Knihovna

Knihovna: Dobrá znamení (T. Pratchett, N. Gaiman)

10. července 2016 v 13:25 | papája


Originální název: Good omens
Překlad: Jan Kantůrek
Autor obálky: Martin Zouf
Rok vydání originálu: 1990
Rok vydání: 2000

Oficiální anotace: Děti, zahrávat si s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Crowby je padlý anděl, teoreticky tedy ďábel, prakticky však člověk. Celé stovky let je naturalizovaný na Zemi, kam byl nasazen jako "spící" agent. Miluje staré automobily a populární hudbu a všeobecně dvacáté století, protože to je mnohem lepší než století sedmnácté, a to zase bylo mnohem přijatelnější než to čtrnácté. Žije si skvěle, může si to totiž dovolit.
Jistě tímto dalším příběhem T. Pratchetta a N. Gaimana nebudete zklamáni. Čeká vás setkání s Ním. Nastal totiž čas narození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečků to je.

Knihovna: Kostičas (Shamantha Shanon)

3. března 2016 v 14:01 | papája

Čteno z donucení, očekávání žádná, ale bylo to příjemné překvapení. Slibná dystopická série začíná.

Originální název: The bone season
Série: Kostičas
Překlad: Lenka Kapsová
Rok vydání originálu: 2013
Rok vydání: 2014

Oficiální anotace: Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási "spojka" či "posel" - je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…

Knihovna: Zaklínač - Poslední přání a Meč osudu (Andrzej Sapkowski)

19. února 2016 v 18:14 | papája

Konečně jsem se dostala k jednomu z nejlepších současných evropských autorů klasické fantasy. Série o Zaklínačovi tohoto polského spisovatele je známá po celém světě a vznikla podle ní i výborná počítačová hra.

Originální název:
Ostatnie życzenie, Droga, z której się nie wraca
Miecz przeznaczenia
Série: Zaklínač
Překlad: Stanislav KOmárek, Jiří Pilch
Obálka: Jana Komárková
Ilustrace: Jana Komárková
Rok vydání originálu: 1992, 1997
Rok vydání: 2000, 2009

Oficiální anotace: Zaklínač - Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain - pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný - naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši.

Knihovna: Ohniboj (Brandon Sanderson)

5. října 2015 v 19:33 | papája

Druhá část napínavé superhrdinské novely od mého oblíbeného autora.

Autor: Brandon Sanderson
Originální název: Firefight
Série: Zúčtovatelé
Překlad: Petr Miklica
Obálka: Trilabit
Rok vydání originálu: 2015
Rok vydání: 2015

Oficiální anotace: V řadách Zúčtovatelů se z Davida Charlestona stal zkušený zabiják Výjimečných. Po osvobození Newcaga od Ocelového Srdce se další výzvou stává město Babilar, které ovládá tajemná Regalia. Bývalý New York je zaplaven vodou a jeho obyvatelé přežívají na střechách mrakodrapů propojených visutými mosty. Vnitřky budov jsou protkané neproniknutelnou spletí rostlin, na kterých visí zářivé a chutné ovoce. Místní obyvatelé šeptají o dalším Výjimečném, Křehkém Úsvitu, jenž jim prý tímto způsobem poskytuje nevysychající zdroj obživy. Pomůže tato tajemná postava Zúčtovatelům v boji proti nelítostné Regalii?

Knihovna: Sonea - Trilogie o černém mágovi (Trudi Canavan)

5. září 2015 v 22:27 | papája


Společenství čarodějů, Novicka, Nejvyšší lord. To jsou knihy australské autorky z Trilogie o černém mágovi, která u nás vyšla už ve druhém vydání. Dlouho jsem ty nápadné obálky s krásnými ilustracemi v knihkupectví přecházela, protože anotace mě příliš nezaujala. Když jsem tyto knihy ale našla v antikvariátu za pár korun, neodolala jsem a vzala si je s sebou na dovolenou. Udělala jsem dobře ;)


Autor: Trudi Canavan
Originální název: The black magician trilogy
Překlad: Iveta Chadimová, Eva Chmurová
Obálka: Lubomír Kupčík
Rok vydání originálu: 2001, 2002, 2003
Rok vydání: 2008, 2013, 2013

