Leden 2016

Crimson peak - tužka a barvy

14. ledna 2016 v 16:27 | papája |  Ilustrátorka
Přátelé, zkouškové období, to je měsíc a půl, kdy by měl člověk nejlépe pořád ležet v knížkách a šprtat se, šprtat se, šprtat se. Což po většinou i dělá, ale přiznejme si to, prokrastinace je zlá věc, nicméně všudypřítomná, a člověk se musí občas odreagovat. Pro mě je nejlepší odreagování si prostě vzít papír, obyčejnou tužku a jen tak si čmárat. Není to jako když maluju celý digitální obrázek ve velkém formátu. U toho mívám promyšlené barvy, pozadí atd. Když vezmu tužku, tak většinou nevím, co budu malovat a prostě něco vznikne. A jelikož je pro mě mnohem příjemnější koukat do papíru, než do monitoru, tak si s rukou kresleným obrázkem víc vyhraju. Dělám víc detailů, víc si dám záležet na stínování (možná je to i prot, že se mi nechce vracet k tomu učení) no a občas vznikne něco, co bych ráda hodila třeba do barviček.
O tomto víkendu (při učení se na transfúzku) jsem se například odreagovávala při vykreslování šatů Edith Cushingové z poměrně nového fantasy hororu Guillerma del Tora - Crimson peak (Purpurový vrch). Z mého pohledu je to moc povedený film, i když má své mouchy, jako například předvídatelnost, jednoduchost děje, sem tam nějaká ta nelogičnost či něco přitažené za vlasy. Nicméně kvůli skvělému hereckému obsazení a především naprosto úžasným výtvarným ztvárněním (pro del Tora typickým) mě tento film velmi oslovil. Možná, až budu mít zase něčeho nad hlavu a budu potřebovat, aby si mozek chvíli odpočinul, tak domaluju i další postavy z tohoto filmu, nebo si dělám zálusk i na Torův starší Faunův labyrint ;)
Jinak už i já jsem byla zavlečena do sítí dalšího dnešního fenoménu a tím je instagram, kde jsem se rozhodla udělat své portfolio a také tam přidávat nějaké aktuality a fotky rozpracovaných věcí, aby bylo vědět jak některé obrázky a fotky vznikají ;)

InstagramPůvodní tužkou kreslená verze
Kolorováno ve photoshopu