Fotografka

Květiny v hledáčku

11. července 2016 v 12:32 | papája
Opět zveřejňuji pár mých staších výtvorů.


Drak

10. července 2016 v 12:11 | papája
Státnice i promoce úspěšně za mnou. Konečně budu mít (snad) trochu času sem dát své výtvory, které vznikly v těch krátkých chvílích mezi učením a učením. Začínáme detailem jedné z mých ještěrek. Gekončík noční - jménem Mandarinka ;)

Svět v detailech

26. března 2016 v 17:48 | papája

Jarní nálada

18. března 2016 v 14:41 | papája
Venku už to jarně voní, už jsem viděla rozkvetlé pampelišky. Sice na to občas nasněží, ale jevidě, jak se jaro nezadržitelně blíží. Už aby to bylo, vyrazíme do přírody fotit. Prozatím tady mám jen pár fotek ze zahrady.


Vzpomínka na léto

17. března 2016 v 17:29 | papája
Najk se mi stalo, že se mi v létě vytralilo pár fotek hmyzáků a našla jsem je v počítači až teď. A jelikož jsou, myslím, celkem povedené, tak doufám, že vám třeba připomenou hezké a slunečné letní dny (plné hmyzáků) :)

Skateboarder

13. února 2016 v 13:04 | papája
Po dlouhé době zase jedno focení. Slečna mě požádala, jestli bych jí vyfotila soutěžní fotky (jméno soutěže jsem stihla úspěšně zapomenout), protože nikdo neni tak dobrej jako já... no dobře, tak to úplně neřekla... Spíš to bylo něco ve smyslu "neznam nikoho s pořádnym foťákem"... :D
Trošku nás vypeklo počasí, protože ač bylo celý den hezky, jakmile jsme se sešly na focení, začalo střídavě pršet a svítit slunce. Můžete si i všimnout, že na některých fotkách má v zádech slunce, ale zároveň tam jsou rozmazané dešťové kapky. Poroto jsem musena neustále přenastavovat nastavení foťáku a blesku a některé fotky byly nepoužitelné, protože velká kapka zakrývala podstatnou část záběru. Ale pár fotek jsme vybraly ;) A ještě. žej sem měla deštník, ovšem Simča to jako modelka měla horší, déšť nedéšť, musela se usmívat :)

Video: Pět let za objektivem

22. prosince 2015 v 20:36 | papája
Už asi dva roky jsem si pohrávala s myšlenkou vytvořit krátké video, které by nějak shrnulo mou fotografickou tvorbu. Ale pořád jsem na to neměla čas, nebo mě zlobil program na stříhání videa....až dneska jsem si vyšetřila čas, otevřela jsem obyčejný windowsovský moviemaker a udělala takový průřez toho nejlepšího za pět let. Doufám, že je tam patrný nějaký pokrok, co se focení týče ;)
Jinak děkuji všem, co mi stáli modelem, také všem, co mi pomáhali s líčením, s osvětlováním a případným nošením báglů s vybavením. Také těm, co poskytli kostýmy nebo zajímavé prostory pro focení.
Doufám, že až budu dělat video na "kulatiny", bude to ještě lepší ;)

Focení kalendáře s Míšou

13. prosince 2015 v 12:49 | papája
Byla jsem oslovena milou slečnou, abych jí pomohla nafotit fotky do kalendáře, který chce darovat svému příteli. Chtěla, aby to bylo zajímavé, originální a hlavně sexy. Takové nabídky se neodmítají, zvlášť, když chce modelka jít dobrovolně do něčeho odvážnějšího. Domlouvání bylo zdlouhavé, jelikož jsme chtěli zajistit focení na historické půdě plzeňské městské radnice, ale nakonec to klaplo. Musím ocenit, že Míša jde do všeho po hlavě, nestydí se a hlavně má úžasné odjodlání. Ono totiž na půdě, která nemá zavřená okna, je v půlce prosince dost kosa. Copak já, já byla aspoň ve svetru, ale na fotkách uvidíte, že Míša to měla o dost horší. Nehledě na vysoké podpatky, na kterých tam šplhala po schodech, trámech a žebřících. A stále se dokázala na fotkách tvářit vesele :) Po hodině a půl focení jsem měla tak zmrzlé prsty, že už to dál nešlo, ale stihly jsme nafotit, co jsme potřebovaly. Tady je malá ukázka ;)

