Ilustrátorka

Pastelková fantazie

2. srpna 2016 v 16:14 | papája
Na prázdninách je skvělé to, že člověk najednou nemusí psát tunu seminárek a může ve volném čase dělat i naprosto zbytečné věci, které by přes rok normálně nedělal. Například kreslit si jen tak pastelkami do skicáku, aniž by ty obrázky měli nějaký hlubší smysl nebo použití. Takže tady jsou, čtyři naprosto náhodně vzniklé obrázky, u kterých jsem prostě vypnula a malovala to, co mě první napadlo ;)
Musím říct, že malování pastelkami je narozdíl od digitální kresby mnohem víc uklidňující. Zkuste se někdy také vrátit ke kořenům ;)


Králové podsvětí

10. července 2016 v 14:00 | papája
Před nějakým časem jsem tu zveřejňovala obzázek Krvavého rytíře, který vznikl na popud jednoho mého známého z deviantart. (Více zde) Od té doby jsem pro něj namalovala další dvě postavy - mafiánského sukničkáře a gamblera, a pak nájemnou vražedkyni - královnu postranních uliček. Musím říct, že malování byl nejlepší relax mezi učením se na státnice.
Všechny mé nové výtvory najdete nejrychleji na instagramu a na facebooku.


Krvavý rytíř z planety Tau Volantis

2. dubna 2016 v 11:54 | papája
Na DeviantArt se stávají občas zajímavé věci. Před cca měsícem mi napsal jeden klučina z Británie, jestli bych byla ochotná namalovat ve svém stylutři z jeho smyšlených postav. Co jsem koukala, tak sbírá takové obrázky od různých lidí z DeviantArt a jelikož šlo o tematicky trochu něco jiného, než normálně kreslím, tak jsem do toho šla. Zatím mám jen jeden ze tři velmi odlišných charakterů. Dle mého názoru nejzajímavější a pro mě technicky nejsložitější, protože nemá obličej, je třeba si více vyhrát s celkovým vzezřením, aby působil dostatečně impozantně a děsivě ;)
Tady je popis, kterým Alex tuto postavu popisuje: "Pochází ze Země, ale vyrůstal na zmrzlé planetě Tau Volantis. O dětství ho připravilo následování náboženského kultu znáéo jako Unitologisti. V zájmu zachování zdravého rozumu, již dávnodonutil sám sebe zapomenout na svou rodinu a nevinnost. Jediné, co může ještě cítit je nemilosrdný a chladný vztek.(...) Jeho cílem se stalo dokázat všem Bohem zaslepeným, že jejich bůh je nezachrání, když si on přijde pro jejich hlavu."


Vesna, Siwa, Morana

19. března 2016 v 13:13 | papája
Začínám malovat cyklus inspirovaný slovanskou mytologií. Chcete se dozvědět o pověstech a božstvech uctívaných našimi předky? Není škoda, že o řeckých nebo germánskcý pověstech víme víc než o svých vlastních? Tady v článku představuji první tři bohyně, kterým se podívám na zoubek a článek o příbězích s nimi spojovaných i o celé slovanské mytologii bude hned v pořadí.
Všechny obrázky jsou kreslené tužkou a kolorované ve photoshopu. Inspirovala jsem se jak raněgotickým a staroslovanckým odíváním, tak malbami například Mikoláše Alše nebo různými slovanskými kroji.

První článek o slovanské mytologii se zaměřením na tyto tři bohyně najdete ZDE.


Modrovlasá mechanička

11. března 2016 v 17:53 | papája
Dnes něco trochu odvážnějšího. Chtěla jsem udělat takovou lehce sci-fi, lehce punkovou mechaničku s nějakou odvážnou barvou vlasů. Vyhrála modrá, tak snad se líbí ;)

Jak vznikal - Měsíční portrét

3. března 2016 v 12:51 | papája

Jak vznikala předělávka Měsíčního portrétu? Na předchozí články s procesem kreslení jsem měla kladné ohlasy, tak jsem řipravila podrobné screenshoty a brzy tu zveřejním další. Když jsem se s tabletem učila, hledala jsem podobné články u zkušenějších a dost mi pomohli. Tak snad také někomu ty mé pomohou ;)
Kreslím v jednoduchém Adobe Photoshop Elements a používám grafický tablet Wacom Bamboo.

