Ilustrátorka

Vášeň v tanci

14. března 2014 v 12:09 | papája
Tento obrázek vznikl v rámci zkoušení nových technik při malování. Není dokonalý, byl to spíš takový pokus :)

Estella - starý obrázek v novém kabátě

21. února 2014 v 16:00 | papája
Našla jsem v počítači jednu mojí starší skicku k novele Nová Republika, které zanedlouho přibude druhý díl (1.díl k přečtění zde na blogu). Bylo mi líto ten obrázek nechávat tak nedodělaný, protože to jsou v podstatě jen načrtnuté hrubé obrysy, bůbec jsem se nepatlala s vlasama, rukama atd. Takže včera jsem to napravila, tady je výsleek, ve větším rozlišení opět na facebooku a na deviantart ;) Původní verze k porovnání pod perexem ;)

Elfka z Černého lesa

16. února 2014 v 17:44 | papája
Nějak jsem se s malováním rozjela. Začal nový semesrt a abych se z toho nezbláznila, musím holt dělat něco tvořivého, co ale není náročné na mozek. A tak jsem začala trénovat portréty :) Je to fiktivní postava, prostě momentální nápad na elfku s pořádnejma ušiskama :D

Okno do duše válečníka

13. února 2014 v 15:00 | papája
To jsem takhle seděla u počítače, psala jsem si s Hanyuu a doslala jsem hroznou chuť něco nakreslit. Jelikož jsem nedávno viděla takovou pěknou fotku takovýho moc zajímavýho klučiny, rozhodla jsem ji využít jako předlohu pro svůj výtvor. Je pravda, že jsem celý koncept dost změnila, ale tak o to jde, že, přece nebudu překreslovat fotku ;) No, splnilo to svůj účel, potrénovala jsem si trochu realističtější portréty, zkusila jsem si rysy mužské tváře, protože chlapy většinou nekreslim, pokud nemusim, páč mi nejdou. Ale když se člověk snaží, tak jde očividně všechno ;)

Já jako čistokrevný fantasák a romantik ( odkaz na romantismus... s růžovou barvou a srdíčkama to nemá co dělat) jsem to prostě musela pojmout trošku v tomto směru, takže - je to válečník. A jelikož se říká, že oko je okno do duše, tak hádejte, jak jsem pro tento můj nový výtvor vymyslela ten název ;)

Samozřejmě obrázek také na facebooku a na deviantart ;)

Dívka s flétnou

4. února 2014 v 9:04 | papája
Po delší době zkoušek a zápočtů přináším opět plody své digitálně malířské činnosti. Nápad na tento obrázek nosím v hlavě už minimálně měsíc a půl, ale až včera jsem našla čas ho opravdu převést do počítače. Původně mělo jít o malou holčičku a celé to mělo být takové zeleno-šeto-temné, ale pak jsem si řekla, že vzhledem k hnusnému počasí chci udělat něco veselejšího, přidala jsem trochu barviček ;) Ono to i na tom pozadí stránky vypadá líp barevné a konečně mám pozadí čistě autorské a podle mých představ. Škoda jen, že nedokážu vychytat, aby ten obrázek byl na všech počítačích stejný, jak má někdo jinej formát počítače, vypadá to jinak a já jaksi nemám možnost to tady doma vychytat :/ No ale stejně z toho mám radost ;)
A teď ještě proč přidávám články v takovou téměř "nekřesťanskou" hodinu, když mám konečně týden volna. No... u nás v domě se opravují tři byty a zákon schválnosti tomu chtěl, aby začali všichni najednou vrtat zrovna dnes v osm ráno... Normálně by mi to bylo hluboce u pozadí, ale konečně mám po zkouškách, mám týden volna a navíc jsem nachcípaná (chjo) a začne se tu se mnou v osm ráno otřásat celá postel... No, to jen tak pro představu, až se přestěhujeme, bude všechno lepší ;)

Výřez z obrázku

Celý formát

Lesní královna

19. ledna 2014 v 12:56 | papája
Po delší době jeden kreslířský výtvor. Dělala jsem ho hrozně dlouho, protože jsem kvůli zkouškám neměla (a pořád nemám) čas, ale konečně jsem se včera vzbouřila, zahodila fyziku a tadá, tady je královna dryád ;)
(Jestli tu fyziku zejtra nedam.... tak si asi otevřu cukrárnu, protože už fakt nevim :D )

A je to tady! Třetí strana v novinách!