Anotace 1.dílu: Každý rok se čarodějové města Imardin vydávají očistit ulice města od tuláků, darebáků a ničemů. Mistři magických oborů jsou přesvědčeni, že se jim nikdo nemůže postavit, ale jejich ochranný štít není tak neproniknutelný, jak se domnívají. Když vyhánějí lůzu z města, jedna mladá dívka z ulice, rozzuřena způsobem, jakým se úřady chovají k její rodině a přátelům, mrští proti magickému štítu kámen a spolu s ním pošle i veškerý svůj vztek. K údivu všech okolostojících kámen prorazí ochrannou bariéru a jednoho z čarodějů srazí do bezvědomí. Něco takového se dosud nestalo a představuje to nejhorší obavy Společenství - někde v ulicích se volně pohybuje nevycvičená čarodějka. Musí ji najít a to rychle, ještě předtím, než její nekontrolované síly uvolní moc, která zničí jak ji, tak město, které je jejím domovem.

Knihovna: Jonathan Strange a pan Norrell (Susanna Clarke)

3. srpna 2015 v 19:45 | papája

Originální, úžasná a velmi obsáhlá fantasy z prostředí viktoriánské Anglie.Autor: Susanna Clarke
Originální název: Jonantan Strange & Mr. Norrell
Překlad: Viktor Janiš
Ilustrace: Portia Rosenbergová
Obálka: William Webb, Daniela Eftimiadisová
Rok vydání originálu: 2004
Rok vydání: 2007


Místo anotace bych si dovolila sem dát úryvek z knihy, totiž část proroctví Krále Havrana: "V Anglii se objeví dva mágové; První se mne bude obávat; druhý bude toužit spočinout na mně pohledem; Prvnímu budou vládnout zloději a vrazi; druhý bude osnovat svou vlastní zkázu; První pohřbí své srdce v temném hvozdu pod sněhem, a přece bude dál cítit, jak se mu svírá bolestí; Druhý uzří v rukou svého nepřítele to, co je mu nejdražší;První prožije svůj život v osamění; bude svým vlastním žalářníkem; Druhý se vydá po liduprázdných cestách, s bouřkovým mračnem nad hlavou, a hledat bude černou věž na vysokém úbočí. Sedím na černém trůnu ve stínech, avšak oni mne neuvidí. Z deště mi vyvstanou dveře a já jimi projdu; Z kamení mi vyvstane trůn a já se naň posadím.Bezejmenný otrok bude nosit stříbrnou korunu, bezejmenný otrok bude králem v podivné zemi..."

Knihovna: Ocelové srdce (Brandon Sanderson)

30. června 2015 v 20:14 | papája

Sci-fi nejen pro mládež plné akce od geniálního autora.

Autor: Brandon Sanderson
Originální název: Steelheart
Série: Zúčtovatelé
Překlad: Petr Miklica
Obálka: Trilabit
Rok vydání originálu: 2013
Rok vydání: 2015

Oficiální anotace: Den, kdy osmiletý David Charleston vstoupí se svým otcem do banky, mu jednou provždy. Svět už několik let není takový, jak jej známe - s příchodem zářící rudé hvězdy jménem Kalamita se začali objevovat Výjimeční, superlidé, kteří se postupně stali vládci planety a jejichž mimořádné schopnosti udělaly většině lidí ze života peklo. Den, kdy David vešel do banky a stal se svědkem vraždy svého otce Ocelovým Srdcem, však současně stál u zrodu zapáleného bojovníka proti všem Výjimečným. Vládce Newcaga, Ocelové Srdce, se stává Davidovým úhlavním nepřítelem. V osmnácti letech David vstoupí mezi Zúčtovatele, neohrožené bojovníky proti Výjimečným. V postavě jejich vynalézavého vůdce Profesora nachází svůj vzor, a v jedné ze svých spolubojovnic, Megan, svou budoucí lásku. Newcago, přeměněné v ocelové město, i jeho podzemní labyrinty se stávají dějištěm nelítostného boje mezi člověkem a krutými superlidmi. (pozn. tato anotace skutečně není moc povedená)

Knihovna: Erebos - hra která zabíjí (Ursula Poznanski)

30. června 2015 v 19:37 | papája

Kniha nadějné autorky, která splní sen každému milovníhovy počítačových her.

