Nástěnka

Nástěnka no.21

11. července 2014 v 23:04 | papája
Přiznávam, že poslední dobou tu moc kreativna nepřibývá, ale dejme to za vinu mému stěhování a s tím spojenému nošení tisíce krabic s mým tisícem knížek a tak dále. Navíc nám ještě nefunguje internet, takže chci-li se připíchnout na síť, musím jít parazitovat k sousedům. Nicméně, ani v tomto období nezahálím a maluju ostošest ilustrace do knížek, fotím a mám už spostu věcí (i kromě knížek) o kterých bych chtěla spát, ale povinností je hodně a volnho času málo. Ale největši doba temna je za mnou i s menšími technickými problémy a já opět začínám zveřejňovat ;) Po další tři dny se těšte na sérii makro fotek, dále pak ochutnávku z chystaných ilustrací a také fotkx z ohnivého focení ;)

S pozdravem
papája

Blahopřání

19. března 2014 v 19:42 | papája
Dnes sem přispěji jen jedním takovým malým interním článkem. Jelikož slaví svátek Josef, chtěla bych poblahopřát ke svátku mému nejskalnějšímu čtenáři a fanouškovi.

TAKŽE, DĚDEČKU, VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!!! :D

Nástěnka no.20

16. března 2014 v 16:04 | papája
Poslední dva týdny jsem byla pořád nějak nemocná a ještě jsem se toho úplně nezbavila. Díky tomu, že jsem ale ležela doma, měla jsem čas na spoustu věcí. Už jsem skoro dočetla další knížku, dokoukala jsem KONEČNĚ Firefly a hlavně jsem tvořila a tvořila.
Co zabralo asi nejvíc času, byla soutěžní povídka. Představa, že bych byla spisovatelka, se mi fakt líbí, ale nemyslím si že je to reálné, tak si s tím moc nelámu hlavu. Psaní mě ovšem baví, i když ho často odstrkuju kvůli malování a focení, takže na něj nemám tolik času, kolik bych chtěla. Ale druhá část Nové republiky se úspěšně sune ke konci a navíc jsem napsala povídku do soutěže Žoldnéři fantazie. Proč posílám svou první soutěžní povídku právě do takové prestižní soutěže? Asi proto, že už mě nebaví si všechno šušnit pro sebe a potřebuju nějakou motivaci, abych dokončila, co mám vymyšleno. A jelikož nemám tolik času, abych psala kvanta povídek, prostě jich napíšu jen pár a pošlu je do těch největších souzěží. Když už tak už. Povídka se po vyhodnocení soutěže objeví i tady na blogu, jen v případě, že bych se náááhodou umístila nějak vysoko, abych se dostala do sborníku, tak ne. Ale nedělám si iluze, že by se moje první soutěžní povídka v životě umístila v první osmičce.
Začala fotící sezóna, venku už není tak tma (teda...dneska jo, ale celý týden bylo krásně), takže jsem provedla první letošní oficiální focení a bylo to párové focení. Výsledek najdete ve fotografické rubrice. Další focení už mám naplánované na příští týden a navíc mám spoutu nabídek, takže to rozjedeme ve velkém, snad na to budu mít kvůli škole dost času.
Ilustrace druhého dílu Dodíkových pohádek začala. Zatím mám jen koncepty, ale po nezbytném tréninku nových kreslících postupů se na to konečně vrhnu. Jinak co se malování týče, za poslední dny jsem tablet pomalu nepustila z ruky, jak jste si asi ráčili všimnout, přibylo tu dost mých výplodů, které pro mě sloužili především jako zkouška nových virtuálních štětců, nových postupů stínování, vykresování proporcí atd. Jeden z obrázků se stal novým motivem pro vzhed tohoto blogu a jinak všechno v lešpím rozlišení najdete na facebooku a deviantartu.
Z knížek dočítám druhý díl Nočních běžců a chystám se vrhnout na sérii Wetemaa od Veroniky Válkové (Adam Anders). Četla jsem jeden díl a hned jsem si k narozkám objednala dalších šest, je to pro mě asi nejlepší české fantasy a vůbec z tohoto žánru jedna z mých nejoblíbenějších knížek vůbec.
Ještě bych chtěla říct, že k seriálům, které už jsou téměř povinností, abyste je viděli, protože to za chvíli bude patřit k základnímu vzdělání (Sherlock, Doctor Who, Hvězdná brána,...), se přidal Firefly. Ano, je to sci-fi s prvky westernu, což asi většinu z vás odradíl. Ale nesuďte předem, je to naprosto geniální seriál, který se líbí i lidem, kteří těmto dvěma žánrům zrovna neholdují. Hýří napětím, vtipem a skvěle propracovanými postavami. Jediným mínusem je, že byla natočena pouze 1. série o 14 dílech, pak stanice Fox natáčení z naprosto idiotských důvodů stopla. Byl natočen ještě závětečný film s názvem Serenity, který sérii tak nějak ukončuje. Ale vážně doporučuju ;)

Toť dnes ode mě vše
Vaše papája
:)

