Říjen 2015

Podzimní focení s dětičkami

31. října 2015 v 19:33 | papája |  Fotografka
Focení dětí je výzva, musí se na to jít úplně jinak, než když fotím dospělého, protože nejlépe vypadají, když se chovají přirozeně. Focení v hromadě listí jsme si všichni užili a Sofinka s Šimonkem mají hezké fotky pro babičky k Vánocům ;)Ptáčci na krmítku

19. října 2015 v 13:12 | papája |  Fotografka
Včera jsme nasypali na zahradě do krmítka slunečnicová semínka a ovesné vločky. Ihned začaly nálety všeho, co v okolí mělo křídla. Seděla jsem za ohnem s foťákem asi dvě hodiny, než jsem vyfotila záběry, které se mi líbily, příště tam ptáčkům připravím lepší zátiší. Ale alespoň něco. Na web dávám jen fotky sýkorky koňadry a modřinky. Ostatní ptáci byli plašší, létali k nám brhlíci, sýkorky babky, zvonci a takovej malinkej hnědej baculatej ptáček, kterého ani neznám. Tak snad příště ;)Gekončík noční - jak na něj? (1/2)

13. října 2015 v 15:00 | papája |  Články
Normálně takové články nepíšu a je to úplně mimo to, co sem na blog normálně přidávám, ale už dlouho jsem plánovala to sepsat. Před rokem jsem si pořídila dva gekončíky noční, zvířátka úplně jiná než morčata a králíci, které jsem měla doma do teď, a úplně jsem jim propadla. Člověk si řekne: "Nemá to chlupy, je to studenokrevná hloupá potvora, která je dobrá akorát na koukání a člověk do toho cpe tisíce horem dolem, protože exotické zvíře přece stojí majlant a není snadné se o něj starat." No, pokusím se Vám dokázat, že to není pravda a zároveň tu shrnu základ informací a mých zkušeností, pokud byste se rozhodli si takového dráčka pořídit.
V prvním článku bych se chtěla věnovat základním otázkám a problémům, které musíte vzít na vědomí, než si vůbec nějakého gekončíka přinesete domů. Překvapuje mě, kolik lidí nechápe, že živé zvíře není hračka. Klidně si přinesou domů něco, o čem vůbec nic neví a pak se diví, že se gekončíkovi nevede dobře. Takový gekončík není potkan, kterému stačí bednička s vodou a sežere cokoliv. Doporučuji vám, abyste si nejdřív nastudovali všechno co jde. Mě nejvíc pomohli internetové stránky chovatelů, videa na youtube a internetové diskuze. Také existují skupiny na facebooku, kde zkušenější chovatelé rádi odpoví na jakýkoliv dotaz.


Knihovna: Ohniboj (Brandon Sanderson)

5. října 2015 v 19:33 | papája |  Knihovna

Druhá část napínavé superhrdinské novely od mého oblíbeného autora.

Autor: Brandon Sanderson
Originální název: Firefight
Série: Zúčtovatelé
Překlad: Petr Miklica
Obálka: Trilabit
Rok vydání originálu: 2015
Rok vydání: 2015

Oficiální anotace: V řadách Zúčtovatelů se z Davida Charlestona stal zkušený zabiják Výjimečných. Po osvobození Newcaga od Ocelového Srdce se další výzvou stává město Babilar, které ovládá tajemná Regalia. Bývalý New York je zaplaven vodou a jeho obyvatelé přežívají na střechách mrakodrapů propojených visutými mosty. Vnitřky budov jsou protkané neproniknutelnou spletí rostlin, na kterých visí zářivé a chutné ovoce. Místní obyvatelé šeptají o dalším Výjimečném, Křehkém Úsvitu, jenž jim prý tímto způsobem poskytuje nevysychající zdroj obživy. Pomůže tato tajemná postava Zúčtovatelům v boji proti nelítostné Regalii?

Focení s kočičákem

4. října 2015 v 13:44 | papája |  Fotografka
Rok se s rokem sešel a Terka mě požádala o nafocení dalšího kalendáře s ní a jejím kocourem Jamiem. Naštěstí nám vyšlo krásné počasí a i když jsem bojovala s chřipkou, vydala jsem se kalendář nafotit. Ono nafotiti dvanáct dobrých fotek nezní jako žádný problém, ovšem když musíte spolupracovat s kocourem, který pořád kouká, kde co lítá, ihned je to úkol o dost obtížnější. Musela jsem držet foťák jednou rukou a ve druhé šustit s obalem od kapesníků, aby se díval, kam potřebuju. Což dost často nedělala, takže Terka musela pořád sledovat, kam Jamie kouká, aby se pokud možno dívala stejným směrem. A po necelé hodině to miccinu přetalo bavit a začala zdrhat na stromy, takže jsme museli fotit rychle.
Nafotili jsme polovinu fotek v takové retro sukýnce a polovinu v Terky záchranářském ohozu. Snad se to smí ;)