Prosinec 2015


Video: Pět let za objektivem

22. prosince 2015 v 20:36 | papája |  Fotografka
Už asi dva roky jsem si pohrávala s myšlenkou vytvořit krátké video, které by nějak shrnulo mou fotografickou tvorbu. Ale pořád jsem na to neměla čas, nebo mě zlobil program na stříhání videa....až dneska jsem si vyšetřila čas, otevřela jsem obyčejný windowsovský moviemaker a udělala takový průřez toho nejlepšího za pět let. Doufám, že je tam patrný nějaký pokrok, co se focení týče ;)
Jinak děkuji všem, co mi stáli modelem, také všem, co mi pomáhali s líčením, s osvětlováním a případným nošením báglů s vybavením. Také těm, co poskytli kostýmy nebo zajímavé prostory pro focení.
Doufám, že až budu dělat video na "kulatiny", bude to ještě lepší ;)


Focení kalendáře s Míšou

13. prosince 2015 v 12:49 | papája |  Fotografka
Byla jsem oslovena milou slečnou, abych jí pomohla nafotit fotky do kalendáře, který chce darovat svému příteli. Chtěla, aby to bylo zajímavé, originální a hlavně sexy. Takové nabídky se neodmítají, zvlášť, když chce modelka jít dobrovolně do něčeho odvážnějšího. Domlouvání bylo zdlouhavé, jelikož jsme chtěli zajistit focení na historické půdě plzeňské městské radnice, ale nakonec to klaplo. Musím ocenit, že Míša jde do všeho po hlavě, nestydí se a hlavně má úžasné odjodlání. Ono totiž na půdě, která nemá zavřená okna, je v půlce prosince dost kosa. Copak já, já byla aspoň ve svetru, ale na fotkách uvidíte, že Míša to měla o dost horší. Nehledě na vysoké podpatky, na kterých tam šplhala po schodech, trámech a žebřících. A stále se dokázala na fotkách tvářit vesele :) Po hodině a půl focení jsem měla tak zmrzlé prsty, že už to dál nešlo, ale stihly jsme nafotit, co jsme potřebovaly. Tady je malá ukázka ;)