Únor 2015

Knihovna: Hladová přání (T.Matoušková)

24. února 2015 v 21:58 | papája |  Knihovna


"Temnářka" Tereza Matoušková je nám blogerům dobře známá. A tak když jsem byla v nakladatelství u pana Krigla kvůli ilustracím pro knížku, zeptal se mě, jestli nechci nějakou knížku. Hladová přání byla jasná volba.

Název: Hladová přání
Autor: Tereza Matoušková
Obálka: Alena Kubíková
Rok vydání: 2011

Oficiální anotace: Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.
Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo.
Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?


Knihovna: Elantris (Brandon Sanderson)

23. února 2015 v 21:46 | papája |  Knihovna

Konečně jsem sehnala knihu, kterou debutoval mistr současné fantasy Brandon Sanderson.

Název: Elantris
Originální název: Elantris
Autor: Brandon Sanderson
Překlad: Milena Poláčková
Obálka: Jan Patrik Krásný
Rok vydání: 2006
Rod vydání originálu: 2005

Oficiální anotace: Elantris bývalo výstavním městem s nádhernými paláci, jejichž vysoké věže zářily do daleka. Obyvateli tohoto města bývaly bytosti, o nichž se v sousedních městech věřilo, že jsou bohy. Krom fascinujícího vzhledu to byly i jejich magické schopnosti, pro něž je vyhledávali lidé z blízkého i dalekého okolí Arelonu. Vše bylo nádherné až do chvíle, kdy město zasáhl Reod - kletba, která zničila všechnu nádheru i kouzlo, pokryla město páchnoucím slizem a z jeho obyvatel udělala bytosti ani mrtvé ani živé...

Knihovna: Vyjednavač (Brandon Sanderson)

10. února 2015 v 17:44 | papája |  Knihovna

Další geniální kniha od geniálního autora fantasy.
Název: Vyjednavač
Originální název: Warbreaker
Autor: Brandon Sanderson
Překlad: Marta Procházková
Obálka: Milan Dubnický
Rok vydání: 2010
Rod vydání originálu: 2009

Oficiální anotace: (Není zrovna dobře napsaná a celý děj trochu schazuje, ale co se dá dělat) Vyjednavač je příběh dvou sester, které jsou náhodou princezny, Božího krále, za něhož se jedna z nich musí provdat, jednoho nižšího boha, kterého jeho práce moc nebaví, a nesmrtelného muže, který se snaží napravit chyby, jež udělal před staletími. V jejich světě se ti, kteří zemřeli statečně, vrací jako bohové a žijí uzavřeni v pantheonu bohů v hlavním městě Hallandrenu. Životní síla, nazývaná biochromatické kouzlo, se zakládá na úkazu zvaném Dech. S použitím Dechu a vysáváním barev z každodenních předmětů je možné provádět všechny možné zázraky a darebáctví. Bude však zapotřebí značného množství obojího, aby Vivenna a Siri, královské princezny z Idrisu, Boží král Susebron, Hymnus - zdráhavý bůh statečnosti, a tajemný Vasher Vyjednavač, dokázali úspěšně čelit všem nebezpečím.

Jak vycvičit draka

5. února 2015 v 15:44 | papája |  Články

No, tohle neni článek o tom animáku, jestli jste čekali tohle. Jen se chci podělit o novinku, která se už doslova zabydlela u mě v pokoji. Na konci prosince minulého roku mi domů přijel drak. Vlastně dračice, je to samička gekončíka nočního, a jmenuje se Mandarinka. Když jsem jí viděla, tohle jméno se přímo nabízelo, protože je(z většiny) krásně oranžová. Jestli to někomu něco řekne, tak chovatelka (mimochodem moc milá stále ještě slečna) mi poslala její "genetickou variaci": SUPER HYPO HET. T. ALBINO 66% HET. RAPTOR. Ano, musela jsem si zagooglovat, abych přišla na to, co to znamená. No každopádně Manda (jak jí domácky říkám) má krásnou barevnou mutaci, je to hroznej lenoch a navíc pěknej cvalík. A to mi nepřijde, že by jedla nák hodně, jenom je taková...statná. Pro představu, co myslím pod pojmem "statnej gekončík": je asi 20 cm dlouhá a váží 64 gramů, což je v jejím věku (cca 7 měsíců) normální váha, ale podle některých chovatelů už hraničkí s tlusťochem. Ale je krásná ;)

Elfice Pepice

4. února 2015 v 16:00 | papája |  Ilustrátorka
Ano, v tuhlenoční hodinu a v tohle období zkoušek po mně nikdo nemůže chtít inteligentní názvy článků. Elfice se pravděpodobně nejmenuje Pepice amožná to ani neni elfice ale spíč skřítčice. A to zvířátko... je náká lasice :D To se nám to hezky sběhlo, že jo :D
Každopádně je tu zase celý obrázek, pak pod perexen detail obličeje a na mém profilu na Deviant art (ikonkový odkaz v menu) je k nahlédnutí obrázek ve vekém rozlišení ;)


Knihovna: Úžasný Maurice a jeho vzdělaní hlodavci (Terry Pratchett)

4. února 2015 v 0:50 | papája |  Knihovna


Úžasný Terry Pratchet a jeho Úžasný Mauric v šílené, pro děti nepřístupné, pohádce ze světa Zeměplochy.

Název: Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci
Autor: Terry Pratchett
Překlad: Jan Kantůrek
Ilustrace: David Wyatt
Rok vydání: 2003 (1.vydání)
Rod vydání originálu: 2002

Oficiální anotace: Mauric, kocour s kožichem plným lupů, který ví, kdy a jak chytit příležitost za vlasy, si zařídil skvělé živobytí. Má jednoho hloupého kluka jako pištce a vlastní krysí pohromu - krysy, které jsou podivně inteligentní. Tak vzdělané, že na ně už Mauric nedokáže myslet jako na "oběd". Každý zná příběh o krysách a krysaři - a tak jim m lidé dávají spoustu peněz… Dokud se nepokusí provést svůj trik v zapadlém městečku daleko v Übervaldu, kde tahle dokonale připravená finta najednou nevyjde. Někdo tady totiž hraje na jinou notu. Ve sklepech čeká něco velmi, opravdu velmi ošklivého. Krysy se musí naučit nové slovo. ZLO