Nástěnka no.19

14. února 2014 v 19:20 | papája
Je to tu zase, malé shrnutí a malé nahlédnutí do budoucna. Dnes je prý Valentýn, ale jelikož se já jeho dění neúčastním, na náš fakultní ples (který začíná za hodinu) nemám náladu ani peníze, tak sedím pěkně doma, koukám na krasobruslení, píšu a tak nějak sesnažím nepodlehnout únavě z celého týdne, protože to bylo opravdu náročné. Jestli jsem za poslední tři dny naspala víc jak 15 hodin, tak budu ráda, pak začínat v 7:30, končit v 18:20 ... kdo na to má mít nervy. Teď jsem ještě uklízela a jediné pozitivum je, že mi přišel druhý a třetí dil Nočních běžců (recenze prvního dílu zde) a to, že mám v plánu se podívat na čtvrtý díl Mušketýrů od BBC ;)

Co se událo? Krom toho, že jsem všechny zkoušky udělala a mam našlápnuto na stipenduim, tak začal nový semestr a i když je většina předmětů moc zajímavá, tak je to ost záhul časově, nemám čas skoro na nic, ani na oběd pomalu ne. Takže to teď bude tři měsíce ve jménu nezdravého životního stylu: málo spánku, pak někde při přejíždění zhltnout housku a další jídlo až večer. Nicméně jak už jsem řekla, jsem ráda, že jsem si vybrala svůj laborantský přírodovědný obor, protože konečně to začíná být trochu zajímavější. Kdybych tedy na blogu občas zveřejnila článek týkající se něčeho zajímavého nebo podle mě důležitého, co většinou širší veřejnost moc neví, četli byste to? Protože vím, že lidé, co se nezajímají třeba o biochemii, genetiku a tyto přírodovědecké obory vůbec, nemají úplně jasno v hodně věcech, echají se snadno oblivnit tím "co se říká" a nebo si nedokážou představit, co třeba se odehrává v nás a kolem nás a co normálně nevidíme. Podle mě je dobré se občas něco takového dozvědět, dost často se vám to může v běžném životě hodit. Já například začínám zjišťovat, že už teď dokážu kriticky zhodnotit to, co do mě cpou média, reklamy a jiní lidé, nechci se nechávat oblbnout. Takže byl by zájem o takové biologicko-medicínsko-chemické články? Zajímavé, samozřejmě ;)

No, jinak v posední době jsem hodně četla, většina knížek mě nadchla, takže kdybyste zrovna hledali tip na knížku, tak recenze najdete v mé Knihovně.
Přibylo tu i pár brázků, na svůj poslední s názvem "Okno do duče válečníka" jsem celkem pyšná. Jinak už mám přislíbeno, že mi Míša Dodo Dostálová (autorka Dodíkových pohádek) pošle už texty druhého dílu, abych mohla začít pracovat na ilustracích ;)
Do fotek toho moc nepřibylo, protože nebyl čas a když mám čas, většinou už je večer a to nikdo na focení nemá náladu. A je tma. Na fotky si budu muset počkat.
Dobrá zpráva je, že mám slušně rozjetou druhou část mé novely "na tři díly", jejíž první část už si můžete tady na blogu přečíst. Jsem zhruba v půlce a mám i vytvořený koncept třetí části. Už jen najít čas a morální sílu to dopsat. Ale snažím se, postupně zaplňuju stránky a určitě budu dál informovat, kdy se to objeví i tady. Nevím, jestli už jsem to zmiňovala, ale až dopíšu i třetí část, zkusím to celé na ebe nějak plynuleji navázat, vychytat detaily, které ještě haprují a pak s celým příběhem nějak užitečně naložit, když ne přímo to vydat, tak alespoň poslat do soutěže, i když myslím, že na soutěž to bude moc dlouhé :/

Toť ode mě dnes vše, mam rozmalováno, myslím, že do neděle se tu objeví jeden mystičtěší elfí obrázek ;)

Biologii zdar,
Vaše papája

Silvestrovská nástěnka no. 18

31. prosince 2013 v 13:43 | papája
Je tu silvestr, a tak jsem si řekla, že bych mohla zase sesmolit pár organizačních a informačních řádků. Ovšem nechci tu dneska vypisovat, jaké všechny nové články, obrázky a fotky tu od posledně přibyli. Chtěla bych se podívat lehce do budoucna, protože mám pár plánů do nejbližší doby.

 • Ještě jednou po stopadesáté všechno nej do nového roku ;)
 • Hlavním úkolem, který jsem si teď vztyčila (teda kromě udělání zkoušek a zápočtů) vytvoření novoročního videa s fotkami a obrázky, které jsem v minulém roce vytvořila, také tam budou fotky ze zákulisí některých focení a fotky ze křtu knížky. Bohužel teď jsem neměla čas, takže video není na silvestra, ale bude co nejdřív ;)
 • Mam rozmalovaný nový obrýzek, lesní dryádu, která se stane (pokud to bude vypadat dobře) novou součástí designu.
 • Mezi svátky nám nevyšlo dlouho plánované focení na téma "robot" protože já i modelka jsme byly nachcípané. Takže tímto focením zahájíme novoroční fotografické řádění.
 • V nadcházejícím roce vyjde doufám také druhý díl Dodíkových pohádek, kterých bych měla opět ilustrovat, na to se moc těším.
 • Také se budeme do léta stěhovat z bytu do domečku. Budu zařizovat nový pokojíček, takže bych chtěla udělat nějaký projekt "krok za krokem k novému doupěti" ;)
Toď v tuto chvíli asi vše, určitě mě ještě něco napadne, ale to už bude překvapení. Tak semějte hezky a mláďata: ne, že budete chlastat, dospělí: snažte se nemít kocovinu, víte, jak pak vypadají rána ;)

Vaše papája

Nástěnka no.17

4. prosince 2013 v 10:48 | papája
Koukám, že už dlouho jsem neudělala pořádně shrnutí nějakého toho snažení tady na blogu.