Autor: Ursula Poznanski
Překlad: Karolína kousalová
Rok vydání originálu: 2010
Rok vydání v ČR: 2011

Oficiální anotace: Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Knihovna: Pán světla (Roger Zelazny)

19. června 2015 v 16:00 | papája

Zajímavé sci-fi maskující se za fantasy, jehož základem je hinduistická mytologie.
Autor: Roger Zelazny
Originální název: Lord of light
Překlad: Michael Bronec
Překlad básní: Jan Kantůrek, Leonard Medek
Autor obálky: Tomáš Kučerovský
Rok vydání originálu: 1967
Rok vydání: 2012

Oficiální anotace: Jeden muž. Jeden muž nad zákon. Jeden muž nad zákon bohů. Jeho učedníci mu říkali Mahásamátman a tvrdili, že je bůh. On sám však raději vynechával Mahá- i -átman a říkal si Sam. A že je bůh o sobě nikdy netvrdil. Z druhé strany rovněž ani netvrdil, že bůh není. Za daných okolností mu totiž doznání ani popření nemohlo nijak prospět. Zato mlčení ano...

Knihovna: Zloději času (Vítězslav Jareš)

14. května 2015 v 22:42 | papája

K této knize jsem se dostala úplnou náhodou. Sám autor Vítězslav Jareš mi napsal přes databázi knih, že napsal povídkovou sbírku Zloději času, že se neprodává tak jako jeho předchozí knihy, a tak se rozhodl poskytovat ji zadarmo, aby si kniha sama našla své čtenáře. Celé to na mě udělalo velký dojem, je vidět, že autorovi na knize záleží, přestože pravděpodobně nepřinese velký výdělek. Smekám a děkuji za poslaní povídek. Už jen kvůli tomu jsem si řekla, že povídky přečtu.

Název: Zloději času
Autor: Vítězslav Jareš
Obálka a ilustrace: Nikola Cuc
Rok vydání: 2012

Oficiální anotace: Tajemné příběhy ze starého Žižkova s originálními a humornými zápletkami s překvapivými pointami. Pokud si myslíte, že znáte starý Žižkov dobře, mýlíte se. Je fantaskní, mysteriózní a daleko poetičtější, než se na první pohled zdá. Tyto příběhy "Vonkovky" navazují na tradici českých satirických povídek plných sarkasmů, černého humoru a originálních příběhů. Odpoutáte se v nich od všední reality a ponoříte se do fantazijního světa.

Knihovna: Hladová přání (T.Matoušková)

24. února 2015 v 21:58 | papája


"Temnářka" Tereza Matoušková je nám blogerům dobře známá. A tak když jsem byla v nakladatelství u pana Krigla kvůli ilustracím pro knížku, zeptal se mě, jestli nechci nějakou knížku. Hladová přání byla jasná volba.

Název: Hladová přání
Autor: Tereza Matoušková
Obálka: Alena Kubíková
Rok vydání: 2011

Oficiální anotace: Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.
Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo.
Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?

Knihovna: Elantris (Brandon Sanderson)

23. února 2015 v 21:46 | papája

Konečně jsem sehnala knihu, kterou debutoval mistr současné fantasy Brandon Sanderson.

Název: Elantris
Originální název: Elantris
Autor: Brandon Sanderson
Překlad: Milena Poláčková
Obálka: Jan Patrik Krásný
Rok vydání: 2006
Rod vydání originálu: 2005

Oficiální anotace: Elantris bývalo výstavním městem s nádhernými paláci, jejichž vysoké věže zářily do daleka. Obyvateli tohoto města bývaly bytosti, o nichž se v sousedních městech věřilo, že jsou bohy. Krom fascinujícího vzhledu to byly i jejich magické schopnosti, pro něž je vyhledávali lidé z blízkého i dalekého okolí Arelonu. Vše bylo nádherné až do chvíle, kdy město zasáhl Reod - kletba, která zničila všechnu nádheru i kouzlo, pokryla město páchnoucím slizem a z jeho obyvatel udělala bytosti ani mrtvé ani živé...

