Ilustrátorka

Jak vznikala kresba dráčka Bojínka

24. června 2013 v 12:17 | papája
Když jsem malovala obrázek dráčka pro děstskou knížku (více zde), napadlo mě zdokumentovat celou kresbu. Je to takový první pokus, v budoucnu bych chtěla takových fotodokumentací udělat víc a podrobnějších, aby bylo vidět, jak přesně postupuji, ale alespoň pro představu:

Používám: tablet Wacom bamboo, Adobe photoshop Element 8

Vše začíná náčrtkem

Náčetek si zprůsvitním, abych viděla, kam maluju. Udělám základní barvu do spodní vrstvy a namaluju oko, aby měl dráček výraz.

Vystínuju a dobarvím hlavičku a tělíčko (hlavička je o vrstvu výš, než tělo). Nejprve použiju světlou barvu, poté tmavou, pak je rozmažu, aby se prolnuly a pokračuju postupným sesvětlováním a ztmavováním. Poté obtáhnu okraje (pozadí jsem lehce ztmavila, abybyly světlé kontury vidět).

Dráček Bojínek

22. června 2013 v 16:30 | papája
Zmenšený formát mé ilustrace do dětské knížky, do pohádky o dráčku Bojínkovi. Malovala jsem to asi 15 hodin na tabletu Wacom Bamboo. Knížka s ostatními ilustracemi a veršovanými pohádkami pro děti vyjde v říjnu a zatím se můžete těšit na spoustu dalších obrázků, které se v knížce objeví ;)
No řekněte, kdybyste kupovali knížku pro děti, nejsou ilustrace jeden z hlavních faktorů, podle kterého knížku vyberete?

Skřítečci! Bude ze mě ilustrátorka?

30. května 2013 v 15:28 | papája
Asi tak... v úterý mi napsala jedna sympatická paní, která bude vydávat knížku pro děti s veršovanými pohádkami z kouzelného lesa plného skřítků a víl. A nějakou náhodou narazila na tuhle stránku a mé obrázky. No a ptala se mě, jestli bych jí k pohádkán neudělala ilustrace. To jsem nemohla odmítnout, sice kreslení není můj hlavní obor a s tabeletem se pořád učím, ale skřítci a víly jsou prostě skvělé téma a ještě za to dostanu nákou tu kačku (což je vedlejší, protože už samotná ta práce bude zábava, ale hodí se, zvlášť, když budu v září pořizovat učebnice do školy atd). Do konce července musim mít namalováno, takže hned po přijímačkách začnu malovat. Pohádky jsou kouzelný a s tím, že bych nevěděla, co malovat, to určitě nebude problém :D Budu se muset trochu krotit, protože je to přeci jenom knížka pro děti, obrázky musí bejt rozkošný, barevný a kouzelný. To zvládnu ;) Tady je můj "zkušební obrázek, který jsem autorce posílala včera, aby se ujistila, že máme podobný pohled na věc ;) A jelikož byla nadšená, tak se asi shodneme ;) O svých ilustrátorských činech ještě budu informovat a až knížka v říjnu vyjde, udělam tu menší reklamičku :D

Trolobijec

26. května 2013 v 16:39 | papája
Má ilustrace pro kampaň ve slolové/modelářské/fantasy hře Mordheim (Warhammer).
Trpasličí trolobijec.
Můžete porovnat, když do googlu zadáte "dwarf slayer" ;)

Satyr a nymfa

1. května 2013 v 12:58 | papája
Tenhle obrázek byl dlouho rozmalovaný, protože malovat v půlhodinách mezi bilologií a chemií není úplně ono. Ale včera večer jsem se trhla a dokončila ho, konečně. Sice zejtra maturuju z matiky, ale řekla jsem si, že už nemá moc smysl se učit, že to prostě dam, i kdybych nechtěla a nazdar, klídek a pohoda. Tak co? Kdo z vás zejtra maturuje? A kdo z matiky?