 • Tak především bych chtěla upozornit na rubriku fotografickou, kde můžete najít spoustu fotek, přes prázdniny a pozdim se mi tam nastřádala spousta nových portrétů, dokonce i od pár nových modelek. Všechny portréty jsem vzala trochu z gruntu, takže pokud se do rubriky podíváte, najdete nové nápady, nové kostými i maskování.
 • Největší překvapení ale začne dneškem, kdy kolem páté hodiny odpolední přibydou nové fotky s ufounskou tematikou. Začala jsem používat maskérské těsto, což je taková levnější náhražka latexu. Dnes to bude mimozemšťan, do 14-ti dnů zveřejním fotky robota ;)
 • Do rubriky ilustrátorské přibyla kvanta a kvanta fantasy obrázků, včetně pár zpráv o knížce Dodíkoých pohádek z Lesního království, které (jak už možná někteří ví) jsem měla možnost ilustrovat.Mou reportáž ze křtu knížky si můžete přečíst ZDE, článek, který vyšel v Plzeňském deníku pak ZDE a recenzi na knížku z Databázeknih.cz ZDE.
 • Můžu myslím říct, že autorka Dodíkových pohádek už pracuje na druhém dílu, který prý nebude veršovaný, ale vypravovaný a nabídla mi opět spolupráci na ilustracích ;)
 • Přiznám se, že rubrika spisovatelská leží dlouho ladem a do povídek přibyla jen soutěžní minipovídka pro Blog.cz, nicméně už pracuju na druhé části Nové republiky a jestli to klapne, bude to pecka (alespoň malá) ;)
 • Stejně tak to rubriky svých výžblebtů a úvah jsem napsala pár článků, které vás můžou ale nemusí zajímat, nejzajímavější je asi zveřejněná seminárka, kterou jsem psala ještě na gymplu na téma Věda vs. Náboženství. Plus tam samozřejmě uvidíte pár fotek z různých zážitků atd :)
 • Jsem ráda, že se ujal projekt Knihovna, který najdete nalevo v menu. Najdete v ní zatím recenze na zhruba 21 knížek, které vám můžou pomoct například při rozhodování se, jakou knížku si přát k vánocům, nebo jakou si koupit na dlouhé zimní večery. Jinak nelením a kdykoliv je čas, tak čtu a čtu a čtu. To znamená, že snad do Vánoc se tu objeví další recenze na Mapu času od Félixe J. Palmy. Zatím se mi to moc líbí, je to skvěle napsaný (kdyby někdo nechtěl čekat s rozhodováním do Vánoc ;) ).
No dobrá. Toť ode mě v tuto chvíli asi vše. Pokud jde o plány do budoucna, hodlám se zůčastnit vánoční literární soutěže na Blog.cz, alespoň to zkusim, i když nevím, jak se mi mezi účením na zápočtové testy podaří něco sesmolit :) Také jsem se účastnila dvou fotografických soutěží, tak čekám, jak to dopadne, i když u té jedné tuším, že to nedopadně pro mě dobře, účastní se tam moc profíků :D
Takže pac a pusu a vysokoškoláci držte se ;)
papája

Nástěnka no.16

8. června 2013 v 12:56 | papája
Malé shrnutí tady už dlouho nebylo, že? No...co se děje u mě: Úspěšně jsem odmaturovala (biologie, chemie, matematika, čeština), učím se na přijímačky na medicínu a jsem z toho zoufalá, protože zjišťuju, že naše fyzikářka byla dost lempl a nenaučila nác, co nás naučit měla. Mám zakázku na ilustrace knížky pro děti, které budu mít doufám hotové do konce července.
No a co je nového tady na blogu?

Především jsem změnila rozložení rubrik a schéma menu nabídky. Mělo by to teď být doufám přehlednější :) V nejbližší době změním i obzázek v záhlavý a trochu barevnost stránek ;)

Ve fotografické rubrice přibyla spousta portrétů, nějaké to makro hmyzáků a kytiček a fotky ze Zoo.

