Ilustrátorka

Medea

4. března 2015 v 18:57 | papája
K Vánocům jsem dostala nový diář na rok 2015 s obrázky Alfonse Muchy. Vážně krásnej. A jak už to tak ve škole bývá, ne všechny přednášky jsou záživný, tak si často jen tak čmáram a zkoušim různý skicy. Minulý týden jsem si naskicovala Madeu, čarodějku ze starých řeckých pověstí, a inspirovala jsem se právě obrázkem Medee od A. Muchy (k porovnání originál pod perexem). Během několika dní jsem obrázek převedla do digitální kresby. Samozřejmě jsem si tohodně přizpůsobila, obrázek je jednoduchý, a tak jsem si mohla vyhrát s obličejem a listím na hlavě. Moje Medea nevypadá tak hrůzostrašně, nakonec jsem smazala i krev na noži, protože se mi to tam nehodilo, přece jenom (pokud si dobře vzpomínám) Medea je původně víceméně kladná postava. No, doufám, že se líbí.
Jinak samozžejmě nabízím své malířské a ilustrátorské služby, kdyby někdo měl zájem ;)

Elfice Pepice

4. února 2015 v 16:00 | papája
Ano, v tuhlenoční hodinu a v tohle období zkoušek po mně nikdo nemůže chtít inteligentní názvy článků. Elfice se pravděpodobně nejmenuje Pepice amožná to ani neni elfice ale spíč skřítčice. A to zvířátko... je náká lasice :D To se nám to hezky sběhlo, že jo :D
Každopádně je tu zase celý obrázek, pak pod perexen detail obličeje a na mém profilu na Deviant art (ikonkový odkaz v menu) je k nahlédnutí obrázek ve vekém rozlišení ;)

Vodník

27. ledna 2015 v 16:33 | papája
Nový obrázek, aneb prokrastinace je vážně zlá. Ale občas nutná aby se ze všeho člověk nezcvoknul ;) Moje trochu netradiční pojetí vodníka bez zeleného fráčku a kloboučku ( i když ten by mu určitě taky slušel ) vzniklo, když jsem hrála jednu prohlížečovou hru (ano, nejsem na to zrovna hrdá, příště budu radši v rámci prokrastinace uklízet). Nicméně obrázek je na světě jak teď sedím zase nad učením, úplně mi svrbí prsty a nejradši bych zase něci načmárala. Ale řekla jsem si, že až po zkouškách. Jsem zvědavá, jak dlouho to vydržím :D
Obrázek opět na facebooku a v lepším rozlišení na deviantart.

Dítě hvězdy

12. ledna 2015 v 15:33 | papája
Konečně dokončená ilustrace k mé soutěžní povídce, která se na tomto blogu objeví zítra ;) Takže nebudu nic moc prozrazovat dopředu ;)
Pampeliška

15. listopadu 2014 v 11:10 | papája
Jelikož minulý obrázek byl takový...pochmurnější, teď to vynahradím něčím barevným a slunečným. (lepší rozličení opět na deviantatr.com )

Volnost

8. listopadu 2014 v 12:44 | papája
Takže...tenhle obrázek jsem měla rozmalovaný už hoooodně dlouho. Vznikl tak, že jsem se nudila při přednášce z biochemie a kreslila jsem si skicku. Doma jsem ji pak začala překreslovat, ale jsem u toho nemohla vydržet dlouho. Buď jsem v poslední době přemalovaná (ale to je nepravděpodobné v mém případě), nebo jsem na oné předníšce měla nějakou divně ektrémě melancholickou náladu, že jsem malovala takovéhle věci...a nějak se mi do té nálady dlouho nepodařilo dostat. Až teď, po hodinách dělání protokolů na laborky, kdy už mi pak bylo všechno jedno, jsem to dodělala :)
Větší rozlišení opět na deviantartu, odkaz v MENU.
Už dlouho se snažím sepsat nějaký inteligentní hlubokomyslný článek...ale nějak nemám čas...nebo mi došly hlubokomyslné myšlenky, protože myslím akorát na: škola, svačina, škola, protokoly na laborky, srtčte toho dědulu z Pražskýho hradu už někam do pryč, spaní, škola... a znova. Pak přijde víkend (hurá), ale stejně mě ta škola čeká, protože všichni naši profesoři se rozhodli mít hotový zkoušky a zápočty ještě před Vánocema... no, bude to masakr :)