Podzimní focení s dětičkami

31. října 2015 v 19:33 | papája
Focení dětí je výzva, musí se na to jít úplně jinak, než když fotím dospělého, protože nejlépe vypadají, když se chovají přirozeně. Focení v hromadě listí jsme si všichni užili a Sofinka s Šimonkem mají hezké fotky pro babičky k Vánocům ;)


Ptáčci na krmítku

19. října 2015 v 13:12 | papája
Včera jsme nasypali na zahradě do krmítka slunečnicová semínka a ovesné vločky. Ihned začaly nálety všeho, co v okolí mělo křídla. Seděla jsem za ohnem s foťákem asi dvě hodiny, než jsem vyfotila záběry, které se mi líbily, příště tam ptáčkům připravím lepší zátiší. Ale alespoň něco. Na web dávám jen fotky sýkorky koňadry a modřinky. Ostatní ptáci byli plašší, létali k nám brhlíci, sýkorky babky, zvonci a takovej malinkej hnědej baculatej ptáček, kterého ani neznám. Tak snad příště ;)


Focení s kočičákem

4. října 2015 v 13:44 | papája
Rok se s rokem sešel a Terka mě požádala o nafocení dalšího kalendáře s ní a jejím kocourem Jamiem. Naštěstí nám vyšlo krásné počasí a i když jsem bojovala s chřipkou, vydala jsem se kalendář nafotit. Ono nafotiti dvanáct dobrých fotek nezní jako žádný problém, ovšem když musíte spolupracovat s kocourem, který pořád kouká, kde co lítá, ihned je to úkol o dost obtížnější. Musela jsem držet foťák jednou rukou a ve druhé šustit s obalem od kapesníků, aby se díval, kam potřebuju. Což dost často nedělala, takže Terka musela pořád sledovat, kam Jamie kouká, aby se pokud možno dívala stejným směrem. A po necelé hodině to miccinu přetalo bavit a začala zdrhat na stromy, takže jsme museli fotit rychle.
Nafotili jsme polovinu fotek v takové retro sukýnce a polovinu v Terky záchranářském ohozu. Snad se to smí ;)

Barevné focení

24. srpna 2015 v 17:39 | papája
Už je to dva roky, co jsem se Simčou fotila naposledy. Tentokrát mě oslovila, protože chtěla nějaké veselé barevné fotky, kde by měla úplně pomalovaný obličej. No, jelikož jsme neměly moc času a financí, rozhodly jsme se použít tempery. Což neni úplně ono a když zaschnou, tak člověk nepohne jediným svalem na obličeji. A jdou dost špatně umýt, takže fakt nedoporučuju :) Nicméně nafoceno jest a tohle je výsledek. Opět doporučuji svojí facebookovou a deviantartovskou galerii ;)
Fotily jsme v areálu nádraří u staré nádražní budovy. Také na kolejích jsme udělaly pár fotek, takže jsme si navzájem musely "hlídat záda" a kdyby jel vlak, tak rychle uskočit :) I pro cestující v projíždějících vlacích jsme byly asi dobrá atrakce, každopádně Simča je už zkušená modelka a všechno zvládla se svým pověstným a krásným úsměvem :)

Nevěsta ve větru

31. července 2015 v 15:10 | papája
Je to "ve větru", ne "do větru", jak už mi někdo vtipně podotýkal :) A ve větru proto, jelikož tohle focení jsme plánovali dost složitě a dohodli jsme se měsíc dopředu na jeden den. Celý měsíc krásně, a jen ten jeden den prší a prší, a fouká vítr, že nám to ohýbalo stromy na zahradě až k zemi, div, že nepraskly. No ale přesunout focení nešlo, tak jsme si řekly, že to zkusíme. Modelka musela stát po větru, aby neměla vlasy všude, kde jsme je nechtěly, občas nám něco ulítlo, z odraznou deskou jsme vůbec neměli šanci, ta byla jako lítací drak, jenom ji dát na špagát. Na některých fotkách nám pršelo, na některých všechny keře v záběru doslova leží, jak se do nich opíral vítr. Na druhou stranu bylo to focení dost dobrodružné a dalo nám tak počasí spoustu různých druhů fotek. S dramatickými mraky i sluncem. Bylo to bláznivé, svatební šaty to prý ale nakonec přežily, přežily jsme to i my a na fotkách to není víceméně vidět (alespoň na těchhle). Takže úspěch :)

