Duben 2015

Karkulka

29. dubna 2015 v 16:00 | papája |  Fotografka
A je to tady! Konečně vyšlo počasí a našly jsme si čas, abychom nafotily dlouho plánovanou Karkulku. Doufala jsem, že vydrží rozkvetlé stromy, protože kombinace bílé ačervené je prostě nádherná. Každopádně děkuji Terezce za ochotu a pevné nervy, protože ty trnky píchaly jako svině :D
Také jsem si říkala, že je škoda ten červený pláštík nevyužít jěště víc. Že bychom mohly nafotit i klasickou pohádkovou Karkulku, pěkně s košíčkem a vlkem :)Jedna retro

27. dubna 2015 v 13:32 | papája |  Fotografka
Bohužel nám moc nepřálo počasí, takže jsme během focení musely hodně improvizovat, ale děkuji Lindě, že jsme alespoň pár fotek nakonec udělaly ;)


Mořská příšerka

20. dubna 2015 v 19:56 | papája |  Ilustrátorka
To jsem takhle včera nevěděla co nakrelit, tak jsem zkoušela a experimentovala, až z toho vyšlo toto ;)


Terka v rákosí

19. dubna 2015 v 18:35 | papája |  Fotografka
No dobře, není to úplně rákosí, spíš hodně vysoká trávě podobná lipnicovitá rostlina. Ale nejsem botanik :) Bohužel focení na téma Červená karkulka jsem musela kvůli počasí přesunout na příští víkend. Takže aby to tu nezelo prozázdnotou, přidávám fotky z minulého týdne, kdy jsem fotila svou kamarádku. Bylo to takové improvizované, žádná velká idea, prostě jsme jen tak blbnuly ;)


Pastelky

17. dubna 2015 v 19:51 | papája |  Ilustrátorka
Po dlouhé době, kdy jsem se učila s grafickým tabletem, jsem zatoužila opět po pastelkách. V jednoduchosti je krása a pastelky pro mě jsou prostě základ, malovala jsem s nimi (jako asi většina z vás ) už od malička. KOupila jsem si krásný malý skicáček a v rámci "návratu ke kořenům" jsem se rozhodla pořídit si pořádné pěkné umělecké pastelky. Že se mi ovšem ty kořeny tak prodraží jsem netušila... dneska holt nic není zadarmo, nicméně koupila jsem si dvě sady pastelek. Jednu se základními barvami a jednu s portrétovou škálou. Plus tužky, ořezávátka a gumy, protože (ano, je to ostuda) po mém období digitalizce u mě takovéhle základní věci téměř vymizely. No možná na tom má svůj díl i stěhování :)
Každopádně tady jsou první vlaštovky mého dopočinkového čmárání. Ač se zdá kreslení pastelkami jako sranda, je těžké dosáhnout takové propracovanosti, jako s photoshopem, alespoň to zabere víc času a člověk si musí opravdu vyhrát. Navíc je to přesně opačný postup vrstvení. V počítači většinou začínám od tmavých barev, tady musím začít od nejsvětlejší. (Poslední obrázek je kreslený akvarelovými pastelkami).
Je to jenom takové čmárání, žádné moc detaily ani pozadí, spíš tak jenom zkouším a trénuju ;)

Zima odchází

16. dubna 2015 v 14:00 | papája |  Fotografka
V pondělí jsem si udělala ve škole tak trochu volno. Většina přednášek odpadla a s pár holkama jsme si řekly, že je načase, abych zase vzala do ruky fořák a začala fotit portréty, protože žádosty o focení se na mě začaly hrnou ze všech stran. Slovo dalo slovo a holky za mnou přijeli domů do prdelákova, kde máme přírodu hned za barákem a nikdo nás nebude při focení očumovat. Trochu jem se bála, že bude pršet, ale naštěstí nepršelo, jen byl hrozný vítr. Zato nám počasí nachystalo přímo ukázkové dramatické mraky ;)
Takže, první fotky byly na téma "Zima". Chci poděkovat modelce Dáše za odvahu, protože to nebyla sranda. Měla na sobě jenom narychlo spíšnutý šaty z pár hadrů, příčesky bílých vlasů a nehorázně zmalovanej obličej. Navíc jí byla fakt zima a úplně jí telky slzy, jak jí foukal vítr do očí, takže jsme musely zachraňovat makeup. Nicméně se chovala jako profesionální modelka. Normální holky josu mnohdy lepší modelky než profesioálky ;)
Další dvě holčiny tu přibudou cobydup, v sobotu mám domluvené další focení na téma "Červená karkulka", fotky budou příští týden. Také chystám článek ze zákulisí a budu fotit už druhou svatbu, takže očekávejte na tomto blogu více fotografických příspěvků ;)


Dvě jarní

10. dubna 2015 v 15:00 | papája |  Fotografka
Jarní travička s rosou ;) Bohužel jsem nestihla vyfotit sníh, který napadl na Velikonoce :/


Přichází noc

6. dubna 2015 v 19:57 | papája |  Ilustrátorka
Přeju hezký ( u nás zasněžený ) velikonoční večer. Nevím jak u vás, ale u nás je chumelenice jaká nebyla ani na Vánoce ;)