Fatál - můžete se těšit

22. dubna 2013 v 19:04 | papája
S naší šermířskou partou připravujeme sérii krátkých filmů s tématikou Dračího doupěte. Předpokládám, že většina z vás už o této celosvětově populární hře slyšela, ale kdyby ne, udělám takové rychlé seznámení.
Dračí doupě je hra na hrdiny, kdy se sejde skupinka lidí, jeden z nich nazývaný Pán jeskyně si připraví příběh a ostatní hrají jednotlivé postavy v příběhu. Každá postava je jiná, ná svou povahu a schopnosti. Úspěšnost hrdinů nezáleží jen na nápadech jejich hráčů, ale i na kostkách, které rozhodují nejeden důležitý okamžik ve hře.
A právě toho se týkají naše filmíky. Každý díl se bude věnovat jedné typické postavě Dračího doupěte, většonou velmi zkušené ve svém oboru. Pointu příběhu ale pravděpodobně napoví samotný název projektu: "Fatál, aneb příběhy psané kostkou". Fatál (neboli fatální neúspěch) totiž badne na kostkách našim hrdinům v té nejmíň záviděníhodné situaci a oni to vůbec nebudou mít lehké :) V první sérii se budete moci těšit na ZLODĚJE, VÁLEČNÍKA, ČARODĚJE, HRANIČÁŘE a ALCHYMISTU. Zatím máme rozpracovaného zloděje a pokud všechno vyjde, budete moci první díl shlédnout na našem kanálu na Youtube.
Já teď momentálně pracuju na malovaném pozadí našeho Youtubového kanálu, tady je malá ukázka:

Oheň a led

3. dubna 2013 v 15:30 | papája
Tenhle obrázek bych mohla nazvat: "Co se dá dělat, když se musíte učit na chemii a už vám to leze na mozek". Malovala jsem ho cca 6 hodin, moc jsem se s tim nepárala, jenom se mi líbil ten nápad dvou protikladů nějak symbolicky ztvárněnejch a prostě jsem to potřebovala namalovat. Taky tomu zřejmě bude odpovídat známka z testu, kterej jsem před chvílí psala... bylo to opakování z anorganiky před maturitou, ale co. Něco jsem tam napsala a kdyžtak to vytáhnu příští tejden organickou chemií ;)

Sněhová bouře

27. března 2013 v 18:46 | papája
Dneska v půl čtvrtý mi konečně oficiálně začaly prázdniny, tak mam čas nejen na odpočinek, ale taky na všechny kravinky, co se normálně nestíhají :) Tady je první plod prázdnin, možná ho znáte, je to digitální přetvoření jednéo z mých starších kreseb, kterou najdete se stejné rubrice ;)

Kočičí slečna

24. března 2013 v 14:21 | papája
Dneska jsem se vybodla na učení, člověk si taky musí trochu odpočinout, a dala jsem si trochu práce s kreslením. Zřejmě jsem dost popustila uzdu fantazii, protože vznikla tahle kočičí slečna :)

Spring mood

21. března 2013 v 16:25 | papája
"Jarní nálada"

Jó, to je tak, když máte před maturitou a váš třídní se rozhodne, že prostě z maturity z chemie i biologie dostanete za jedna, ať chcete nebo ne. Proto jsem sem už dlouho nic nepřidala, ale zítra nám pár hodin odpadlo (konečně), a tak jsem udělala tuhle rychlokresbu mého dnešního vzezření. Takže tohle je muj dnešní autoportrét v takovém (mém) jarním ladění ;)


Malá mořská víla trochu jinak

3. března 2013 v 13:33 | papája
Co je fotomanipulace? Podle wikipedie je to úprava digitální či klasické fotografie, kdy se snažíme koláží a počítačovou úpravou dosáhnout iluze, kterou by normální fotka nevytvořila. Je to většinou taková fotomontáž, kterou se snažím naučit, protože s tím můžu dávat fotkám další rozměr. Není to ještě dokonalé, prfesionální fotomanipulace jsou úplně někde jinde. Ale žádnej učenej z nebe nespadl, že? Tady je má druhá fotomanipulace, na které je moje pojetí Malé mořské víly. Tu první pak můžete vidět přímo v záhlaví blogu ;)

Temný anděl Warhammeru

18. února 2013 v 19:03 | papája
Už to tady párkrát bylo, takže nebudu sáhodlouze vysvětlovat, co to je Warhammer. Prostě něco mezi deskovou a počítačovou hrou a modelářstvím (véce na games-workshop.com). Ve fantasy kraju za lesní elfy a bestie a ve warhammeru 40.000 (sci-fi) za dark eldary. Na obrázku je člen mé nejoblíbenější jednotky dark eldar scourges, jeho kresba mi trvala zhruba 4 hodiny ;)

Snílek

17. února 2013 v 15:39 | papája
Můj obrázek pro soutěž v Klubu snílků na téma... "snílek". Trvalo mi to zhruba 4,5 hodiny a stálo mě to poslední zbytky energie, které mi po třech testech ve škole zbyly, ovšem myslím, že jsem to dokázala hodit na virtuální papír přesně tak, jak jsem si to představovala v hlavě :)