Největšího boomu se dočkala asi ilustrátorská rubrika, kde přibylo hodně na tabletu nakreslených obrázků, z nichž nejaktuálnější je tento, díky kterému se mi dostalo nabídky ilustrovat knížku ;)

Nejméně času jsem měla na rubriku spisovatelskou, kde přibyla jen jedna povídka. Kdo ale četl mou novou sci-fi novelu Nová Republika (kterou najdete tamtéž), tak vás možná bude zajímat, že už mám rozpracované pokračování. Co se týče rozepsaného příběhu na pokračování Vzpoura ještěrů, tak mám v plánu ho v srpnu celý přepsat...protože....no... není to úplně ono :D

V menu pod mou fotkou najdete obnovenou rubriku Článků, kde se v poslední době objevilo pár mých zážitků z maturity, z historické bitvy, ze setkání z belgickými válečnými veterány nebo má různá vyjádření na knížky, filmy, seriály ;) Také jsem se pokusila napsat velmi "inteligentní" článek o homosexuálech ;)

No, co dodat? Snad jen, že budu moc ráda, když se stanete fanouškem mého uměleckého portfolia na facebooku a budete sdílet ;) Najdete ho tady. Takže hodně zdaru a držte mi 18.6. palce, protože se budu klepat na přijímačkách ;)

Nástěnka no.15 + blahopřání a krátká povídka

21. března 2013 v 21:02 | papája
Vážení,

vím, že tu bylo za poslední dva týdny poněkud mrtvo, ale věřte mi, dělam, co můžu. Ona ta maturita se přeci jenom blíží :D
Ale o tom mluvit nechci. Chci vám doporučit film, který zrovna běží v kinech - Jeníčka a Mařenku. Nečekejte ale pohádku ani klasickou akčňárnu. Jeníček a Mařenka je film pro lehce pošahané fanoušky originální a chvílemi dost brutální podívané plné ironických a sprostých hlášek. Příběh není nic překvapivého, ovšem je tam dost skvělých nápadů a vizuálně je vše skvěle provedené. A samozřejmě jedině originál, protože v češtině by dost vtipů vyzněla dost hloupě.

Pak tu nám jedno trošku opožděné blahopřání, a to jednomu z nejvěrnějších čtenářů - mému dědečkovi k úternímu svátku. Takže všechno nejlepší a ať se ti tady u mě pořád líbí ;)
Tady máš ode mě krátké vypravování, které jsem psala v rámci tréninku na maturitu. Téma bylo: "Noc je nebezpečný protihráč a není radno jej podceňovat" a rozsah 250 slov, tak jsem tam tej naší češtinářce napsala něco, co určitě nečekala :D Známku z toho ještě nemam, jsem zvědavá, co na to řekne :D
____________________________________________________

Ve městě vládlo hrůzostrašné ticho. Narychlo vyklizené ulice zely prázdnotou, jen krysy se míhaly ve stínech, které vrhaly řídce rozmístěné pochodně, a snažily se urvat pro sebe něco z toho, co lidé nestihli odnést. Brána byla zavřená a zatlučená v očekávání rozhodujícího okamžiku.
Na hradbách se cosi pohnulo. V nažloutlém světle ohně se zaleskla kovaná zbroj, sešlá časem, zřejmě prošla již mnoha boji stejně jako ten, co ji nosil. Muž s hustým prošedivělým plnovousem hleděl do neprozírné tmy obklopující hradby. Jeho pohled byl zamračený a mezi hustým obočím se rýsovala hluboká vráska. V této chvíli k němu přistoupil druhý muž, beze zbroje, jen v prošívaném kabátci.
"Pane, muži jsou připraveni, ale hlídky zatím nehlásily v okolí žádný pohyb."
"Slyšíš to ticho? Jsou tam… někde ve tmě a připravují se k útoku," řekl muž nezvykle klidným hlasem.
"Máme pevné hradby, kapitáne, oni jen hadry, pár luků a rezavé meče."
"Zapomínáš, kdo jsou? Už tři města padla. Jsou neuvěřitelně lstiví a bezhvězdná noc jako tato může být nebezpečný protihráč, jestli nebudeme dávat pozor, do rána město lehne popelem."
Voják se nejistě zadíval přes hradby, aby viděl to, co jeho kapitán, ale spatřoval jen tmu. Hustou neproniknutelnou tmu, kterou se svými dosavadními zkušenostmi nedokázal prohlédnout.
Pak ticho prořízl zvuk válečného rohu, rozezněl každý kámen, až oběma mužům přeběhl mráz po zádech. Ve tmě se začala objevovat malá světélka, až jich byly desítky, a všechna naráz vyletěla do vzduchu, aby dopadla na střechy domů jako roj hladových hořících šípů.
Z kasáren začali vybíhat vojáci. Kapitán nasadil helmu a tasil meč a zvolal: "Dnes zapomeňte na strach a bojujte za svoje životy! Bojujte za město!"

Nástěnka no. 14

28. února 2013 v 19:48 | papája
Za poslední měsíc jste mohli na blogu zaznamenat podstatné změny. Některé byly patrnější, některé míň, a tak přináším stručný přehled, kdyby vám třeba něco uniklo :) :p

Nevyfotila jsem moc portrétů, jen jeden takovej na rychlovku. Zato jsem sem za poslední tři dny přidala spoustu fotek z naší dovolený na krušnohorském Božím daru.

Asi nejdůležitější událostí bylo zveřejnění nové sci-fi novely Nová Republika, která si získala celkem slušný počet čtenářů jak z okruhu mých přátel a zn´ámých, tak na literárních serverech. Jen na blogu to bylo slabší, i když bych o konstruktivní kritiku opravdu stála... zřejmě blogeři nemají chuť číst delší články...
No ale kdybyste měli chuť, tak v rubrice Literárno → Novely najdete příběch rozdělený do šesti navazujících článků i s mými ilustracemi vořenými na grafickém tabletu.

