Srpen 2015

Karkulka

29. srpna 2015 v 16:51 | papája |  Ilustrátorka
Je načase potrénovat ksichtíky :) Dlouho jsem nemalovala a zjistila jsem, že ztrácim cvik, takže teď budu malovat asi nějakou dobu portréty :) Pomáhám si většinou nějakuo fotkou, protože u detailního portréty nevymyslím kompletní rysy z hlavy, je těžké namalovat zajímavý a reálný obličej bez předlohy, alespoň pro mě, protože pak vypadají všechny mé obličeje dost podobně. Takže vezmu fotku, načrtnu zálkadní rysy a pak si upravuju podle svého ;) Tady například moje Červená karkulka ;)


Démonka

29. srpna 2015 v 10:00 | papája |  Ilustrátorka
Po dlozhé době dokončený obrázek. Nějak se mi na něm pořád něco nezdálo, ale nechtěla jsem ho mít v počítači ve složce nědokončený, tak ho dávám sem :)Barevné focení

24. srpna 2015 v 17:39 | papája |  Fotografka
Už je to dva roky, co jsem se Simčou fotila naposledy. Tentokrát mě oslovila, protože chtěla nějaké veselé barevné fotky, kde by měla úplně pomalovaný obličej. No, jelikož jsme neměly moc času a financí, rozhodly jsme se použít tempery. Což neni úplně ono a když zaschnou, tak člověk nepohne jediným svalem na obličeji. A jdou dost špatně umýt, takže fakt nedoporučuju :) Nicméně nafoceno jest a tohle je výsledek. Opět doporučuji svojí facebookovou a deviantartovskou galerii ;)
Fotily jsme v areálu nádraří u staré nádražní budovy. Také na kolejích jsme udělaly pár fotek, takže jsme si navzájem musely "hlídat záda" a kdyby jel vlak, tak rychle uskočit :) I pro cestující v projíždějících vlacích jsme byly asi dobrá atrakce, každopádně Simča je už zkušená modelka a všechno zvládla se svým pověstným a krásným úsměvem :)


Knihovna: Jonathan Strange a pan Norrell (Susanna Clarke)

3. srpna 2015 v 19:45 | papája |  Knihovna

Originální, úžasná a velmi obsáhlá fantasy z prostředí viktoriánské Anglie.Autor: Susanna Clarke
Originální název: Jonantan Strange & Mr. Norrell
Překlad: Viktor Janiš
Ilustrace: Portia Rosenbergová
Obálka: William Webb, Daniela Eftimiadisová
Rok vydání originálu: 2004
Rok vydání: 2007


Místo anotace bych si dovolila sem dát úryvek z knihy, totiž část proroctví Krále Havrana: "V Anglii se objeví dva mágové; První se mne bude obávat; druhý bude toužit spočinout na mně pohledem; Prvnímu budou vládnout zloději a vrazi; druhý bude osnovat svou vlastní zkázu; První pohřbí své srdce v temném hvozdu pod sněhem, a přece bude dál cítit, jak se mu svírá bolestí; Druhý uzří v rukou svého nepřítele to, co je mu nejdražší;První prožije svůj život v osamění; bude svým vlastním žalářníkem; Druhý se vydá po liduprázdných cestách, s bouřkovým mračnem nad hlavou, a hledat bude černou věž na vysokém úbočí. Sedím na černém trůnu ve stínech, avšak oni mne neuvidí. Z deště mi vyvstanou dveře a já jimi projdu; Z kamení mi vyvstane trůn a já se naň posadím.Bezejmenný otrok bude nosit stříbrnou korunu, bezejmenný otrok bude králem v podivné zemi..."