Jak vznikal - Měsíční portrét

3. března 2016 v 12:51 | papája |  Ilustrátorka

Jak vznikala předělávka Měsíčního portrétu? Na předchozí články s procesem kreslení jsem měla kladné ohlasy, tak jsem řipravila podrobné screenshoty a brzy tu zveřejním další. Když jsem se s tabletem učila, hledala jsem podobné články u zkušenějších a dost mi pomohli. Tak snad také někomu ty mé pomohou ;)
Kreslím v jednoduchém Adobe Photoshop Elements a používám grafický tablet Wacom Bamboo.1) Nejdřív jsem si připravila hrubý náčrt, klasicky černý štětec na bílém pozadí, přičemž jsem kreslila do nové vrstvy. Tu jsem následně udělala transparentní a do nové vrstvy nad ní jsem nakreslila jemnější obrysy hnědou barvou suchým štětcem. První černý obrys jsem následně smazala.


2) Do nové vrstvy pod hnědý obrys jsem dala základní podkladové barvy. Zároveň jsem dala modrou barvu na pozadí, abych měla větší kontrast, na bílé se špatně maluje.3) Sloučila jsem vrstvy obrasu a barvy. Pomocí nástrojů ztmavení a zesvětlení jsem udělala základní stíny. Následně jsem vybarvila oči. Pak jsem suchým štětcem začala s detailnějším stínováním.
4) Se stínováním a rysy jsem si trochu pohrála, nedělala jsem ho moc hrubé, chtěla jsem, aby měla dívka na portrétu jemnější obličej.5) Vybarvila jsem pořádně oblečení, zrušila náhrdelník a začala dělat na vlasech, které jsem si dala do nové vrstvy. Takže původní podkladová barva pro vlasy zůstala vespod. Barvu jsem zvolila tmavší, než byla podkladová.
Také jsem přidala trochu narůžovělý nádech do tváří, na nos a kolem očí.6) Udělala jsem jednotlivé prameny. Nejprve původní tmavou barvou, poté jsem je začala zvýrazňovat barvou světlejší. Plochu vlasů jsem zjemnila přidáním jednotlivých rozcuchaných vlasů. Do pozadí jsem přidala některé bíle ozářené vlasy.7) Do pozadí jsem přidala měsíc a měsíční záři.8) Následně jsem přidala hvězdy, mraky a udělla nějaké finální úpravy jako korekce barev, světla atd.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Joina Joina | Web | 3. března 2016 v 14:26 | Reagovat

Téda, tak tohle vypadá  dokonale. Achjo, škoda, že nic neumím s tou digitální tvorbou. Ale vypadá to moc pěkně :)

2 Wic Wic | E-mail | Web | 3. března 2016 v 16:52 | Reagovat

Wow, jsi opravdu dost šikovná, když dokážeš něco takového vytvořit O_O ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama