Květen 2015

Tanečnice

17. května 2015 v 13:14 | papája |  Fotografka
Terezka a Maruška mě poprosily, jestli bych jim nevyfotila pár tančních variací, skoků a akrobatických prvků. Vznikla spousta fotek, pár z nich ukážu i vám ;)Knihovna: Zloději času (Vítězslav Jareš)

14. května 2015 v 22:42 | papája |  Knihovna

K této knize jsem se dostala úplnou náhodou. Sám autor Vítězslav Jareš mi napsal přes databázi knih, že napsal povídkovou sbírku Zloději času, že se neprodává tak jako jeho předchozí knihy, a tak se rozhodl poskytovat ji zadarmo, aby si kniha sama našla své čtenáře. Celé to na mě udělalo velký dojem, je vidět, že autorovi na knize záleží, přestože pravděpodobně nepřinese velký výdělek. Smekám a děkuji za poslaní povídek. Už jen kvůli tomu jsem si řekla, že povídky přečtu.

Název: Zloději času
Autor: Vítězslav Jareš
Obálka a ilustrace: Nikola Cuc
Rok vydání: 2012

Oficiální anotace: Tajemné příběhy ze starého Žižkova s originálními a humornými zápletkami s překvapivými pointami. Pokud si myslíte, že znáte starý Žižkov dobře, mýlíte se. Je fantaskní, mysteriózní a daleko poetičtější, než se na první pohled zdá. Tyto příběhy "Vonkovky" navazují na tradici českých satirických povídek plných sarkasmů, černého humoru a originálních příběhů. Odpoutáte se v nich od všední reality a ponoříte se do fantazijního světa.

Sudička

12. května 2015 v 22:03 | papája |  Ilustrátorka
Začala jsem v mezičase mezi počítáním příkladů na biochemii a sepisování protokolů na hematologii překreslovat některé svoje obrázky ze sešitu. Při přednáškách si čmáram mězi poznámky, když se nudim.... takže mam v podstatě celej sešit pokreslenej, asi ho taky zveřejnim :) První je námvrh postavy k jedné mé rozepsané povídce, kterou jsem chtěla poslat do letošních žoldnéřů, bohužel časovej rozvrh ve škle mi to neumožnil. Tak snad příště.


V pampeliškách

3. května 2015 v 10:00 | papája |  Fotografka
Včera bylo opravdu nádherně, a tak jsme se se ségrou rozhodli provést takové imrovizované focení. Z vlastní zkušenosti vím, že z těch improvizací často vznikají nejlepší fotky :) Už dlouho koukám na tu pampeliškovou louku kousek od našeho domu, takže jsem neodolala ji využít. A nejspíš ji ještě navštívím, až všechny pampelišky odkvetou ;)
Každopádně mám nejspíš pěkně špinavé kalhoty. Ono totiž nejen modelka to má při focení nepohodlné, ale i fotograf musí hledat ten správný úhel, přičemž se různě válí ve všem možném a je od toho od hlavy až k patě... já mám například po včerejšku úplně žluté džíny, snad to půjde vyprat :)