Knihovna: Vyjednavač (Brandon Sanderson)

10. února 2015 v 17:44 | papája

Další geniální kniha od geniálního autora fantasy.
Název: Vyjednavač
Originální název: Warbreaker
Autor: Brandon Sanderson
Překlad: Marta Procházková
Obálka: Milan Dubnický
Rok vydání: 2010
Rod vydání originálu: 2009

Oficiální anotace: (Není zrovna dobře napsaná a celý děj trochu schazuje, ale co se dá dělat) Vyjednavač je příběh dvou sester, které jsou náhodou princezny, Božího krále, za něhož se jedna z nich musí provdat, jednoho nižšího boha, kterého jeho práce moc nebaví, a nesmrtelného muže, který se snaží napravit chyby, jež udělal před staletími. V jejich světě se ti, kteří zemřeli statečně, vrací jako bohové a žijí uzavřeni v pantheonu bohů v hlavním městě Hallandrenu. Životní síla, nazývaná biochromatické kouzlo, se zakládá na úkazu zvaném Dech. S použitím Dechu a vysáváním barev z každodenních předmětů je možné provádět všechny možné zázraky a darebáctví. Bude však zapotřebí značného množství obojího, aby Vivenna a Siri, královské princezny z Idrisu, Boží král Susebron, Hymnus - zdráhavý bůh statečnosti, a tajemný Vasher Vyjednavač, dokázali úspěšně čelit všem nebezpečím.

Knihovna: Úžasný Maurice a jeho vzdělaní hlodavci (Terry Pratchett)

4. února 2015 v 0:50 | papája


Úžasný Terry Pratchet a jeho Úžasný Mauric v šílené, pro děti nepřístupné, pohádce ze světa Zeměplochy.

Název: Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci
Autor: Terry Pratchett
Překlad: Jan Kantůrek
Ilustrace: David Wyatt
Rok vydání: 2003 (1.vydání)
Rod vydání originálu: 2002

Oficiální anotace: Mauric, kocour s kožichem plným lupů, který ví, kdy a jak chytit příležitost za vlasy, si zařídil skvělé živobytí. Má jednoho hloupého kluka jako pištce a vlastní krysí pohromu - krysy, které jsou podivně inteligentní. Tak vzdělané, že na ně už Mauric nedokáže myslet jako na "oběd". Každý zná příběh o krysách a krysaři - a tak jim m lidé dávají spoustu peněz… Dokud se nepokusí provést svůj trik v zapadlém městečku daleko v Übervaldu, kde tahle dokonale připravená finta najednou nevyjde. Někdo tady totiž hraje na jinou notu. Ve sklepech čeká něco velmi, opravdu velmi ošklivého. Krysy se musí naučit nové slovo. ZLO

Knihovna: Tři tváře (B.Sanderson)

4. ledna 2015 v 10:24 | papája

Tři různorodé novely od jednoho z nejlepších fantasy spisovatelů současnosti.
Jedná se o novely Emperor's soul, Infinity blade-Awakening, Legion.

Název: Tři tváře
Autor: Brandon sanderson
Překlad: Milena Poláčková
Obálka: Trilabit
Rok vydání: 2014

Tři tváře jsou tedy tři samostatné novely o přibližně 100 stránkách, které nakladatelství Talpress vydalo jako jednu knihu v pevné vazbě. Tematicky ani nijak jinak spolu nesouvisí, mají jen stejného autora a tím je úžasný Brandon Sanderson.
Myslím, že už není třeba pořád dokola rozebírat jeho dokonalý styl psaní, jeho neotřelé nápady, umění udržet napětí a vytvořit úplně nový fungující svět postavený na jedné základní myšlence, nebo jeho časté zapracovávání filozofických a jiných úvah do příběhů. Prostě, Sanderson je jeden z nejlepších současných fantasy a sci-fi spisovatelů a to mi nikdo nevymluví. Jen ta obálka mohla být hezčí.