Černá labuť

16. února 2013 v 14:35 | papája
To ke mně přišla sestřenice a koukala se, jak kreslím. Zeptala se mě, jestli bych nakreslila baletku v černejch šatech. Tak proč ne, že jo. A prej jestli bych jí nakreslila do druhého dne, kdy přijde na návštěvu. No, nevěděla jsem, jestli budu mít čas, ale rno jsem se zorhodla, že nemám moc náladu na učení a baletku jsem nakreslila. Jen malou a nízkém rozlišení, byla za dvě hoďky hotová, nepatlala jsem se s obličejem jako obvykle, ale vyhrála jsem si se šatama. No můžu říct, že sestřenice ještě nedorazila a já mám hotovo :D Jsem zvědavá, co mi na to řekne :D

Trojice

8. února 2013 v 19:10 | papája
Už jsem tu slibovala, že se můžete těšit na novou povídku. Už je hotová, má 24 stran A4 a už čeká jen na korekci hrubek (protože chci brát ohled na vaše psychické zdraví). Tak se mi ty postavy, co jsem vymyslela zalíbily, že jsem si začala pohrávat s myšlenkou pokračování. Ale to je ještě daleko. Každopádně nejdéle pozítří tu bude první část povídky (chci to rozdělit na 4-5 částí vzhledem k omezenému obsahu článků).
Teď ovšem tu mám mou představu o třech hlavních postavách, které se v povídce vyskytují nejvíc. Nebudu vám prozrazovat moc, páč to byste to třeba nemuseli číst :D Jsem vážně zvědavá, jaký bude mít povídka úspěch, vzhledem k tomu, že mé předchozí povídky si získaly na blogu i na literárních serverech značné množství stálých čtenřů, a tento příběh s názvem Nová Republika považuju za svůj nejlepší počin ;) Stručný obsah si můžete přečíst tady.

Hlavní hrdinka, jmenuje se Estella a patří ke speciální armádní jednotce.


Tenhle týpek se jmenuje Corey Gillian a je to kardiochirurg... no uvidíte, proč...


Postava, na kterou jsem obzvlášť pyšná a taky jediná, pro koho mam vymyšlenej
osud do budoucna. Jmenuje se Bann a to co dělá má co do činění s tím, co má na ruce ;)

Dark elf

22. prosince 2012 v 15:27 | papája
Jsem si včera trochu hrála, neni to úplně ono, ale snažila jsem se vystihnout výraz temnýho elfa, nesmlouvavý a nekompromisní.

Margold Krvavý jezdec

27. srpna 2012 v 8:30 | papaja
Ilustrace k již zniňovené hře Mordheim. Je to opět tabletová kresba upíra podle malého plastového modýlku. Dělala jsem se snim asi dny, neni to dokonalý, ale zatim je to nejsložitější věc, kterou jsem na tabletu nakreslila :)

Zklínačka

20. srpna 2012 v 13:36 | papája
Během polední přestávky v mojí brigádnické dočasné práci přidávám můj včerejší výtvor, se kterym jsem se matlala a vztekala včera. Mohlo by to bejt mnohem víc promakanější, ale už mě to štvalo, takže takhle. Zato tam neni vypůjčený pozadí, místo toho jsem přidělala takovýdle čmoudíky :)

Magrath the Grey Hood

19. srpna 2012 v 14:57 | papája
Nějak jsem chytila kreslící apsťák a tenhle víkend pořád jenom kreslim. Tablet je skvělá věc, díky němu můžu přemalovat to, co se mi nepovedlo a můžu pouřít spoustu technik, které nabízí photoshop. Obrázek je inspirovaný hrou. Její jméno je Mordheim a jelikož předpokládám, že většina z vás neví, o čem je řeč, tak vám to trochu osvětlím.
Mordheim je kampaňová "společenská" hra se světa Warhammeru, který vytvořila britská firma vyrábějící figurky. Za dob, kdy ještě nebyli PC hry, si lidi hráli s figurkami, které sami slepili a namalovali. Warhammer přetrval dodnes a má stálenové modýlky jak se světa fantasy, tak sci-fi. Mordheim je odvozená hra, kde nebojujete s velkými armádami, ale s malou skupinkou dobrodruhů v ruinách stejnojmenného města.
Ale abych nezabíhala do detailů, na obrázku můžete vidět velitelku mých stínových elfů, všemi obávanou válečnici s lukem a kopím, která dokázala přežít a zvítězit v letoční Mordheimové kampani. Její jméno je Magrath Šedá kápě a její příběh je dlouhý. To snad někdy jindy :)

Ufounka

18. srpna 2012 v 13:01 | papája
Konečně jsem zase vytáhla tablet. Zjistila jsem, že kreslící pauza si vybrala svou daň a zezačátku byly taky poněkud nejisté, ale nakonec jsem pomocí momentálního nápadu a fantasie nakreslila tady slečnu ufounku. Pozadí se mi nechtělo dělat, tak jsem použila upravenou fotku. Ale bylo příjemný zase něco vytvořit, když teď jsem většinu času v práci a papíruju :)

 
 

Reklama