Detailíček:

Mistborn - dítě mlhy

23. září 2014 v 15:45 | papája
Potřebovala jsem ještě jeden obraz na zeď do pokoje a jelikož čtu už druhý díl Mistborna (pvndí díl už tady na blogu v recenzích), nechala jsem se trochu inspirovat a nakreslila si Vin, jednu z hlavních hrdinů. Pěkně v mistplášti a s obsidiánovou dýkou ;) Větší rozlišení na deviantartu, tady bohužel jen malej obrázek spíš jako náhled.


Rohatá bohyně

15. září 2014 v 13:27 | papája
Po dlouhé dlouhé době jsem konečně namalovala něco pro sebe a pro zábavu. Žádní trpaslíci, žádní nakladatelé a předlohy, kterých se musíte držet, prostě jsem si namalovala to, co jsem chtěla a tak jak jsem to chtěla :) Potřebovala jsem totiž pověsit něco na zeď, a tak jsem se rozhodla pro fantasy kresbu vlastní výroby, na míru jak rozměrově, tak barevně (můj pokoj je černo fialový). Trvalo mi to asi 20 hodin, což není tak moc, když uvážím, jak je to velkej formát, už jsem malovala menší obrázky dýl. Ale to je tak, když vás něco baví, nemáte co jinýho na práci a venku prší celej den. Takže, co jsem to vlastně namalovala? Hmmm, nevím, jak bych to pojmenovala...je to určitě humanoid ženského pohlaví, s očníma stínama jako Lady Gaga a rohama jako skotská horská kráva. Prostě jsem malovala, co mě zrovna napadlo, jediný, co jsem věděla, že tam musí bejt, je fialová barva a ty rohy mi... nějak uklouzly. Chápu, že to musí mít holka težký, takový zátěž na krční píteř, to neni nic moc. Ale vypadá to drsně :D
Plné rozlišení již tradičně na deviantartu ;)

Ilustrátorská ochutnávka nové knížky podruhé

4. září 2014 v 15:52 | papája

Ano, je to tady. Maluju obálku a finišuju. Příští týden mám finální termín, odevzdám obrázky a tradá, knížka jde do tisku. Takže kdybyste se divili, proč tu přes léto nepřibyly žádné nvé obrázky, tak kvůli tomu, že jsem malovala tohle ;) Bylo to těžký, kvůli malování a brigádě jsem přes léto v podstatě pořád tvrdla u počítače a nebudu dělat, že mě to často neštvalo. Ale už jsem u konce a tak jsem spokojenější. Knížka by měla vyjít do Vánoc, říká se, že někdy v říjnu snad, v nakladatelství Krigl. Míša Dostálová - spisovatelka - už také prý dělá finální úpravy, tak to vypadá, že bychom to mohly stihnout. Ale řeknu vám, příště si sakra rozmyslim, až za mnou někdo přijde, že chce ilustrace k děstkej knížce, má jich bejt cca 15, možná víc a máš na to dva měsíce. Copa to, Míša je už stará známá, pro ní to člověk udělá, ale upřímě, i když mě malování baví, příště buď víc času, nebo míň obrázků.
No, každopádně, tady j zase malá ochutnávka. Pokud chcete vidět obrázků víc, zajděte na deviantart, nebo pak všechny obrázky budou v knížce ;)

Ilustrátorská ochutnávka nové knížky

3. srpna 2014 v 12:51 | papája

Já vím, vypadá to, že nic nedělám, že tu nic nepřibývá tak často jako dřív a že si dosyta užívám válení o prázdninách tak, že nemám na nic čas... což nemám, ale rozhodně se neflákám :) Zatímco na blogi přibývají příspěvky po skrovnu, já (krom brigády, která zabere dost času) makám na ilustracích pro knížku. Ano, vymlouvám se na to dost často, ale abyste mi věřili, přidám sem malou ochutnávku z toho, co jsem zatím vytvořila. Samozřejmě obrázků je a bude mnohem víc a doufám, že to stihnu do termínu, který je vážně vražedný :) Víc obrázků uvidíte buď tady, nebo na mé galerii na facebooku či deviantart a pak samozřejmě všechny obrázky v knéížce, která by opět měla vyjít někdy na podzim ;)

