Červen 2015

Knihovna: Ocelové srdce (Brandon Sanderson)

30. června 2015 v 20:14 | papája |  Knihovna

Sci-fi nejen pro mládež plné akce od geniálního autora.

Autor: Brandon Sanderson
Originální název: Steelheart
Série: Zúčtovatelé
Překlad: Petr Miklica
Obálka: Trilabit
Rok vydání originálu: 2013
Rok vydání: 2015

Oficiální anotace: Den, kdy osmiletý David Charleston vstoupí se svým otcem do banky, mu jednou provždy. Svět už několik let není takový, jak jej známe - s příchodem zářící rudé hvězdy jménem Kalamita se začali objevovat Výjimeční, superlidé, kteří se postupně stali vládci planety a jejichž mimořádné schopnosti udělaly většině lidí ze života peklo. Den, kdy David vešel do banky a stal se svědkem vraždy svého otce Ocelovým Srdcem, však současně stál u zrodu zapáleného bojovníka proti všem Výjimečným. Vládce Newcaga, Ocelové Srdce, se stává Davidovým úhlavním nepřítelem. V osmnácti letech David vstoupí mezi Zúčtovatele, neohrožené bojovníky proti Výjimečným. V postavě jejich vynalézavého vůdce Profesora nachází svůj vzor, a v jedné ze svých spolubojovnic, Megan, svou budoucí lásku. Newcago, přeměněné v ocelové město, i jeho podzemní labyrinty se stávají dějištěm nelítostného boje mezi člověkem a krutými superlidmi. (pozn. tato anotace skutečně není moc povedená)

Knihovna: Erebos - hra která zabíjí (Ursula Poznanski)

30. června 2015 v 19:37 | papája |  Knihovna

Kniha nadějné autorky, která splní sen každému milovníhovy počítačových her.

Autor: Ursula Poznanski
Překlad: Karolína kousalová
Rok vydání originálu: 2010
Rok vydání v ČR: 2011

Oficiální anotace: Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Knihovna: Pán světla (Roger Zelazny)

19. června 2015 v 16:00 | papája |  Knihovna

Zajímavé sci-fi maskující se za fantasy, jehož základem je hinduistická mytologie.
Autor: Roger Zelazny
Originální název: Lord of light
Překlad: Michael Bronec
Překlad básní: Jan Kantůrek, Leonard Medek
Autor obálky: Tomáš Kučerovský
Rok vydání originálu: 1967
Rok vydání: 2012

Oficiální anotace: Jeden muž. Jeden muž nad zákon. Jeden muž nad zákon bohů. Jeho učedníci mu říkali Mahásamátman a tvrdili, že je bůh. On sám však raději vynechával Mahá- i -átman a říkal si Sam. A že je bůh o sobě nikdy netvrdil. Z druhé strany rovněž ani netvrdil, že bůh není. Za daných okolností mu totiž doznání ani popření nemohlo nijak prospět. Zato mlčení ano...

Vlčí máky

3. června 2015 v 12:00 | papája |  Fotografka
Povedla se mi úžasná věc. Přemluvila jsem mojí maminku, aby mi zapózovala před foťákem. No, vlastně moc neměla na vybranou. Vždycky jsem chtěla fotit ve vlčích mácích, ale buď jsem nesehnala máky, nebo modelku, nebo jsem měla zkoušky. Letos sice mám taky zkoušky, ale když jsme se přestěhovali, mám pole plné máku téměř za domem. A tak jsem se utrhla od učení, možná tu zkoušku ve čtvtek nedám, ale já i maminka máme hezké fotky ;)