Kromě novely jsem se vrhla na pořádné digitální kreslení a rubrika Kresby se zaplnila množstvím velmi různorodých výtvorů a můžu říct, že tomu začínám přicházet na kloub ;)

A úplnou novivnkou je změna designu stránek. Starší design tu vydržel téměř rok a řekla jsem si, že je čas na změnu. Místo mé fotky barevných světel jsem zkusila udělat takzvanou fotomanipulaci, kdy z různých fotek uděláte jeden fantasticky zaměřený obrázek. Jelikož se mi celkem povedla, použila jsem jí jako záhlaví stránek. Je možné, že mě ten obrázek omrzí a že ho opět vyměním, ale zatím se mi tam hodil, protože působí víc... kouzelně.

Jinak děkuju všem komentujícím čtenářům
vaše papája

P.S.: Tady jsou náhledy starého a nového designu:

Nástěnka no.13

9. prosince 2012 v 14:09 | papája
Mám tu takový krátký článek o tom, co se tu za posledních pár týdný stalo a co se tu běhěm nastávajících pár týdnů objeví. Dlouho jsem nenapsala nějaký smysluplný článek a hodlám to napravit, abych se tu neprojevovala jen fotkami a obrázky. Jo, nemám moc času nazbyt, s tim tu strašim pořád, ale některým tématům, která mě v poslední době zaujala se chci věnovat víc.

 • V nejbližší době plánuju, jak už jsem napsala v úvodu, články na témata, která jsou aktuální nebo mě dovedla k zamyšlení. Možná opět povolí stavidla a články okořením pár ostřejšími výrazy... už jsem taková a když píšu o něčem, co mě nadzvedlo ze židle, tak si neumím udržet nějaký klidnější postoj alespoň v článku.
 • Povídka Vzpoura ještěrů je stále nedokončená a ještě chvíli tak zůstane, protože momentálně pracuju na zbrusu nové povídce s názvem Nová Republika. Je to sci fi, tenhle žánr jsem vždy jen sledovala ve filmech, tak doufám, že z toho nevyleze kravina :) Budete to moct posoudit sami, protože plánuju první část v nejbližší době zveřejnit. Nebude to ale jako u jiných povídek, že sem budu dávat jednotlivé krátké kapitoly, ale povídka bude zveřejněná maximálně ve třech částech a to až jí dopíšu, aby jste si ji mohli přečíst hned a nemuseli čekat na další část měsíc ;) Krátký obsah si můžete přečíst v literární rubrice v oddělení pro novely. Tak také najdete některé moje starší příběhy. Samozřejě, pořád se snažím příběhy vylepšovat, a tak by teoreticky ty novější měly být kvalitnější...snad :)
 • Samozřejmostí už jsou pravidelné přísuny fotek, mam v plánu další fotky s modelkami pojaté trochu netradičněji, tak snad se vše vydaří.
To je ode mě zatím všechno a já se vrhám na psaní seminárky ;) Držte mi palce, témata jsou totiž doslova na ho*no :p
papája

Nástěnka no.12

13. července 2012 v 12:03 | papája
Jak jste si asi všimli, nedokážu si najít čas, abych sem něco napsala. Až dneska se mi poštěstilo, takže tu mám pár informací, co vás čeká:

- připravuju focení s novejma modelkama
- mam rozepsanou další kapitolu Vzpoury ještěrů, takže se nebojte, že by jste se nedočkali, jen nevim, kdy přesně ji zveřejním
- také jsem začala psát dlouhou (ale ne zas tak dlouhou) sci-fi povídku, kterou nejspíš zkusim poslat do soutěže. A kterou si tu taky budete moct za čas přečíst
- letošní prázdniny jsou ve znamení povinný literatury k maturitě, brigády a Mordheimu. Pro nezasvěcené: Mordheim je kampaňová hra, něco mezi Dračím doupětem a klasickym Warhammerem. Co je Warhammer? To si najděte. Každopádně jsme dělali kulisy rozpadlýho města, malovali postavičky a fotky z akce se tu taky objeví, snad to nakopne víc lidí, aby si tuhle skvělou hru taky zahráli.

Takže se omlouvám za velkou neaktivity přes prázdniny, ale neválim se, makam ;)

Nástěnka no.11

20. března 2012 v 17:19 | papája
Po strašně dlouhé době tu mám pro vás opět pár informací.

Nejdřív bych chtěla upozornit na povídku na pokračování, která se tu před časem objevila a je v plném proudu. Přesněji řečeno v polovině. Ti, kteří už jí zaregistrovali, tak vědí a já jsem ráda za každý komentář, ať už tady na blogu nebo na některém z literárních serverů.

Druhá věc se přímo týká právé této povídky. Šestá kapitola je už přes týden rozepsaná. Sice zveřejňuji kapitoly každý týden, ale teď mám skluz jednak kvůli škola a navíc se udělalo hezky, tak venku načerpávám sluníčko ;) Ale o víkendu už můžete novou kapitolu očekávagt ;)

Taky před týdnem tento blog prodělal menší změny v rubrikách. Zmizela rubrika s recepty, protože mi přišla zbytečná a znovu se tu objevila rukrika s kresbami. Nějak mě to čmárání znova chytlo a hodlám si v blízké budoucnosti pořídit grafický tablet a zveřejňovat tu své chabé pokusy o kresbu.