Smrtka trochu alternativně

5. června 2014 v 20:22 | papája
Proč by Smrt měla být zobrazována jako černej hadr s kosou? Při učení na zkoušku z chemie mě nějak přepadla múza a jelikož mi to učení už vážně leze krkem, namalovala jsem něco rychlého ;)
Ve větším rozlišení již tradičně na deviantart ;)

Wanne, syn Orlygův

1. června 2014 v 18:41 | papája
Už je to dlouho, co jsem tu zveřejnila něco kreativnějšího, tak dnes dostojím názvu svého blogu a zveřejním obrázek, který jsem (kvůli náročným zkouškám a všemu okolo) malovala snad měsíc, až jsem ho konečně včera dokončila. Jinak co se týče ostatních aktivit, tak povídka do Žoldnéřů fantazie odeslána (to jsem na to teda zvědavá :D ), výstava obrázků se připravuje a jen co za dva týdny dodělám poslední zkoušku, tak tra dá na focení všechn, kterým jsem to před zkouškama naslibovala ;) Ale tuhle středu jsem zvládla zkoušku z biochemie a když jsem ji dala na jedničku, tak už zvládnu všechno ;)
Co se obrázku týče... můžete na něm vidět Wanna z Mortaluny, syna nejvyššího boha Orlyga. Je to postava z knih Adama Anderse (V.Válková), které popisují příběhy smyšlené země Éllad. K Vánocům jsem dostala jeden díl a k narozeninám následně všechny zbývající a už mi zbývá přečíst jen dvě a pak doufat, že paní Válková si najde čas napsat další, protože jsem se do jejího světa úplně zamilovala. Recenzi na jeden díl najdete už v rubrice knihovna, recenze na ostatní přečtené začnu postupně sepisovat ;) Ale už teď můžu říct, že mohu vřele doporučit všem milovníkům dobré fantasy ;)


Princezna Klia

17. dubna 2014 v 13:31 | papája
Tak jsem zase jednou vzala do ruky tablet a začala malovat. Původně jsem vůbec nevěděla, co konkrétně malovat, prostě jsem začala dělat dívku opřenou o strom. Udělala jsem jí dlouhý tmavý cop a řekla jsem si: "Hele, ona vypadá skoro jako princezna Klia z Nočních běžců." (Od spisovatelky Lynn Flewelling, recenze najdtete v rubrice Knihovna). Princezna Klia je podle knížky velitelka jednoho z oddílů královského jezdectva své matky (pokud si dobře vzpomínám). Takže jsem jí přikreslila jezdecký oděv a do pozadí koně. Podle knížky je Kliin kůn černý s bílou hřívou, ale černý kůň by byl na tmavém pozadí špatně vidět, tak jsem namalovala ryzáka. Stejně, na nějakém koni musela jezdit, když ježtě černouška neměla ;)
Obrázek je dost velký, v reálném formátu má rozměry asi 80x60 cm, takže chcete-li vidět plné rozlišení, navštivte mou galerii na deviantart.


Tady ještě detail Klii a koníka ;)

My tři holky

13. dubna 2014 v 14:50 | papája
Rozhodla jsem se tady zveřejnit jeden svůj výtvor, který jsem dělala jako dárek dědečkovi k narozeninám. Je to něco, co už jsem dlouho chtěla vyzkoušet, totiž kombinace fotky a digitální kresby. Je to něco, od čeho si do budoucna hodně slibuji a určitě budu dál experimentovat, ale na první pokus to neni tak zlý :)
Takže uprostřed jsem já, v levo moje ségra a v pravo sestřenice, což je vlastně taková druhá ségra :)
Obličeje jsou fotky, jen jsem obtáhla konturou hlavní rysy a domalovala vlasy a pozadí ;)

