Září 2015

Alenka v Říši divů

22. září 2015 v 13:00 | papája |  Ilustrátorka
Po asi čtrnácti dnech konečně dokončeno. Škola mi dává zabrat, musím malovat po večerech a teď už mi termín odevzdání bakalářky šlape na paty, tak bych asi měla začít dělat i takové přízemnější věci jako školu a podobně :) Nicméně se mi mezi poznámkami z přednášek vyskytuje pár návrhů na obrázek Šíleného kloboučníka ;)


Elfka

11. září 2015 v 21:45 | papája |  Ilustrátorka
Tady další portrétový obrázek. Chtěla jsem něco na ležato ve fialovém odstínu, aby se mi hodil do pokoje na zeď. Musela jsem totiž tám položit na délku, jelikož jsem si pořídla nové terárko pro gekončíky a původní obraz, co byl na výšku, se mi nad něj nevejde. Tak jsem si nakreslila nový, aby mi ladil a rovnou jsem si potrénovala krasbu portrétu z profilu ;) A nebyla bych to já, kdybych slečně nenamalovala špičatá ouška ;) Už mám rozmalovaný další obrázek, tentokrát Alenku v říši divů na zeď do obýváku ;)


Knihovna: Sonea - Trilogie o černém mágovi (Trudi Canavan)

5. září 2015 v 22:27 | papája |  Knihovna


Společenství čarodějů, Novicka, Nejvyšší lord. To jsou knihy australské autorky z Trilogie o černém mágovi, která u nás vyšla už ve druhém vydání. Dlouho jsem ty nápadné obálky s krásnými ilustracemi v knihkupectví přecházela, protože anotace mě příliš nezaujala. Když jsem tyto knihy ale našla v antikvariátu za pár korun, neodolala jsem a vzala si je s sebou na dovolenou. Udělala jsem dobře ;)


Autor: Trudi Canavan
Originální název: The black magician trilogy
Překlad: Iveta Chadimová, Eva Chmurová
Obálka: Lubomír Kupčík
Rok vydání originálu: 2001, 2002, 2003
Rok vydání: 2008, 2013, 2013

Anotace 1.dílu: Každý rok se čarodějové města Imardin vydávají očistit ulice města od tuláků, darebáků a ničemů. Mistři magických oborů jsou přesvědčeni, že se jim nikdo nemůže postavit, ale jejich ochranný štít není tak neproniknutelný, jak se domnívají. Když vyhánějí lůzu z města, jedna mladá dívka z ulice, rozzuřena způsobem, jakým se úřady chovají k její rodině a přátelům, mrští proti magickému štítu kámen a spolu s ním pošle i veškerý svůj vztek. K údivu všech okolostojících kámen prorazí ochrannou bariéru a jednoho z čarodějů srazí do bezvědomí. Něco takového se dosud nestalo a představuje to nejhorší obavy Společenství - někde v ulicích se volně pohybuje nevycvičená čarodějka. Musí ji najít a to rychle, ještě předtím, než její nekontrolované síly uvolní moc, která zničí jak ji, tak město, které je jejím domovem.