Za týden budu dávat dohromady s lidma z focení výstavu, kde budu mít tři fotky. Jelikož zřejmě hodně z vás nebydlí v Plzni, tak vybrané fotky zveřejním i tady.

Je o rychlé info, nemám čas se mc vykecávat a teď už musim běžet :) Tak se mějte
Vaše papája

Nástěnka no.10

13. ledna 2012 v 21:13 | papája
Po měsící a půl opět shrnutí a informace týkající se chodu blogu:

Rok 2011 byl v historii KREATIVITY.BLOG.CZ asi nejúspěšnějším. Bylo zveřejněno 190 článků, začala jsem publikovat literární tvorbu a ohlasy až předčili moje očekávání. Teď je tu novej rok, všichni doufám vykročili pravou nohou (kdo má obě levé...znáte to...), možná jste si dali nějaké předsevzetí. Já třeba jo. A neni to ani stát se nejgeniálnějším studentem na škole, ani zvládnout francouzštinu jako rodilej mluvčí ( což bych mimochodem moc potřebovalala ). Je to bejt spokojená. A spokojenou mě dělá hodně věcí. Kromě rodiny, lásky, přátel atd. taky možnost realizovat svoje nápady v podobě fotek nebo příběhů. A vy se můžete těšit na minimálně dva příběhy na pokračování, které se už těší své realizaci.

Když jsme u těch příběhů, tak před Vánoci jsem (podle vás nečekaně) ukončila Ryrenin příběh. Jak už jsem odpovídala na dotazy, tak Ryren měla být původně jen krátká povídka, ktará senakonec natáhle ne jedenáct kapitol (je to hruba 37 stránek A4 ). Takže delší, než jsem předpokládala. Každopádně se mi to psalo moc dobře a Ryren se určitě dočká delšího "knižního" zpracování.

Momentálně mam rozpracovanéj novej příběh na pokračování s názvem Vzpoura ještěrů. Myslím, že klidně můžu říct, že to bude příběh Ryreniných rodičů a událostí, které předcházeli jejímu narození a vůbec celé její situaci. Najdete tam hlubší vysvětlení a snad i pochopení toho, co znáte z Ryren (pokud jste to četli, samozřejmě :D )

K Vánocům jsem dostala portrétový objektiv, který je úplně perfektní a dělá úžasný efekty. Mám spoustu nápadů na fotky, mam i nové modelky, jenom většina nápadů se dá fotit jen venku v létě, takže na fotky si počkáte. Ale to neznamená, že nebudu fotit. Někdy se určitě nachomejtne příležitost ;)

To je asi tak to nejdůležitější, takže pokud jste přečetli celej článek a neunudili se k smrti, tak jste v obraze. Vzpoura ještěrů je zatím rozpracovaná a na první kapitolu si ještě nákej tejden počkáte (počkáme...). Budu psát hodně testů, ale budu sesnažit psát, co to jde ;)

díky za pochvaly i kritiku
papája

Nástěnka no.9

6. listopadu 2011 v 13:44 | papája
Koukam, že už jsem strašně dlouho nenapsala žádné organizační věcičky :) Naposled to bylo v půlce srpna... A že se od té doby toho událo hodně ;)

Jako hlavní novinkou je asi nová povídka/novela na pokračování s názvem Ryren. Doposud jsem zveřejnila 6 kapitol, snažím se přidávat alespoň jednu za týden, ale to víte, škola je škola a občas to prostě nestihnu. Ale snažim se ;)

Co se týká mé literární tvorby, upravila jsem již napsané krátké povídky, napsala jednu novou a tento týden přibude další nová krátká povídka ;)

Když rozkliknete rubriku s romány, najdete pod odkazy na jednotlivé příběhy rubriku s ilustracemi. Jsou tam mé osobní kresby, mapy a obrázky, které mě inspirovaly, doufám, že vám to příjemně dokreslý celý obsah příběhu ;)

Jak už jsem tu někdy psala, začala jsem chodit na kurzy digitální fotografie, takže se učím používat photoshop a nové techniky. Tady na blogu si můžete prohlédnout všechny mé fotky, ty povedené i ti méně povedené :) Některé z nich byly odeslány do soutěže, stále čekám na výsledky, ale doufám, že nebudu úplně na konci :D

Ke článku o sexuální výchově na školách přibyl nový článek zabývající se závažnější tematikou" a byl o víře a náboženství. Poslední dobou mam nákou potřebu rejpat do takovejchhle témat, takže se tu objeví i další podobné články.

To jsou asi nejdůležitější věci, co jsem chtěla čtenářům i potencionálním budoucím čtenářům sdělit :) Na konec už snad jen to, že literární server Liter.cz úplně překopal celou svou strukturu, takže jsem přesedlala na znovu vzniklý Temnoles.cz ;) Na Literu jsem publikovat nepřestala, ale to jen z důvodu mých stálých tamních čtenářů a mých oblíbených autorů, kteří jinde nepublikují. kromě Temnolesu se rozjíždí ještě jeden nový literární server, který jsem zatím pořádně neprozkoumala, ale pokud by vás to zajímalo, tak je to Povidkypribehy.cz

S pozdravem a přáním spousty inspirace
papája

Nástěnka no.8

17. srpna 2011 v 12:26 | papaája
Po nějaké době zase krátné shrnutí. Poslední týden jsem se nák nacházela doma, takže jsem měla čas udělat pár věcí, na které jsem se chystala už dlouho.