Ilustrátorská ochutnávka

8. dubna 2014 v 17:21 | papája
Je to rok, co jsem začala ilustrovat první díl Dodíkových pohádek z Lesního království od Míši Dostálové. Noa jak se rok s rokem sešel, začínám ilustrovat druhý díl. Ještě není jisté, kdy vyjde, protože jak autorka, tak já máme dost práce a není na vejšce, jako je ta moje, snadné najít dost času na kreslení. Teda ono bych ho možná našla, ale to bych nesměla mít kolem ještě tolik dalších aktivit. A to by nešlo, takže je to tak :) Až dodělám všechny zkoušky, bude to lepší, to se na kreslení (i focení a psaní) vrhnu po hlavě. Do konce června ale mám bojovej úkol: dodělat zkoušky, připravit mou první oficiální výstavu na zámku v Čečovicích a poslat alespoň jednu povídku do soutěže. Ač se to nezdá, je to dost práce, protože (pominu-ti tunu učení) musím ještě domalovat pár velkoformátových obrázků a nafotit pár fotek, a to do května, aby se to na červnovou výstavu stihnlo připravit. Uf.
No každopádně, zatím jako takovou ochutnávku tady zveřejňuji jednu z ilustrací, které už mám pro druhého Dodíka hotové. Je to král a královna lesních skřítků (v pozadí s hranostajem ;) ).


Princezna kdo ví odkud

4. dubna 2014 v 16:15 | papája
No, jak tohle vlastně vzniklo, prostě jsem viděla ve městě jednu paní a ta měla takovej zajímavej účes, podle kterého jsem tak nějak spontáně začala hned po příchodu domů čmárat tohle :) Nemá to nějakej hlubokej smysl, prostě nápad, trénink portrétů a tady je výsledek ;)

Když válečník projde bitvou

3. dubna 2014 v 15:55 | papája
Také bych to mohla nazvat "Válečník před a po" a nebudu se tady zabývat nějakým psychologickým dopadem násilí na člověka nebo na traumatizované vojáky nějakém (doplň)istánu. 13. února tohoto roku jsem tu zveřejnila obrázek s názvem "ohno do šuše válečníka". No, vznikl v rámci tréninku mužských portrétů a v brzké době tu přybydou další, doufám, ale řekla jsem si, že temhle konkrétní potřebuje ještě trošku vypilovat. Protože úroveň mého technického umění jde ještě stále nahoru, s každou další ktresbou se ta minulá stává víc neaktuální. A mě toho chudáka kluka přišlo líto (teda nejen jeho, ještě mam na mušce některé mé starší kresby), a tak prošel lehkou pladtikou. Před tím to bylo takový neopeřený kuře, teď je to drsněj válečník, jak má být ;) Můžete porovnat:

Před:

Po:

Indiánská lučišnice

16. března 2014 v 15:37 | papája
Rozhodla jsem se, že se prostě nedam a jednou to lesní pozadí namaluju. Takže, snaha byla, ale stejně, prostě nechápu lidi, kteří dokážou namalovat složitý pozadí, který vypadá jak fotka. Mě prostě nebaví malovat pozadí, ale bohužel se v tom musím potrénovat, obrázek bez pozadí je často k ničemu :)
Jinak, na lepou indiánku jsem pyšná :D
(Všechny obrázky a to nejlepší z fotek v lepším rozlišení najdete v mé galerii na facebooku a deviantart, odkaz v menu.)

Dívka s lucernou

15. března 2014 v 16:08 | papája
Trochu tajemna a nový design stránek, ať se líbí ;)

Zrzavá

14. března 2014 v 17:22 | papája
Při malování jsem se dost často inspirovala skutečnými lidmi, ale včera jsem se rozhodla namalovat úplně smyšlený portrét, při kterém jsem zároveň poprvé vyzkoušela nové virtuální štětce ;) Když jsem to domalovala, se štětci jsem byla spokojená, ale škoda, že jsem slečně nenamalovala aspoň ramena, aby nevypadala tak divně uřízla. Ale kdbych někdy chtěla, i to by se dalo dodělat, ovšem byl to jen trénink a já musím trénovat dál, krom toho, že už jsem začala pracovat na ilustracích druhého dílu Dodíkových poháek z lesního království ;)

 
 

Reklama