Říjen 2014

Mrazivá

24. října 2014 v 16:43 | papája
Nooo, tohle je taková "znouzectnost"... jenom jsme se ségrou něco zkoušely a když jsem ty fotky nahrála do počítače, začala jsem is s nima trochu hrát... :)


Jak jedna malá houslistka rozparádila Incheba Arénu

22. října 2014 v 16:24 | papája |  Články

Jednou ráno mě vzbudila esemeska. Byla od kamarádky a stálo v ní: "20.10. JE V PRAZE LINDSEY STIRLING! JDEŠ?" A bylo to. Samozřejmě, že jdu! Na ticket pro jsem si rezervovala lístek pro sebe a pro další 4 lidi a následující tři týdny jsme se těšily, až v pondělí 20. uděláme (v pět odpoledne) škole pápá a vyrazíme do Prahy. No... těch několik hodin na našich laboratorních cvičeních na ústavu biochemie bylo utrpení, ale nakonec nás propustili a my nasedli do takové staré (ale kupodivu spolehlivé) felicie a vyrazili směr Praha. Cestou jsme se stavili ještě v nějakém fastfoodu, protože jsme umírali hlady a musim říct, že v tu chvíli byl ten hamburger nebem na zemi :D
Sranda byla vystát zácpu u nemocnice v Motole, kde jsme strávili asi 45 minut možná víc, takže jsme se báli, že na koncert dorazíme pozdě. A nakonec taky skoro jo, protože když jsme se dostali (po vystání šílené fronty) dovnitř (a zaplatili nehorázné parkovné a byla mi sebrána flaška s vodou), už hrál předskokan. Naštěstí to byl jenom nákej maník DJ, což mě zas tak nenadchlo, takže jsme měli spoustu času procpat se davem alespoň na takové místo, abychom viděli polovinu pódia. Znáte to. Davové šílenství a lidi se nahrnou do kotle a i když by tam bylo místo pro dalích třeba 100-200 lidí, ty lidi vás tam prostě nepustí. Takže jsme stáli ve vchodě do kotle, ale viděli jsme na pódium alespoň částečně, takže dobrý ;)


Jsou situace, kdy jdou nějaký intimní zóny stranou pro vyšší dobro ostatních. Ale je zajímavé, jak se rychle seznámíte s lidmi, kteří vám stojí na noze nebo kterým se lepíte na zadek :) Takže stěžovat si nemůžu, naše okolí bylo velmi přátelké a byla sranda, protože jak jinak se vyrovnat s nepříjemnou situací, než že si z toho prostě uděláme prdel :)
Dav už byl v jednu chvíli tak vynervovanej, že začal hlasitě jásat, jenom když blikly reflektory nebo na podiu přešel technik. Ale nakonec se spustila hudba, halu zahalila mlha a Lindsey naběhla na scénu s největší parádou. Postupem času se dav nějak setřásl a my viděli téměř na célé podium a musím říct, že je úžasné vidět někoho, kdo dokáže udělat takovou show jen s houslemi, dvěma tanečníkama, bubeníkem a klávesistou. Jasně, težko by to hrála na živo, dkyž k tomu dělala takový prostocviky, ale vypadalo to skvěle a jak jsem tak viděla, užívali si to všichni přítomní, ať už holky nebo kluci, děti nebo babičky (ano, viděla jsem tam i paní zaručeně důchodového věku...v kotli). Lindsey vystřídala během večera tři převleky a celé to měla pojaté velmi originálně, včetně promítací obrazovky v pozadí podia.
Lindsey na mě působila neskutečně mile a skromě, zvlášť když mezi písničkami občas něco řekla do mikrofonu, je to prostě normální fajn holka, která si umí ze sebe udělat srandu. Doufam, že se jí bude do budoucna dařit a že zase někdy zavítá k nám, když už tady má takovou věrnou fanouškovskou základnu a když se jí v Praze tak líbilo (fotky na facebooku vypovídají za vše ;) ).


Obrázky: Zdroj1, zdroj2

Zrzunda

22. října 2014 v 14:25 | papája |  Fotografka
Jedna spíš momentka z nedělní procházky ;)


Jedna podzimní pavoučí víla

21. října 2014 v 21:13 | papája |  Fotografka
Ano, v tuto noční hodinu po mě nikdo nemůže chtít inteligentnější a rafinovanější názvy článků. O víkendu bylo krásně a já si konečně našla čas na focení. Nemusím malovat trpajzlíky, déšť se taky na chvíli umoudřil, sestra byla povolná, tak jsem jí vytáhlana chvíli ven ;)
Vzniklo hodně fotek, ale jelikož jsme byly hrozně vysmátý, většina z nich byla pro "seriózní" účel nepoužitelná... :D Každopádně tahle je první a budou následovat další. Musela jsem konečně začít dělat něco do školy (psát laboratorní protokoly a tak, nuda, ale udělat se to musí), takže jsem to tu trochu zanedbávala. Snad se to teď nějak povede a budu mít zase čas na to tvoření ;)
(Možná to v tom malém rozlišení neni vidět, ale ve větším rozlišení na deviantartu uvidíte i pavičinky)