Asi hlavní věc, která se odehrála je dokončení povídky na pokračování Návrat do Nekonečna. 30.7. jsem zveřejnila závěrečný epilog a tím je příběh ukončen. Byla jsem vážně moc ráda za ty pozitivní ohlasy, ať už od blogerů, nebo od lidí na amatérských literárních servrech.

Logicky jsem začala uvažovat o pokračování, nebo spíš druhém díle, který y nenavazoval na ten první. V hlavě se mi líhnul nápad, ale pak jsem si řekla, že tím můžu celý příběh zabít. Možná to někdy zrealizuju, protože ten nápad neni úplně k zahození, ale budu si tomuset hodně promyslet. Hodně hodně promyslet.

Místo toho se mi včera v noci vylíhnul nápad na povídku, která podle mě nemusí bejt špatná a tak jsem se pro ten nápad nadchla, že jsem pozastavila připravovanou "Pohanskou královnu" a napíšu tohle. Příběh ponese název RYREN, což je i jméno hlavní hrdinky. Obrázek a stručný obsah najdete v románech (Literárno → Romány).

Kromě toho přibyl konečně článek o novém členovi naší rodiny (morče Muffin), pár letních receptů a samozřejmě se tu objevila spousta fotek a spousta je jich v nejbližší době ještě objeví.

No...nebudu vás zdržovat, to je asi zhruba všechno. Hezkej zbytek prázdnin přeje

papája

Nástěnka no.7

2. července 2011 v 12:21 | papája
Hm...koukám, že už jsem sem dlouho nic nenapsala. Dovolte, abych to vysvětlila. Nejdřív se dopisovaly testy, abysme mohly uzavřít známky, potom byly tejden zkoušky (my máme ve škole každý pololetí zkoušky...je to fakt pakárna na n-tou ), potom oslava konce roku, pořád někde v čudu, teď nástup do práce na brigádu,...no prostě jsem neměla čas. A když jsem ho zrovna měla, tak jsem buď spala, nebo psala Návrat do Nekonečna, kterej jsem dneska konečně zveřejnila. Tak teď napíšu pár věcí co za tento něsís přibyly nebo přibudou:


Konečně jsem teda zveřejnila 20. kapitolu Návratu do Nekonečna a myslím, že ještě budou tak dvě a potom konec. Zároveň jsem začala kreslit ilustrace, takže až příběh skončí, zveřejním tady na blogu i obrázky jednotlivých postav.


Tady na blogu se za poslední měsíc objevilo kvantum fotek, jak s mými kamarádkami, tak se zvířaty a hlavně série fotek z našeho školního výletu na Moravu. Hlavně bych ráda upozornila na fotky z moravského krasu a skleníku na zámku Lednice.

Samozřejmě jsem napsala i pár článků, nejzajímavější je asi článek o světových fantasy malířích a článek o mém kamarádovi, který si nechal dát autogram od Mira Šmajdy na zadek.

Další měsíc nebudu mít moc času na psaní, takže prioritou je Návrat do Nekonečna, kterj dopíšu a možná přybudou nějaký fotky, ale s ostatníma článkama nevim, uvidí se podle času.

Nástěnka no.6

10. května 2011 v 21:52 | papája
Po dlouhé době zase takové malé shrnutí toho nejhlavnějšího, co se na tomhle blogu událo.


Tak zaprvé přibylo spoustu nových kapitol v Návratu do Nekonečna. Děj graduje,ještě chvíli gradovat bude a pak bude konec. Plánuju ještě tak čtyři kapitoly (možná pět, jak to vyjde) plus epilog.


Nějak jsem se rozbásnila, takže v rubrice "Poezie" najdete moje lehce depresivní veršovánky.


Můžete si všimnout, že v Menu zmizela rubrika Recenzí. Je to z toho důvodu, že je tp úplně zbytečné, nikdo to nečte a mě to ani moc nebaví, takže aslespoň mam o starost míň. Dál jsem přepracovala Literární rubriku do trochu přehlednější formy pomocí klikacích obrázků.

Také přibyla spousta fotek. Konečně jsem začala používat nastavení na foťáku a mysli, že ty fotky pak vypadají mnohem líp. Rubrika s fotkama navíc prodělala lehký letní sestřih, což znamená, že jsem smazala fotky, které se mi nepovedly nebo nelíbili.