Měsíční portrét

1. března 2016 v 14:00 | papája
Rozhodla jsem se udělat takzvanou "repain challenge" - přemalbovou výzvu. Vzala jsem tři roky starý obráek, který radši nikde neprezentuju, protože se za něj stydím, a přemalvovala jsem ho k obrazu svému. Moc jsem se s tim nepiplala, žádné zbytečné detaily, jen rychlomalba - přibližně tři hodiny práce. Račte porovnávat ;)

Faunův labyrint

10. února 2016 v 14:00 | papája
O víkendu jsem nějak zastihla v televizi při vaření první díl Narnie a když mě včera přepadla kreslící nálada, bylo jasné, že to bude faun. Jenomže z původně zamýšleného roztomilého pana Tumnuse z Narnie to nakonec zase sklouzlo k temnějšímu stylu Faunova labyrintu od del Tora. Ten film miluju, miluju ty kulisy a masky a tamější fauni mě naprosto fascinují ;)
Tužka a tužka kolorovaná ve fotoshopu. (Kolorování klasické kresby mě začíná čím dál tím víc bavit, má to takovou svojí osobitou patinu. Dokonce přemýšlím o nakreslení celého komixu tímto způsobem, ale to je jen myšlenka, na kterou bych potřebovala spoustu času. Který zatím nemám.)
Kdo sleduje mojí stránku na facebooku, deviantart ebo můj instagram, tak všechnu tvorbu může vidět dřív, než ji přidám sem ;)

Instagram


Star Wars - Rey a BB-8

9. února 2016 v 19:19 | papája
Tenhle obrázek už mi doma leží dlouho, jen jsem nějak nestíhala nic kromě školy, tak ho sem dávám už teď. Zkouškové je úspěšně za mnou a i když musím pořádně zabrat na diplomce, tak si občas zrelaxuju nad nějakou kresbičkou. Poslední dobou jsem začala malovat zase v ruce, tužkou. Asi proto, že po dlouhém koukání do monitoru při psaní a učení potřebuju nechat odpočnout oči. Navíc je to takové víc uklidňující.
Takže tady je Rey a robůtek BB-8 z nových Star Wars ;)
Tužka a kolorováno ve fotoshopu.
Kdo sleduje mojí stránku na facebooku, deviantart nebo můj instagram, tak všechnu tvorbu může vidět dřív než ji přidám sem ;)

Instagram


Crimson peak - tužka a barvy

14. ledna 2016 v 16:27 | papája
Přátelé, zkouškové období, to je měsíc a půl, kdy by měl člověk nejlépe pořád ležet v knížkách a šprtat se, šprtat se, šprtat se. Což po většinou i dělá, ale přiznejme si to, prokrastinace je zlá věc, nicméně všudypřítomná, a člověk se musí občas odreagovat. Pro mě je nejlepší odreagování si prostě vzít papír, obyčejnou tužku a jen tak si čmárat. Není to jako když maluju celý digitální obrázek ve velkém formátu. U toho mívám promyšlené barvy, pozadí atd. Když vezmu tužku, tak většinou nevím, co budu malovat a prostě něco vznikne. A jelikož je pro mě mnohem příjemnější koukat do papíru, než do monitoru, tak si s rukou kresleným obrázkem víc vyhraju. Dělám víc detailů, víc si dám záležet na stínování (možná je to i prot, že se mi nechce vracet k tomu učení) no a občas vznikne něco, co bych ráda hodila třeba do barviček.
O tomto víkendu (při učení se na transfúzku) jsem se například odreagovávala při vykreslování šatů Edith Cushingové z poměrně nového fantasy hororu Guillerma del Tora - Crimson peak (Purpurový vrch). Z mého pohledu je to moc povedený film, i když má své mouchy, jako například předvídatelnost, jednoduchost děje, sem tam nějaká ta nelogičnost či něco přitažené za vlasy. Nicméně kvůli skvělému hereckému obsazení a především naprosto úžasným výtvarným ztvárněním (pro del Tora typickým) mě tento film velmi oslovil. Možná, až budu mít zase něčeho nad hlavu a budu potřebovat, aby si mozek chvíli odpočinul, tak domaluju i další postavy z tohoto filmu, nebo si dělám zálusk i na Torův starší Faunův labyrint ;)
Jinak už i já jsem byla zavlečena do sítí dalšího dnešního fenoménu a tím je instagram, kde jsem se rozhodla udělat své portfolio a také tam přidávat nějaké aktuality a fotky rozpracovaných věcí, aby bylo vědět jak některé obrázky a fotky vznikají ;)

InstagramPůvodní tužkou kreslená verze
Kolorováno ve photoshopu

Inkoustové srdce - Prašprst

8. listopadu 2015 v 10:00 | papája
Nějak mě ovládla nostalgie, když jsem listovala knížkami v knihovničce a začetla se do Inkoustového srdce. Prašprst je skvělá postava, z celé knihy moje nejoblíbenější. Ať už proto, že má ochočenou kunu, nebo žongluje s ohněm jako já ;) No a dnes jsem si po úklidu celého domu chtěla zrelaxovat a dělat něco příjemného a kreativního, tak jsem po dlouhé době zase vzala do ruky tablet a začala kreslit. Není to dokonalé, ale bylo to jen kreslené pro zábavu ;)
Jinak recenze na všechny tři díly Inkoustového srdce najdete mezi ostatními knižními recenzemi. Knížku můžu všem doporučit, je kouzelná ;)A ještě detailíky, zvlášť na vílu jsem pyšná :)