Knihovna: Mistroborn - Pramen povýšení a Hrdina věků (Brandon Sanderson)

15. listopadu 2014 v 18:33 | papája

Brandon Sanderson, jeden z nejlepších současných spisovatelů fantasy. Druhý a třetí díl jsem spojila do jedné recenze. První díl mohl teoreticky fungovat sám o sobě, ale další už musí tvořit celek.

Název: Mistborn - Pramen povýšení / Hrdina věků
Autor: Brandon Sanderson
Překlad: Milena Poláčková
Autor obálky: Jan Patrik Krásný
Rok vydání: 2009 / 2010
Rod vydání originálu: 2007 / 2008

Oficiální anotace:
Pramen povýšení: Nemožné se stalo skutečností. Pán Vládce, všemi považovaný za božské ztělesnění, který celé tisíciletí brutálně utiskoval celý svět, byl svržen. Brzy se však ukázalo, že opojení svobodou a pádem totality nebude mít dlouhé trvání. Finální říše se rozpadla. Panovníci všech dominancií usilují o svržení nové vlády a dobytí hlavního města Luthadelu. Tam docházejí potraviny, bují kriminalita a neustálé pokusy připravit krále o život, a za hradbami se shromažďují vojska nejen vládců okolních domimancií, ale i vražedného kolossu, který zůstal jako obrovská ničím neregulovaná ničivá síla po Pánu Vládci… Na Vin a jejích přátelích teď je, aby nejen zachránili Luthadel, ale také aby objevili, co je vlastně Bezednost a jak ji navždy porazit, aby nezničila svět.
Hrdina věků:Vin nechtěně osvobodila neznámou negativní sílu, která v něm byla uvězněná tisíc let. Podobně jako se Kelsier kdysi postavil neporazitelnému nepříteli v podobě Pána Vládce, učí se teď Vin s Elendem bojovat proti abstraktní všudypřítomné ničivé moci Zmaru. Teď už bojují ne za sebe a za své vlastní přežití, ale za osud celého života na zemi. Mlhy setrvávají dlouho za dne a zabíjejí lidi. Popelečné hory chrlí kvanta popela, který dusí oblohu a hubí úrodu, na níž závisí přežití lidí. Zmar hodlá Zemi postupně zničit a Vin s Elendem a s přáteli bojují s časem, aby našli prostředek, jak ho porazit. Všechno, co zůstalo v předchozích dílech nevysvětlené, najednou začíná zapadat do souvislostí a dostává smysl…

Knihovna: Mistborn - Finální říše (B.Sanderson)

16. září 2014 v 14:47 | papája

Čekal jsem, že to bude dobrý, všude bylo plno nadšených ohlasů a hodnocení na databázi knih je až neuvěřitelné, ale že to bude až TAK skvělý....to jsem se ani neodvažovala doufat :) Jesliže jsem knížkám, které .jsem četla doteď, dala pět hvězdiček (a zasloužily si je), tak tahle knížka by jich měla dostat šest.

Název: Mistborn - Finální říše
Autor: Brandon Sanderson
Překlad: Milena Poláčková
Autor obálky: Jan Patrik Krásný
Rok vydání: 2008
Rok vydání originálu: 2006

Oficiální anotace: ž přes tisíc let padá z oblohy popel a nekvetou květiny. Už přes tisíc let žijí skaatové v nelidských podmínkách a v trvalém strachu pod krutou absolutní vládou nesmrtelného Pána Vládce. Nadějí na únik z tohoto pekla se stává až Kelsier, který v sobě objeví schopnost allomancie, příslušející pouze mistbornům, schopnost "spalovat" kovy a získávat tím krátkodobě mimořádné schopnosti - sílu, předvídavost, možnost ovlivňovat druhé. Obklopen elitou podsvětí chystá útok proti Pánu Vládci. Ten by však nebyl uskutečnitelný, kdyby se Kelsier náhodou nesetkal s dívkou jménem Vin, sirotkem z ulice, zvyklým nečekat od lidí nic než zradu. Odhalí u ní také mimořádné schopnosti mistbornů a naučí ji využívat je. Prostřednictvím Vin infiltruje okolí Pána Vládce. Kelsierův plán se ovšem začíná vyvíjet nečekaným směrem a míří k tragickému vyústění… Příběh je plný napětí, intrik, překážek, nečekaných zvratů i vtipu.