22. listopadu 2013 v 20:58 | papája
Takže, ve středu jsem se slezla s jednou moc milou novinářkou Mirkou Tolarovou v kavárně. Měla jsem zrovna před zkouškou z anatomie a v podstatě hned po tom jsem na ní šla, takže jsem byla ak nějak adrenalinově vysmátá. Měla jsem představit knížku Míši Dostálové, kterou jsem ilustrovala, ale nějak se to zvrhlo v souhrn mých šílených průpovídek, Nicméně bych chtěla Mirce poděkovat, protože to napsala moc hezky a originálně a moc se mi s ní líbilo povídat. Článek vyšel dnes 22.11.2013 na třetí straně Plzeňského deníku. Jelikož z toho scanu to asi nepůjde moc dobře přečíst, tak tady je odkaz ještě na ten samý článek na internetových stránkách Plzeňskoho deníku:

TADY

Heimdall do třetice nejlepšího

19. listopadu 2013 v 17:55 | papája
No, ke dvěma obrázkům Lokiho a Malekitha jsem přece jenom připojila ještě jednu kladnou postavu, která mě na Thorovi baví, abyste si o mně zase nemysleli, že mám nějakou psychyckou poruchu, že tak slintam po filmových záporácích (ne nšech, jen těch dobrejch...). Heimdall je skvělá postava, jen nemá m oc šanci se pořádně prosadit, a tak jsem byla ráda, že ve druhém dílu Thora tu svou chvilku slávy přece jenom měl. Jinak další obrázky a jakýsi můj názor na film a td najdete TADY.

Loki a Malekith aneb záporáci 4ever

18. listopadu 2013 v 18:51 | papája
V pátek jsem byla v kině na novém Thorovi. Popravdě jsem od toho moc nečekala. Ne, že by se mi první díl nelíbil, ale v porovnání s jinejma Marvelovkama to bylo takové slabší, dle mého názoru. Naštěstí se mi potvrdilo mé stanovisko, že pesimistický člověk může být buď mile překvapen nebo může s jistým zadostiučiněním říct "Já to říkal". Druhý díl mě oslovil mnohem víc. Sice jsem tam neviděla ten temný svět, který titulek Thor: Dark world slibuje, ale to byl detail. Bavilo mě to, moc dobře se na to koukalo, bylo to vtipné, dojemné a napínavé ve správném poměru, takže já hlásím úspěch a těším se na další díl (jakékoliv komixovky od Marvelu). Když jsem ale přemýšlela, co konkrétně dělá tento film (a spoustu jiných filmů) lepším, shodla jsem se s ostatními, že základem úspěšného filmu je dobrý záporák.
A právě proto jsem namalovala tyhle dva obrázky. To, že lidé prostě milují Lokiho je jasné. Nejen, že Tom Hiddleston je úžasný herec (britský samozřejmě), ale bez něj by prostě film o Thorovi nemohl být. Ať si někdo tvrdí opak, ale právě Thorův příběh je na Lokim postavený (což nebyl záměr, ale je to tak, protsě se to stalo ) a kdyby tam nebyl, rozhodně by byl celý film o dva levely níž. Proč? Loki strčí celého Thora do kapsy i s kladivem. Lidi ho milujou, protože on se dokáže do postavy tak vvžít, že mu to všichni naprosto věří. A navíc je vidět, jak si tu roli neskutečně užívá (nedivim se, já bych si takovou roli taky užívala). Je jasné, že hrát super kladného hrdinu je težší, když chce člověk opravdu zaujmout, ale stejně, jakmile se na plátně objeví ten lišáckej úsměv, hned si říkám "Jo, tohle je ten, kterýmu fandim". A nejsem sama, Lokimu fandí pomalu víc lidí než hlavnímu hrdinovi, stačí se podívat na tohle video a je jasné, kdo je v Thorovi hlavní postava. Já teda neberu Lokiho jako vyloženě zápornou postavu, teda přiznejme si to, je to hajzík, ale na hlavního záporka tu máme někoho jiného.
Malekith, vůdce temných elfů, nepřátel Asgardu. Snaží se zničit své nepřátele, ovládnout tolik světů, kolik může a pozvednout svou rasu na vrchol žebříčku dominance... prostě takové ty obvyklé věci, co záporáci většinou dělají. Jako první mě na něm zaujala maska, která je prostě úžasná a originální. Navíc ho hrál úžasný Christopher Eccleston (devátý Doctro Who, britský hered prozměnu, asi mají záporácké sklony), který ať vypadá jakkoliv, nikdy nezklame a jeho Malekith byl opravdu impozantní.