Alenka v Říši divů

22. září 2015 v 13:00 | papája
Po asi čtrnácti dnech konečně dokončeno. Škola mi dává zabrat, musím malovat po večerech a teď už mi termín odevzdání bakalářky šlape na paty, tak bych asi měla začít dělat i takové přízemnější věci jako školu a podobně :) Nicméně se mi mezi poznámkami z přednášek vyskytuje pár návrhů na obrázek Šíleného kloboučníka ;)

Elfka

11. září 2015 v 21:45 | papája
Tady další portrétový obrázek. Chtěla jsem něco na ležato ve fialovém odstínu, aby se mi hodil do pokoje na zeď. Musela jsem totiž tám položit na délku, jelikož jsem si pořídla nové terárko pro gekončíky a původní obraz, co byl na výšku, se mi nad něj nevejde. Tak jsem si nakreslila nový, aby mi ladil a rovnou jsem si potrénovala krasbu portrétu z profilu ;) A nebyla bych to já, kdybych slečně nenamalovala špičatá ouška ;) Už mám rozmalovaný další obrázek, tentokrát Alenku v říši divů na zeď do obýváku ;)

Karkulka

29. srpna 2015 v 16:51 | papája
Je načase potrénovat ksichtíky :) Dlouho jsem nemalovala a zjistila jsem, že ztrácim cvik, takže teď budu malovat asi nějakou dobu portréty :) Pomáhám si většinou nějakuo fotkou, protože u detailního portréty nevymyslím kompletní rysy z hlavy, je těžké namalovat zajímavý a reálný obličej bez předlohy, alespoň pro mě, protože pak vypadají všechny mé obličeje dost podobně. Takže vezmu fotku, načrtnu zálkadní rysy a pak si upravuju podle svého ;) Tady například moje Červená karkulka ;)

Démonka

29. srpna 2015 v 10:00 | papája
Po dlozhé době dokončený obrázek. Nějak se mi na něm pořád něco nezdálo, ale nechtěla jsem ho mít v počítači ve složce nědokončený, tak ho dávám sem :)


Sudička

12. května 2015 v 22:03 | papája
Začala jsem v mezičase mezi počítáním příkladů na biochemii a sepisování protokolů na hematologii překreslovat některé svoje obrázky ze sešitu. Při přednáškách si čmáram mězi poznámky, když se nudim.... takže mam v podstatě celej sešit pokreslenej, asi ho taky zveřejnim :) První je námvrh postavy k jedné mé rozepsané povídce, kterou jsem chtěla poslat do letošních žoldnéřů, bohužel časovej rozvrh ve škle mi to neumožnil. Tak snad příště.

Mořská příšerka

20. dubna 2015 v 19:56 | papája
To jsem takhle včera nevěděla co nakrelit, tak jsem zkoušela a experimentovala, až z toho vyšlo toto ;)

Pastelky

17. dubna 2015 v 19:51 | papája
Po dlouhé době, kdy jsem se učila s grafickým tabletem, jsem zatoužila opět po pastelkách. V jednoduchosti je krása a pastelky pro mě jsou prostě základ, malovala jsem s nimi (jako asi většina z vás ) už od malička. KOupila jsem si krásný malý skicáček a v rámci "návratu ke kořenům" jsem se rozhodla pořídit si pořádné pěkné umělecké pastelky. Že se mi ovšem ty kořeny tak prodraží jsem netušila... dneska holt nic není zadarmo, nicméně koupila jsem si dvě sady pastelek. Jednu se základními barvami a jednu s portrétovou škálou. Plus tužky, ořezávátka a gumy, protože (ano, je to ostuda) po mém období digitalizce u mě takovéhle základní věci téměř vymizely. No možná na tom má svůj díl i stěhování :)
Každopádně tady jsou první vlaštovky mého dopočinkového čmárání. Ač se zdá kreslení pastelkami jako sranda, je těžké dosáhnout takové propracovanosti, jako s photoshopem, alespoň to zabere víc času a člověk si musí opravdu vyhrát. Navíc je to přesně opačný postup vrstvení. V počítači většinou začínám od tmavých barev, tady musím začít od nejsvětlejší. (Poslední obrázek je kreslený akvarelovými pastelkami).
Je to jenom takové čmárání, žádné moc detaily ani pozadí, spíš tak jenom zkouším a trénuju ;)

Přichází noc

6. dubna 2015 v 19:57 | papája
Přeju hezký ( u nás zasněžený ) velikonoční večer. Nevím jak u vás, ale u nás je chumelenice jaká nebyla ani na Vánoce ;)

Jak vznikala - Medea

25. března 2015 v 20:00 | papája
http://picasion.com/

Po nějaké době jsem opět udělala obrázkovou animaci celého postupu malování Medey. Nějakou dobu už to mám v počítači, ale kvůli praxím nemám čas sem cokoliv psát, takže proto to přodávám až dnes. Pod perexem jsou obrázky zvlášť.
 
 

Reklama