Fotky ve větším formátu na facebooku a v lepším rozlišení některí i na deviantart.Pampeliška ze šuplíku

31. července 2015 v 12:49 | papája
Zjistila jsem, že tato fotka, kterou jsem fotila asi v červnu, se nějakým záhadným způsobem ztratila v propadlišti dějin a v mém počítači. Takže, tady je a těšte se za okamžik i na fotky z pondělního focení modelky ve svatebních žatech ;)

Vlčí máky

3. června 2015 v 12:00 | papája
Povedla se mi úžasná věc. Přemluvila jsem mojí maminku, aby mi zapózovala před foťákem. No, vlastně moc neměla na vybranou. Vždycky jsem chtěla fotit ve vlčích mácích, ale buď jsem nesehnala máky, nebo modelku, nebo jsem měla zkoušky. Letos sice mám taky zkoušky, ale když jsme se přestěhovali, mám pole plné máku téměř za domem. A tak jsem se utrhla od učení, možná tu zkoušku ve čtvtek nedám, ale já i maminka máme hezké fotky ;)

Tanečnice

17. května 2015 v 13:14 | papája
Terezka a Maruška mě poprosily, jestli bych jim nevyfotila pár tančních variací, skoků a akrobatických prvků. Vznikla spousta fotek, pár z nich ukážu i vám ;)


V pampeliškách

3. května 2015 v 10:00 | papája
Včera bylo opravdu nádherně, a tak jsme se se ségrou rozhodli provést takové imrovizované focení. Z vlastní zkušenosti vím, že z těch improvizací často vznikají nejlepší fotky :) Už dlouho koukám na tu pampeliškovou louku kousek od našeho domu, takže jsem neodolala ji využít. A nejspíš ji ještě navštívím, až všechny pampelišky odkvetou ;)
Každopádně mám nejspíš pěkně špinavé kalhoty. Ono totiž nejen modelka to má při focení nepohodlné, ale i fotograf musí hledat ten správný úhel, přičemž se různě válí ve všem možném a je od toho od hlavy až k patě... já mám například po včerejšku úplně žluté džíny, snad to půjde vyprat :)


Karkulka

29. dubna 2015 v 16:00 | papája
A je to tady! Konečně vyšlo počasí a našly jsme si čas, abychom nafotily dlouho plánovanou Karkulku. Doufala jsem, že vydrží rozkvetlé stromy, protože kombinace bílé ačervené je prostě nádherná. Každopádně děkuji Terezce za ochotu a pevné nervy, protože ty trnky píchaly jako svině :D
Také jsem si říkala, že je škoda ten červený pláštík nevyužít jěště víc. Že bychom mohly nafotit i klasickou pohádkovou Karkulku, pěkně s košíčkem a vlkem :)


Jedna retro

27. dubna 2015 v 13:32 | papája
Bohužel nám moc nepřálo počasí, takže jsme během focení musely hodně improvizovat, ale děkuji Lindě, že jsme alespoň pár fotek nakonec udělaly ;)

Terka v rákosí

19. dubna 2015 v 18:35 | papája
No dobře, není to úplně rákosí, spíš hodně vysoká trávě podobná lipnicovitá rostlina. Ale nejsem botanik :) Bohužel focení na téma Červená karkulka jsem musela kvůli počasí přesunout na příští víkend. Takže aby to tu nezelo prozázdnotou, přidávám fotky z minulého týdne, kdy jsem fotila svou kamarádku. Bylo to takové improvizované, žádná velká idea, prostě jsme jen tak blbnuly ;)

 
 

Reklama