Knihovna: Jaro rebelů (Morgan Rhodes)

1. září 2014 v 17:54 | papája


Důkaz, že není dobré odsuzovat knížky, pokud je nepřečtete ;)

Název: Soumrak království - Jaro rebelů
Autor: Morgan Rhodes
Překlad: Hana Březáková
Rok vydání: 2014

Oficiální anotace: Auranos byl dobyt a tři království - Auranos, Limeros a Paelsia - jsou nyní nedobrovolnou součástí sjednocené země zvané Mytika. Lákavá a nebezpečná magie však stále vábí a s ní i možnost vládnout nejen Mytice, ale celému světu… CLEO je nyní uvězněna ve svém vlastním paláci, nucena stát se obhájkyní Mytiky, zatímco král Gaius lže jejímu lidu. MAGNUS se má jednou stát dědicem nového království, nyní jím však zmítají city k nevlastní sestře Lucii. LUCIA je zděšena úchvatnými projevy magie, která umožnila jejímu otci zmocnit se Auranosu. JONAS se stane vůdcem rebelů, kteří čekají, až jim řekne, jak plánuje svrhnout krále Gaia z trůnu.
Když Gaius oznámí, že do Zapovězených hor se má stavět silnice, která formálně spojí kraje Mytiky v jedinou říši, spustí tím řetězec událostí, které navždy změní tvář této země.

Knihovna: Soumrak království (Morgan Rhodes)

24. srpna 2014 v 20:13 | papája

Knížka, která mě mile překvapila.

Název: Soumrak království
Autor: Morgan Rhodes
Překlad: Hana Březáková
Rok vydání: 2013

Oficiální anotace: Je předvečer války. Vyberte si svou stranu. AURANOS - Princezna Cleo vychovaná v přepychu se musí vydat na strastiplnou a zrádnou cestu na nepřátelské území, aby tam nalezla dávno ztracenou magii. PAELSIA - Jonas, rebel zuřící nad nespravedlností světa, se vzbouří proti útlaku, který zbídačil jeho zemi, a stane se vůdcem lidové revoluce. LIMEROS Lucia, sirotek adoptovaný královskou rodinou, odhalí pravdu o své minulosti a objeví nadpřirozené schopnosti, které je předurčena ovládat. Magnus, prvorozený královský syn vychovávaný svým otcem k násilí a dobývání, začíná zjišťovat, že srdce může být smrtelnější zbraní než meč.

Knihovna: Dívka na klíček (Paolo Bacigalupi)

24. srpna 2014 v 15:13 | papája

Sci-fi thrillers od jednoho z nejnadějnějších sci-fi autorů součastnosti.

Název: Dívka na klíček
Autor: Paolo Bacigalupi
Překlad: Richard Podaný
Rok vydání: 2011
Obálka: Milan Malík

Oficiální anotace: Jsme v mrazivé blízké budoucnosti, kdy svět ovládají kalorické korporace, ropný věk pominul a vedlejší dopady bioinženýrských chorob řádí po celém glóbu. Co se bude dít, když se kalorie stanou měnou? Když se bioterorismus stane nástrojem velkých korporací a když jeho následky naženou lidstvo do éry posthumánní evoluce?
Anderson Lake pracuje pro společnost AgriGen v Thajsku jako kalorik. Navenek je ředitelem továrny, ale nenápadně pročesává bangkocká tržiště, hledá potraviny, o kterých se myslelo, že už vyhynuly, a doufá, že se zmocní bohatství ztracených kalorií minulosti. Potom ale potká Emiko...
Emiko je dívka na klíček, zvláštní a překrásné stvoření. Není to lidská bytost, patří mezi Novolidi; je uměle vytvořená, vypěstovaná v líhni. Naprogramovali ji tak, aby uspokojovala dekadentní rozmary jistého obchodníka z Kjóta, ale teď skončila na ulicích Bangkoku.
 
 

Reklama