Loki

Malekith

Space rider

17. listopadu 2013 v 19:02 | papája
Tento obrázek vznikl z takového momentálního nápadu, kdy jsem měla necelé 3 hodiny čas a nechtělo se mi začínat nic většího, tak jsem namalovala takovou rychlovku. Nic moc detaily, jen postava a jednoduché pozadí ;)

Viděla bych to na jakousi vesmírnou pirátku, pilotku nějaké nelegální lodi atd :D

Melancholický klaun

15. listopadu 2013 v 16:42 | papája
Takový nápad z hodiny biofyziky, který jsem přemalovala do počítače. A líbí se mi, asi tohodle klauníka ještě nekdy použiju :)

Osmý Doktor

13. listopadu 2013 v 18:00 | papája
Tak jo, většinou se nepouštím do malování konkrétních lidí, ale tohle jsem prostě musela. Doktor Who je skvělej seriál a už dlouho chci namalovat Davida Tennanta, ale po shlédnutí filmu z roku 1996, kdy Paul McGann hrál osmého Doktora, jsem se rozhdla namalovat tuhle úžasnou scénu, kdy Doktor v márnicic zregeneruje. Skvělá scéna, vtipná a děsivá zároveň ;) Prostě Doctor Who. I když se mi nový seriál, který je točený od roku 2005 líbí,je mi trochu líto, že právě osmý Doktor nedostal víc prostoru a je jen v jednom filmu, protože se pro tuhle roli výborně hodí. No, tak asi proto jsem se rozhodla namalovat nejdřív jeho ;) Doporučuju film i seriál ;)

Křest Dodíkových pohádek z Lesního království

12. listopadu 2013 v 17:35 | papája
Já a mé oživlé postavičky. Zleva skřítek Opatrovníček, skřítek Mikejlo a Pavoučes


Jak jsem slíbila, přináším jakousi malou reportáž ze křtu knížky pro děti od Míši Dostálové, kterou jsem měla tu čest ilustrovat. Proběhl 8.11.2013 v Náchodě, což je z Plzně celkem dálka, takže jsem sbalila rodinu, která u toho nesměla chybět a vyrazili jsme na severovýchod. Když jsem malovala obrázky do knížky, měla jsem zrovna před maturitou, a pak čerstvě po maturitě. Nebudu zapírat, že jsem často radši malovala, než jsem se učila, ale zkoušku jsem udělala, na vejšce jsem, knížka vyšla v termínu, takže jsem to asi zvládla :D
Do poslední chvíle jsem nevěděla, co od takového křtu čekat. Nejdřív jsem si myslela, že půjde o ňákou rodinou chlastačku někde na zahradě za domem, ale když mi Míša poslala pozvánku a řekla, že to bude v klubu s asi 100 lidma a budou tam i speciální hosté jako například režisér Tomáš Magnusek nebo náchodský starosta (který se tedy stavil jen "na slovíčko" a hýřil téměř profesionálními reklamními úsměvy)… no trošku mě polilo horko. Sbalila jsem si nejreprezentativnější šatičky, které mám, lak na vlasy, řasenku a linky, vyčistila si botičky na podpatcích a modlila se, aby mi v nich během večera neumřely nohy.

Měsíčňanka

24. října 2013 v 18:07 | papája
No... vážně jsem nevěděla, jak to nazvat, byl totakovej rychlo momentální nápad a ani přesně nevim, co by to mělo bejt. Prostě nějaká ufounečka, co kouká na měsíc (nějakej, nevim, jestli náš...). Když jsem to kreslila, představovala jsem si jí jako příslušníka nějaké vyspělé a mírumilovné mimozemské rasy. Asi se k ní ještě někdy vrátím, abych jí zpracovala trochu líp a detailněji, protože se mi ten nápad líbí ;)

Fešanda na motorce

20. října 2013 v 13:47 | papája
No dobře, nějak mě při vymýšlení nadpisu opustila můza... To jsem se takhle včera učila anatomii, když mě přepadla nutkavá potřeba něco nakreslit a asi můj pohár skřítečků, elfů a víl přetekl, páč jsem namalovala tohle...holku s šíleně červenýma vlasama na motorce. Přiznám se, že motorku fakt z hlavy nedam, tak jsem si musela najít na netu obrázek a namalovat to podle něj :) Ale jinak jsem spokojená. Dneska budu v učení anatomie pokračovat, tak uvidíme, co zase vznikne ;)

