábory. A upřímě, vždycky si na takových akcích užijeme nejvíc srandy. Kam se hrabou hrady, historické víkendy a rekonstrukce bitev? Když máte malé publikum složené výhradně z dětí, jě to to nejlepší, co můžou takový komedianti, co se neberou moc vážně jako my, mít. Krom toho, na táboře vždy dostaneme nědo dobrého k jídlu a hlavně to to jsou takové pohodové příjemné akce. Ale abych se moc nerozepisovala o ničem, když nemám čas ani napsat všechny články, co mám v plánu už dávno. Položím vám tedy otázku: Kdy se vám poštěstilo si během tábora cestovat v čase? :)


Večerní nálada na břehu řeky

20. července 2014 v 15:52 | papája |  Fotografka
Mám sice naplánováno na prázdniny focení s několika lidmi, ale někdy vzniknou hezké fotky aniž byste to plánovali. Tady je jeden příklad ;)
Byli jsme se šermem vystupovat na dětském táboře a tekla tam řeka, ségra zrovna byla v kostýmu na tancování...no a už to bylo ;) Fotka opěk na facebooku a celém rozlišení na deviantart. Další fotky již brzy.


Ohníčkování

14. července 2014 v 12:12 | papája |  Fotografka
Zatím se mi daří splňovat sliby a fotky z focení s ohněm jsou tu. Fotila jsem je v sobotu, když jsme se ségrou a sestřenkou zkoušelynové triky do ohnivé show. Bylo vyzkoušeno, co vyzkoušeno být mělo, ovšem na focení to nechce úplnou tmu a samotné focení si budeme muset někdy zopakovat, protože osotatní fotky s ohnivými drápky a poi jsou sice dobré, ale fotograficky nezvládnuté, takže v blízké době bude pokus číslo dvě. Tady je malá ukázka z pokusu číslo jedna ;)


Rostlinný detailista

13. července 2014 v 10:37 | papája |  Fotografka
Prorože když fotit rostlinu, tak zblízka ;)


Fotoreportáž ze záhonů

12. července 2014 v 10:22 | papája |  Fotografka
Tady je výber ze slibovaných makro fotek. Fotit makro, pokud nemáte makro objektiv, ale jen čočku... a pokud chcete fotit hmyz, co umí létat...je neuvěřitelně těžké. Především proto, že většina létavého hmyzu je težk zaostřit (a pokud fotíte detaily, musíte zaostřit opravdu důkladně), také ne vždycky přistanou na kytce, kterou chcete vy... a jsou hlavně hrozně rychlý. Takže po asi dvou hodinách ležení v mokré trávé (ano, bylo po dešti) jsem měla jen pár použitelných fotek a většina z toho byly pestřenky. Takové ty malé, kterým se říká vosišky, i když s vosami mají společnou jen tu barvu a vlastně jsou to jenom mouchy, které se snaží vypadat drsně. Ale biolog jim to nesežere :D Naštěstí ale zrovna tyhle pestřenky umí v letu stát na jednom místě, i když ne nějak extrémě dlouho, ale ovčas mi to stačilo, abych je dokázala nějak zaostřit. Ostatní hmyz jsem fotila také, ale čmeláci na mě akorát vystrkovali zadky a vobec se netvářili fotogenicky, motýly až na pár vyjímek zdrhali, jakmile jsem se přiblížila na dva metry... no, prostě, to chce trénink :) Fotky v lepším rozlišení najdete na facebookových stránkách a v plném rozlišení pak na deviantart ;)

P.S.: Fotky nejsou nijak upravované.Nástěnka no.21

11. července 2014 v 23:04 | papája |  Nástěnka
Přiznávam, že poslední dobou tu moc kreativna nepřibývá, ale dejme to za vinu mému stěhování a s tím spojenému nošení tisíce krabic s mým tisícem knížek a tak dále. Navíc nám ještě nefunguje internet, takže chci-li se připíchnout na síť, musím jít parazitovat k sousedům. Nicméně, ani v tomto období nezahálím a maluju ostošest ilustrace do knížek, fotím a mám už spostu věcí (i kromě knížek) o kterých bych chtěla spát, ale povinností je hodně a volnho času málo. Ale největši doba temna je za mnou i s menšími technickými problémy a já opět začínám zveřejňovat ;) Po další tři dny se těšte na sérii makro fotek, dále pak ochutnávku z chystaných ilustrací a také fotkx z ohnivého focení ;)

S pozdravem
papája