Březen 2015

Jak vznikala - Medea

25. března 2015 v 20:00 | papája |  Ilustrátorka
http://picasion.com/

Po nějaké době jsem opět udělala obrázkovou animaci celého postupu malování Medey. Nějakou dobu už to mám v počítači, ale kvůli praxím nemám čas sem cokoliv psát, takže proto to přodávám až dnes. Pod perexem jsou obrázky zvlášť.

Medea

4. března 2015 v 18:57 | papája |  Ilustrátorka
K Vánocům jsem dostala nový diář na rok 2015 s obrázky Alfonse Muchy. Vážně krásnej. A jak už to tak ve škole bývá, ne všechny přednášky jsou záživný, tak si často jen tak čmáram a zkoušim různý skicy. Minulý týden jsem si naskicovala Madeu, čarodějku ze starých řeckých pověstí, a inspirovala jsem se právě obrázkem Medee od A. Muchy (k porovnání originál pod perexem). Během několika dní jsem obrázek převedla do digitální kresby. Samozřejmě jsem si tohodně přizpůsobila, obrázek je jednoduchý, a tak jsem si mohla vyhrát s obličejem a listím na hlavě. Moje Medea nevypadá tak hrůzostrašně, nakonec jsem smazala i krev na noži, protože se mi to tam nehodilo, přece jenom (pokud si dobře vzpomínám) Medea je původně víceméně kladná postava. No, doufám, že se líbí.
Jinak samozžejmě nabízím své malířské a ilustrátorské služby, kdyby někdo měl zájem ;)


Pohled z okna

1. března 2015 v 17:12 | papája |  Fotografka

Až když se člověk přestěhuje z města na vesnici, tak pochopí, o co byl jakožto obyvatel starého činžáku uprostředměsta ochuzen. Za půl roku v novém domečku jsem viděla tolik nádherných západů slunce, že jsem je pak už ani nefotila, protože to bych potřebovala jedny webovky speciálně jen na takové fotky. V tomto článku se s vámi chci ale podělit za fotky vyfocené z mého pokoje. Naštěstí mám jedno z oken na západ, takže ani nemusím vystrčit nos z domu, abych nafotila takovéhle fotky.
Žádná z fotek není nijak upravovaná, tyhle barvy vykouzlila příroda ( lom světla ve vrstvách atmosféry atd...) ;)