Magrath Šedá kápě

19. října 2013 v 20:58 | papája
Někteří pamětníci si možná vzpomenou, ale moc bych na to nesízela, že jsem cca před rokem malovala postavu své vůdkyně stínových elfů z kampaňové hry Mordheim, kterou jsme hráli s kamarády minulé léto. Pro neznalé je to hra na základech Warhammeru, styl hraní je něco jako Dračí doupě, ale hrají se jednotlivé bitky s malými skupinkami hrdinů. Já hrála za stínové elfy a postava Magrath se mi moc líbila, protože jsme k nik při hraní psali i historie a deníky, tak jsem se rozhodla při svém malování znovu sáhnout po její podobě. Přece jenom jsem si říkala, že si zaslouží lepší obrázek, za ten rok jsem se myslím s tabletem dost zlepšila, takže tady je a pod perexem pro srovnání verze malovaná před rokem, kterou bych nejradši někam zahrabala. Nvíc nový obrázek je malován přesně podle skutečnosti, jak by měla Magrath vypadat včetně veškeré výzbroje ;) :D

Jak vznikala víla Lysohlávka

26. září 2013 v 16:30 | papája

Víla Lysohlávka, která má tedy oficiální název Kouzelná lesní víla ;) Tento obrázek jsem malovala čistě pro zábavu a zveřejnila jsem ho v neděli. Jelikož vím, že si vždy ráda prohlížím postupy kreseb u jiných blogerů, dám sem v pořadí už druhý můj postup (první bylo malé dráčátko). Nejsem žádnej profík a jsem v podstatě úplnej samouk, takže nevím, jestli se to takhle má dělat, já to tak dělám, ale návrhy a připomínky uvítám ;) Obrázek je v Adobe Photoshopu Element 8, protože jsem ještě nebyla schopná si sehnat nějaký jiný prográmek přímo pro malování... ale nestěžuju si, samozřejmě kresleno pomocí grafického tabletu Wacom Bamboo ;)

Kouzelná lesní víla

22. září 2013 v 18:04 | papája
Takže, dílo je hotovo. Přes týden jsem kvůli různýmu obíhání na začátku semestru měla trochu na pilno, ale teď se pomalu zaběhávam a už jsem zase akční ;) Sicemi trochu stojí povídka, ale zato postupuju ve čtení kvůli recenzím a také v malování. Včera o půlnoci jsem se vrhla na předělávnu jednoho z mých prvních obrázků mylovaných tabletem. Tenkrát jsem si digitální kresbu teprve osahávala a bylo mi líto takového dobrého nápadu, a tak jsem to přemalovala. Něříkam, že jsem teď nějakej expert, také bych potřebovala jiný program, ale namaluju tak nějak co potřebuju a když si s tim vyhraju nevypadá to tak zle :)
Bohužel, v plném rozlišení se mi to sem nahrát nepodaří, protože to má rozměry 12453 x 8302 pixelů, to abych si mohla pěkně hrát s malými detailíčky atd. Takže je to trochu horší rozlišení, ale pro představu stačí. Pro větší rozlišení se můžete podívat do mé galerie na facebooku nebo na deviantART, oba odkazy najdete v MENU ;)
Takže tady je lesní víla pracovní název Víla Lysohlávka:

Kendra McKellen

5. září 2013 v 17:31 | papája
Dlouhou dobu jsem sem nepřidala žádný obrázek. Není to proto, že bych snad vůbeec nemalovala, to ne. Ale makala jsem na ilustracích do té knížky pro děti, ze které jsou tu zveřejněné dva obrázky, a dohodly jsme se s autorkou, že víc jich zatim neukážu. Takže teď tu pro vás mám jeden fan obrázek, ilustraci ke knížce, kterou jsem nedávno dočetla (můžete si přečíst ou recenzi na ni zde). Na obrázku vidíte mladou skotskou kouzelnici Kendru, která objevuje magii pravdosvěta ;) Snažila jsem se vystihnout i dobovou módu, alespoň trochu, děj se odehrává ve viktoriánské Anglii. Víc z děje vám tu rozepisovat nebudu. I když Kendra není podle mě zatím nejhlavnější postava ( což se asi v příštích dílech změní), namalovala jsem právě ji, asi proto, že je to jedna z mála důležitých ženských postav v knize. Plánuju namalovat i trio mužských hlavních hrdinů, ale to zas někdy jindy ;)

Kapička rosy

26. června 2013 v 11:56 | papája
Další ukázka ilustrace do knížky pro děti, která (jak už tady vysílám tak často) vyjde v říjnu. BUde se pravděpodobně jmenovat Dodíkovi pohádky z Lesního království. Ilustraci dráčky už jste viděli, tak tady je ztracená papička rosy a zajíc, který vypadá spíš jako králík. Hádejte, co mi na obrázku dalo nejvíc práce ;)

 
 

Reklama