Únor 2016

Knihovna: Howlův putující zámek (D.W.Jonesová)

19. února 2016 v 18:46 | papája
Když jsem zjistila, že fil od japonského režiséra Hayao Miyazakiho byl natočen podle knížky, nemohla jsem odolat :)

Originální název: Howl's moving castle
Série: Howlův zámek
Překlad: Milan Stejskal
Obálka a ilustrace: Jindřich Hoch, Nikkarin
Rok vydání originálu: 1986
Rok vydání: 2011

Oficiální anotace: Dívenku Sofii zakleje zlá Čarodějnice z Pustiny ve vetchou stařenku, která se vydá do světa za štěstím. Dostane se až do obydlí obávaného čaroděje Howla, do zámku, jenž cestuje krajem. Sofie u Howla zůstane jako hospodyně a tak je vtažena do spletitých a záhadných událostí a vztahů. Do krásného mladého čaroděje se zamiluje, ale vymanit se z moci silné kletby je nesmírně obtížné. Zda se to nakonec podaří, nebudeme čtenáři prozrazovat.

Knihovna: Zaklínač - Poslední přání a Meč osudu (Andrzej Sapkowski)

19. února 2016 v 18:14 | papája |  Knihovna

Konečně jsem se dostala k jednomu z nejlepších současných evropských autorů klasické fantasy. Série o Zaklínačovi tohoto polského spisovatele je známá po celém světě a vznikla podle ní i výborná počítačová hra.

Originální název:
Ostatnie życzenie, Droga, z której się nie wraca
Miecz przeznaczenia
Série: Zaklínač
Překlad: Stanislav KOmárek, Jiří Pilch
Obálka: Jana Komárková
Ilustrace: Jana Komárková
Rok vydání originálu: 1992, 1997
Rok vydání: 2000, 2009

Oficiální anotace: Zaklínač - Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain - pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný - naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši.


Skateboarder

13. února 2016 v 13:04 | papája |  Fotografka
Po dlouhé době zase jedno focení. Slečna mě požádala, jestli bych jí vyfotila soutěžní fotky (jméno soutěže jsem stihla úspěšně zapomenout), protože nikdo neni tak dobrej jako já... no dobře, tak to úplně neřekla... Spíš to bylo něco ve smyslu "neznam nikoho s pořádnym foťákem"... :D
Trošku nás vypeklo počasí, protože ač bylo celý den hezky, jakmile jsme se sešly na focení, začalo střídavě pršet a svítit slunce. Můžete si i všimnout, že na některých fotkách má v zádech slunce, ale zároveň tam jsou rozmazané dešťové kapky. Poroto jsem musena neustále přenastavovat nastavení foťáku a blesku a některé fotky byly nepoužitelné, protože velká kapka zakrývala podstatnou část záběru. Ale pár fotek jsme vybraly ;) A ještě. žej sem měla deštník, ovšem Simča to jako modelka měla horší, déšť nedéšť, musela se usmívat :)


Faunův labyrint

10. února 2016 v 14:00 | papája |  Ilustrátorka
O víkendu jsem nějak zastihla v televizi při vaření první díl Narnie a když mě včera přepadla kreslící nálada, bylo jasné, že to bude faun. Jenomže z původně zamýšleného roztomilého pana Tumnuse z Narnie to nakonec zase sklouzlo k temnějšímu stylu Faunova labyrintu od del Tora. Ten film miluju, miluju ty kulisy a masky a tamější fauni mě naprosto fascinují ;)
Tužka a tužka kolorovaná ve fotoshopu. (Kolorování klasické kresby mě začíná čím dál tím víc bavit, má to takovou svojí osobitou patinu. Dokonce přemýšlím o nakreslení celého komixu tímto způsobem, ale to je jen myšlenka, na kterou bych potřebovala spoustu času. Který zatím nemám.)
Kdo sleduje mojí stránku na facebooku, deviantart ebo můj instagram, tak všechnu tvorbu může vidět dřív, než ji přidám sem ;)

InstagramStar Wars - Rey a BB-8

9. února 2016 v 19:19 | papája |  Ilustrátorka
Tenhle obrázek už mi doma leží dlouho, jen jsem nějak nestíhala nic kromě školy, tak ho sem dávám už teď. Zkouškové je úspěšně za mnou a i když musím pořádně zabrat na diplomce, tak si občas zrelaxuju nad nějakou kresbičkou. Poslední dobou jsem začala malovat zase v ruce, tužkou. Asi proto, že po dlouhém koukání do monitoru při psaní a učení potřebuju nechat odpočnout oči. Navíc je to takové víc uklidňující.
Takže tady je Rey a robůtek BB-8 z nových Star Wars ;)
Tužka a kolorováno ve fotoshopu.
Kdo sleduje mojí stránku na facebooku, deviantart nebo můj instagram, tak všechnu tvorbu může vidět dřív než ji přidám sem ;)

Instagram