To je z těch hlavních událostí asi všechno, ses sedmnáctou kapitolou přijdu někdy příští týden, tenhle píšeme hodně tesů a víkend mam taky celej zabranej. Tak se mějte a čtěte ;)

papája

Nástěnka no.5

12. dubna 2011 v 14:17 | papája
V posledním týdnu se udála velká spousta věcí.
 • V neděli jsem oslavila své sedmnácté narozeniny. Moc děkuju všem za blahopřání ;)
 • V tomto týdnu překročila návštěvnost počet deseti tisíc. Je to neuvěřitelné....
 • Konečně jsem napsala dvanáctou kapitolu Návratu do Nekonečna a pracuju na třináctém dílu. Navíc mám spoustu nápadů na další kapitolové povídky ;)
 • Zkusla jsem básnit a něco z toho vzniklo...můžete se podívat sami. Plánuju udělat celkou tematickou sbírku básniček inspirovanou českou historií.
 • K narozeninám jsem dostala nějaké peníze, za které si plánuju pořídit LOMO foťáček a zkusit něco z Lomografie. Máte se doufám na co těšit. Určitě nezanevřu na klasickou fotografii, to určitě ne, ale zkusím zase něco nového.
 • Pravidelní návštěvníci si asi všimli, že je tu nový design. Ano, ten minulý moc dlouho nevydržel, ale mě přišel moc nudnej a prostě celkově takovej neucelenej. Nový design tu určitě nějakou dobu vydrží.
Tak to je stručnej přehled událostí na Kreativty.blog.cz
Děkuju za podporu a komenráře

papája

Nástěnka no.4

29. března 2011 v 21:43 | papája
Posledních 14 dní bylo fakt pernejch. Učení, učení a zase jenom učení. Povídka teď stála, ale bude zase pokračovat. Teď už to vypadá, že nejkritičtější obrobí máme za sebou a teď se to ve škole trochu uvolní (snad).


Dvanáctá kapitola Návratu do Nekonečna už je na cestě. Dělam co můžu ale dřív jsem to nestlihla. Každopádně určitě dokonce týdne tu bude, nejspíš i dřív. Máte se na co těši, odkryjeme část ze Samuelovi minulosti ;o)


Za těch 14 dní to s články nebylo moc slavný, já vim. Nicméně tu přibylo pár článečků, například o tom, jestli je čokoláda zdravá, pak tu máme jeden novej receptík ;o) Můžete zkusit uvařit, je to jednoduchý :o) Taky jsem napsala dva články na téma. Velmi vtipné a hloubavé články... :D


Včera jsem fotila se ségrou další sérii fotek, tentokrát jsem jednu z nich poslala do rbriky "Kreslíme světlem" na Autorském klubu. Fotky jsou na téma "Naděje", ale nemyslim, že vypadaj moc nadějně. Spíš zase tak trochu pochmurně, jako vždycky :D


Objevil se tu taky článek o skupině A-life Divided, kterou asi moc z vás nezná. Proto jsem tu zveřejnila článek s pár jejich písničkama. Jsou úžasný, někomu z vás se 100% zalíbí (milovníci tvrdší muziky, to e něco pro vás).

Nástěnka no.3

1. března 2011 v 21:02 | papája
Po mononukleóze zpátky ve škole. Zatím to je dobré, prtotože po mě nikdo nic nechce, ale příští týden budu dopisovat testy a to bude teprve masakr. Nicméně teď pár blogových novinek:


Po menších zmatcích okolo publikování článků na Blog.cz jsem schopná přidávat články. Projistotu mám dva prohlížeče, Mozillu i Explorer (ten občas blbne) a jsem schopná v případě nefunkčnosti jednoho publikovat z druhého. Blog.cz se snažil zlepšit psací editor, ale myslím, že toho moc nevylepšili, akorát má lepší design, jinak nic moc. A navíc zmizela možnost vkládání odkazů, což je velká nepříjemnost. Snad s tím ještě něco provedou.


Přežila jsem velké vyhazování v Autorském klubu. a ikdyž mě to překvapilo, pořád jsem tam. Mezi dvoustovkou "nejlepších blogů" ( to nejlepší je v hodně velkejch uvozovkách, protože znám hromady skvělých blogů, které z AK vyhodily, podle mě neprávem, a nebo tam vůbec nechtějí být ).


Návrat do Nekonečna je bohatší o další dvě kapitoly, teď už ze slibované druhé části, kdy se Samuel a Sára konečně dostanou do Nekonečna. Obě kapitoly jsem napsala ve škole při nepodstatnejch hodinách :D Musim říct, že při hodinách se píše nejlíp ( ale ode mě to nemáte! ). Dneska při výtvarce jsem dokonce dovyřešila konec příběhu. Rozhodovala jsem se mezi happyendem nebo bruťárnou. Nakonec to nebude ani jedno, ale to už jsem prozradila dos.


25.2. 2011 jsem byla svědkem masakru v podání Apocalypticy na jejich živém koncertě v Plzni. Reportáž z koncertu najdete v rubrice Přemýšlý → Myšlenky ( jak říkám, nejou vkládat odkazy...)


Poslední dva týdny jsem nějak zanedbávala recenze písniček. Tak teď to napravim. Objevila jsem novou kapelu, která by vás mohla zajímat ( A-live Divided ráli jako předkapela Apocalyptice ). Těšte se na ochutnávku ;o)

Tak to by bylo asi vše, jenom bychchtěla na závěr říct, že asi teď nebudu mít tolik času na psaní. Škola bude deď do konce března přednější (ale já se znam, stejně mi to nedá a budu sem psát...)
 
 

Reklama